Ekstrakcja salwinoryny z Salvia Divinorum

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,816
Points
113
Deals
1

Przygotowanie nalewki
VxJqp2a960

Jeśli masz 100 gramów suszonych liści Salvia divinorum, możesz przygotować od czterech do pięciu uncji mocnej nalewki. Liść można sproszkować w małym elektrycznym młynku do kawy. Bardzo ważne jest, aby liść był drobno sproszkowany do konsystencji przypominającej mąkę. Jeśli liść nie jest wystarczająco drobno sproszkowany, ta szybka metoda ekstrakcji przy użyciu 99% izopropanolu nie będzie wystarczająco skuteczna. Po drobnym sproszkowaniu liści szałwii, weź cały proszek i umieść go w słoiku, który można szczelnie zamknąć, wlej 99% izopropanol, załóż pokrywkę, potrząsaj przez co najmniej pięć minut i poczekaj, aż cząsteczki liścia opadną.

Gdy cały liść osiądzie na dnie słoika, wylej izopropanol (zachowując go) i wlej więcej izopropanolu. Wstrząśnij, osadź i zalej izopropanolem ten sam materiał jeszcze trzy razy, w sumie cztery razy. Następnie przepłucz sproszkowany liść jeszcze co najmniej dwa razy świeżym rozpuszczalnikiem, aby wypłukać jak najwięcej starego rozpuszczalnika zawierającego salwinorynę. Po zebraniu całego izopropanolu z ekstrakcji, połącz go razem w jednej misce lub płytkim pojemniku i pozostaw na noc. Chociaż możesz nie być w stanie ich zobaczyć, w alkoholu będzie unosić się wiele drobnych cząstek. Cząsteczki te są taniną i innymi drobnymi osadami z liści i są tak drobne, że może minąć nawet szesnaście godzin, zanim wszystkie z nich osadzą się z płynu. Niektórzy ludzie lubią myć liście wodą, aby usunąć większość garbników przed ekstrakcją alkoholem. Nie zalecam mycia liści wodą, ponieważ chociaż salwinoryna nie jest rozpuszczalna w wodzie, testy zostały przeprowadzone przez profesjonalnego chemika, który ustalił, że mycie wodą może usunąć nawet jedną trzecią salwinoryny z liścia, że jest coś w liściu, co pozwala na wypłukanie salwinoryny, mimo że jest ona nierozpuszczalna w wodzie.

Po usunięciu wszystkich cząstek liści z całego izopropanolu zebranego do jednego pojemnika, następnym krokiem jest poczekanie, aż ultradrobne osady taniny osadzą się z płynu. Umieść miskę
L7wN4Vvurs
z zielonym izopropanolem w ciemnym miejscu z dala od światła na co najmniej osiem godzin, aby większość osadów osiadła na dnie miski. Możesz nie myśleć, że te drobne osady tam są, ale zobaczysz, co mam na myśli po kilku godzinach, kiedy zaczną gromadzić się na dnie pojemnika. Ważne jest, aby podczas oczekiwania umieścić zielony ekstrakt izopropanolu w ciemności, ponieważ światło może wchodzić w interakcje z salwinoryną w alkoholu i zniszczyć część plonu.

Po upływie wystarczającej ilości czasu, aby większość osadów garbników opadła, powoli przelej płyn do innego pojemnika, pozostawiając cały osad, który opadł na dno pierwszego pojemnika. Teraz pozostaw drugi pojemnik na kolejne osiem godzin w ciemności, aby sprawdzić, czy opadnie z niego więcej osadu. Po opadnięciu osadu, ponownie powoli wylej zielony izopropanol, uważając, aby pozostawić brązowy lub zielony proszek na dnie. Pozostawienie osadu na 8 godzin na noc usuwa większość osadu i garbników, które opadną z alkoholu, ale pozostawienie go na pełne 16 godzin zapewni, że cały osad opadnie. Usunięcie osadu w dwóch lub trzech krokach ułatwi sprawę, ponieważ nawet przy zachowaniu ostrożności zauważyłem, że część osadu wylewa się wraz z rozpuszczalnikiem za każdym razem, gdy próbujesz go oddzielić. Korzystając z tej metody, nie ma potrzeby specjalnego filtrowania. Próbowałem zarówno papierowego, jak i tkaninowego filtrowania rozpuszczalnika po ekstrakcji, a drobne cząsteczki zawsze przedostają się przez filtr. Najlepszym sposobem na usunięcie drobnego osadu jest po prostu pozwolenie mu się osadzić. Używanie papierowych filtrów do kawy lub bawełnianej szmatki do usuwania osadu może również powodować usuwanie salwinoryny, szczególnie w przypadku używania szmatki, ponieważ wchłonie ona część rozpuszczalnika zawierającego salwinorynę.

