4-MMC (mefedronă) stocare freebase

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
76
Points
18
Bună ziua, după prepararea soluției 4-mmc freebase, cât timp poate fi păstrată? înainte de a fi nevoie să adăugați acetonă pentru ca precipitatul să cadă?

Pentru a fi mai precis, cât timp este termenul de valabilitate al 4-mmc freebase acidificat?
Și cum ar trebui să fie depozitat produsul?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,403
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Cred că se poate spune, în general, că atunci când vorbim de molecule organice, în întuneric și la rece va fi întotdeauna cel mai bun loc. La temperaturi scăzute, electronii se mișcă mai lent și există mai puțină energie disponibilă pentru a declanșa o reacție. Deoarece fotonii sunt o sursă de energie, același lucru este valabil și pentru lumină. Un alt factor de luat în considerare este aerul. Aerul atmosferic are, desigur, oxigen, principala cauză a oxidării. Aspirarea, lăsând cât mai puțin spațiu liber posibil și gazul inert, cum ar fi argonul, vor prelungi termenul de valabilitate al oricărei entități biologice.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
iar impuritățile prezente pot reacționa cu aminocetona
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
107
Points
28
freebase nu poate rezista mult timp atunci când începe să se descompună, de aici eficiența și calitatea scăzute testate în laborator
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
76
Points
18
Actualizare: nu lăsați freebase acidificat în laborator. S-a descompus complet în 12 ore.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Dar eu îmi păstrez 4mmc freebase întotdeauna 12 ore în congelator și nu am nicio problemă
 
Top