O modalitate bună de a trimite colete ?

Kuistot

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Bună,
Deci, basicaly am început propria mea mică afacere și eu sunt încercarea de toi figura o modalitate de a sens pachete în condiții de siguranță, așa că există întrebarea mea :
Care este în opinia dumneavoastră cel mai bun serviciu de corespondență pentru a expedia în interiorul țării, cum ar fi nu în țări străine, m-am gândit la utilizarea Mondial Relay cu numele fals și adresa (am înființat un nume de companie aleatoare și a luat o adresă aleatoare), va funcționa? Pentru moment lucrez doar cu c-liquids, este sigur să trimiteți și dacă nu, de ce?
Să aveți o zi bună.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
DPD este cel mai bun pentru corespondența internă, DHL este cel mai bun pentru corespondența internațională. Cu DPD puteți utiliza magazinele de livrare, în cadrul cărora depuneți coletul la cel mai apropiat magazin de livrare, apoi destinatarul îl primește pe al său de la cel mai apropiat magazin de livrare. C-liquidul ar trebui să fie extrem de sigur de trimis, arată/se simte și se radiografiază exact la fel ca un pachet normal de eliquid.
 

bonotuto

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 7, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
ce este C-liquid ?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Eqliuid canabinoid sintetic pentru vaping
 

Kuistot

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 23, 2022
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
În primul rând, vă mulțumesc pentru răspuns. Aș dori să pun mai multe întrebări, dacă nu vă supărați.
Care este tur cel mai bun sfat pentru informații expeditor, eu nu sunt prost la punctul în care mi-ar pune propria, dar este suficient pentru a pune doar un nume de companie am inventat și o adresă aleatoare? De asemenea, am vrut să fac pliante pe care să le pun în pachetul cu produsele, ceva cu marca pe el și chestii care ar face să pară un pachet rlly legit, ar trebui să păstrez această idee sau să o arunc ?
Dacă aveți alte sfaturi v-aș fi recunoscător, îmi place să experimentez de unul singur, dar prefer să nu fiu prins în proces.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Creați o adresă care să sune real, asigurați-vă că codul poștal este corect, mie îmi place să folosesc adrese reale și să schimb numărul la unul prea mare pentru a fi pe stradă. Găsiți un loc care închiriază birouri pentru mai multe întreprinderi la aceeași adresă și folosiți adresa lor. Chiar nu contează. Nu știu în ce țară vă aflați, dar în multe țări din afara SUA nu se folosesc câini adulmecători sau raze X pentru corespondență, așa că faceți orice. După cum am spus, împachetați-l ca pe un eliquid normal, dacă pachetul se rupe și conținutul se împrăștie în timpul transportului, nu va fi supus niciunui control real, va fi doar lipit la loc. Oamenii au rahaturi de făcut, iar birourile de sortare sunt foarte aglomerate. De asemenea, căutați amprente, păr etc. în interiorul pachetului.
 

HustlerFox

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 11, 2023
Messages
76
Reaction score
46
Points
18
Lichidele C sunt foarte sigure de trimis, par a fi ca alte lichide simple. În ceea ce privește ambalajul, după părerea mea, aspirați de două sau trei ori și spălați cu alcool de fiecare dată pentru a anula orice urmă, apoi utilizați o pungă milar pentru a preveni razele X (despre punga milar există opinii diferite, nu cred că poate evita complet razele X, dar încercarea nu este rea). Nu uitați să folosiți întotdeauna mănuși, nenorocitele de amprente pot fi o problemă serioasă. Odată ce ați ambalat produsul, ascundeți-l în ceva legal.
Adresa de retur poate fi complet inventată, la fel și numele tău, va fi o problemă pentru cumpărător dacă se decide să îți dea adresa lui reală, dar nu te gândi la asta. Dacă doriți să puneți fluturași sau autocolante cu numele mărcii dvs. v-aș recomanda să le puneți în aspiratoarele externe, astfel totul va fi împreună și ascuns. Succes! :)
 

Jorg

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 14, 2024
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Nu ți se cere actul de identitate atunci când vrei să îl trimiți?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Asigurați-vă că codul poștal corespunde zonei din care expediați. Nu uitați că poștașii tind să cunoască toate numele adreselor și afacerile din zona lor.
 
Top