Po usunięciu większości nieprzyjemnych w smaku osadów można teraz odparować cały izopropanol, zeskrobać czarny woskowy ekstrakt i całkowicie rozpuścić go w wysokoprocentowym alkoholu spożywczym. Idealny do tego celu jest Everclear o mocy 95% (190 proof), ale używałem też Everclear o mocy 75,5% (151 proof) (Ethanole, EtOH). Jeśli wyekstrahowałeś ze 100 gramów suszonych liści o średniej mocy, powinieneś być w stanie zrobić co najmniej ~ 118 ml (4 uncje) nalewki o wysokiej mocy z ekstraktu i do ~ 177 ml (6+ uncji), jeśli twój liść ma wyższą zawartość salwinoryny niż przeciętny liść, w zależności od tego, jak dobry jest twój liść. Zawartość salwinoryny w liściach Salvia divinorum może wahać się od około 2 do 4 mg na wysuszony gram, chociaż 4 mg na gram jest niezwykle wysoka.
Uważam, żeliść o zawartości od 2 do 2,5 mg na gram suszu jest przeciętny.
Ygft7FzexV
Salvinorin A (Divinorin A):
Temperatura wrzenia: 760 przy 760 mm Hg;
Temperatura topnienia: 235-238 °C;
Masa cząsteczkowa: 432,469 g/mol;
Gęstość: 1,3±0,1 g/mL;
Numer CAS: 83729-01-5.

Dodatkowy krok do uzyskania wysokiej jakości nalewki

Po całkowitym odparowaniu rozpuszczalnika ekstrakcyjnego można go zeskrobać i odtworzyć z alkoholem pitnym, aby uzyskać bardzo ciemną i być może ostrą w smaku nalewkę, ale będzie ona bardzo skuteczna. Jeśli chcesz uzyskać nalewkę o lepszym smaku, możesz usunąć większość czarnego wosku za pomocą benzyny lakowej. Jeśli zamierzasz wykonać ten dodatkowy krok, możesz po prostu wlać trochę czystej nafty do naczynia ekstrakcyjnego, zeskrobać cały ekstrakt i umieścić go w wąskim szklanym pojemniku. To, co zrobisz, to wypłukanie większości wosku z ekstraktu za pomocą benzyny lakowej, w której salwinoryna nie jest rozpuszczalna. Po półgodzinnym lub dłuższym osiadaniu cząstek należy usunąć naftę, pozostawiając surowy ekstrakt, który osiadł na dnie, wlać więcej świeżej nafty i odczekać kolejne pół godziny lub dłużej przed ponownym wylaniem. Po kilku takich płukaniach surowy ekstrakt na dnie pojemnika będzie stawał się coraz jaśniejszy. Gdy ekstrakt przestanie mieć ciemnoczarny kolor i rozjaśni się do zieleni igieł sosnowych, można przerwać płukanie benzyną lakową i wysuszyć surowy ekstrakt. Suchy ekstrakt powinien mieć wystarczającą ilość usuniętego wosku, aby był ciemnozielony. Tekstura wysuszonego ekstraktu powinna być suchą, ziarnistą substancją, którą można rozgnieść łyżką. Nie przejmuj się, jeśli po wysuszeniu na wierzchu pojawi się cienka skorupa ciemnej czerni, ponieważ jest to normalne. Na wierzchu będzie znajdować się niewielka, cienka czarna skorupa, ale warstwa ta powinna być tak cienka, że po całkowitym wyschnięciu będzie miała grubość kawałka papieru kserograficznego. Podczas kruszenia ekstraktu ta górna warstwa powinna dokładnie wymieszać się z ciemnozieloną salwinoryną w takim stopniu, że nie będzie już widać żadnej czerni w proszku, tylko ciemnozielony proszek. Gdy ekstrakt całkowicie wyschnie i nie będzie już czuć zapachu nafty, można go odtworzyć za pomocą alkoholu spożywczego. Przekonałem się, że ten krok pozwoli uzyskać nalewkę, która jest niezwykle wysokiej jakości i tak samo dobra, jak najlepsze dostępne na rynku komercyjnym, a może nawet silniejsza. Jest wystarczająco mocny, aby odtworzyć ekstrakt w 151 proof Everclear i nadal tworzyć bardzo skuteczną nalewkę, chociaż odtworzenie z 98% alkoholem byłoby jeszcze lepsze.

Uwagi
E8iT4j0dYM

Jeśli wyekstrahowałeś ze 100 g liści, które zawierają około 2,5+ mg salwinoryny na gram liści, powinieneś być w stanie zrobić co najmniej pięć uncji mocnej nalewki, która zawiera blisko 1,5 mg salwinoryny na ml alkoholu. Jest to wyższa zawartość niż w przypadku większości komercyjnych nalewek. Jeśli to w ogóle możliwe, użyj 95% (190 proof) alkoholu do rozpuszczenia ciemnego woskowego ekstraktu, ponieważ alkohol o wyższym stężeniu sprawi, że nalewka będzie bardziej skuteczna. Ponadto ciemne chlorofile z ekstrakcji sprawią, że nalewka będzie znacznie bardziej skuteczna niż bez niej, ponieważ wosk zarówno zwiększa ilość salwinoryny, którą może zatrzymać alkohol, jak i zwiększa podjęzykowe wchłanianie salwinoryny. Nalewka z Salvia divinorum nie potrzebuje tak dużej ilości chlorofili lub czarnego wosku, które będą w niej zawarte po zastosowaniu tej metody ekstrakcji, aby była skuteczna. Nalewka wykonana w ten sposób będzie miała mocniejszy smak niż ta, którą można kupić u większości sprzedawców, ale będzie bardzo silna i powinna działać bardzo dobrze.

Nalewka alkoholowa nie może zawierać zbyt wiele salwinoryny, tylko około 1,5 mg na ml płynu w temperaturze pokojowej. Może to być kilka dziesiątych więcej mg na ml, więc nie trzymaj mnie tej liczby. Ludzie, którzy robią nalewki z Salvia divinorum, nie chcą, aby salwinoryna krystalizowała się z płynu, więc nie ładują go do maksimum, ponieważ spadek temperatury o zaledwie 20 stopni może spowodować, że część salwinoryny wypadnie w postaci stałej. W przypadku nalewki z szałwii należy używać alkoholu o jak najwyższej mocy i nie należy używać czystej salwinoryny z samym alkoholem, ponieważ związki zawarte w zielonych chlorofilach z liści szałwii wspomagają wchłanianie podjęzykowe. Ciemne związki chlorofilu w nalewce alkoholowej pozwolą alkoholowi o wysokiej mocy zatrzymać więcej salwinoryny na ml płynu, ale efekt ten jest bardziej dominujący w przypadku alkoholu, który zawiera bardzo mało wody. Najlepszym alkoholem do produkcji nalewki byłby alkohol o mocy bliskiej 98%, który byłby znacznie bardziej skuteczny niż Everclear o mocy 151%, który zawiera blisko 25% wody.

Proces ten wymaga sproszkowania liści tak drobno, jak to możliwe, aby były wystarczająco wydajne do krótkiego wstrząśnięcia i namoczenia. Jeśli potrząśniesz słoikiem ze sproszkowanymi liśćmi i izopropanolem w sumie cztery razy przez co najmniej pięć minut (pomiędzy pozwalając liściom się uspokoić) ze świeżym płukaniem 99% izopropanolem za każdym razem przez łącznie 20 minut lub więcej potrząsania, możesz prawdopodobnie uzyskać około 80+% salwinoryny, którą można łatwo wyekstrahować z liścia bez czekania dni. Jeśli wydłużysz czas moczenia liścia w rozpuszczalniku do trzech dni, potrząsaj nim przez co najmniej dziesięć minut raz dziennie i usuwaj rozpuszczalnik każdego dnia, powinno to uzyskać blisko 90-95% salwinoryny, którą można wyekstrahować z liścia za pomocą tej metody, o ile przemyjesz liść świeżym izopropanolem jeszcze raz za każdym razem, gdy wylejesz rozpuszczalnik. Pomoże to wypłukać więcej salwinoryny z mokrego proszku przed zamknięciem słoika do następnego 24-godzinnego moczenia. Wielodniowa metoda namaczania i wstrząsania jest bardzo skuteczna i pomaga usunąć większość pozostałej salwinoryny z liści. Wydobycie ostatnich 10-20% salwinoryny zajmuje dużo czasu ze względu na stale malejące zyski z wysiłków po pierwszych dwóch lub trzech wstrząsaniach i myciach, które usuwają większość salwinoryny.
Zachowajrozpuszczalnik z każdego dnia ekstrakcji w słoiku, a po 24 godzinach ostrożnie przelej go do innego pojemnika zbiorczego, pozostawiając osad, który wypada każdego dnia.

Przewodnik fotograficzny procesu ekstrakcji

Oto przewodnik fotograficzny dotyczący ekstrakcji salwinoryny przy użyciu 99% izopropanolu. Pokazane w tym przewodniku płukanie naftą i izopropanolem ma na celu usunięcie większości czarnego wosku, dzięki czemu Salvinorin może być użyty do wytworzenia wzmocnionego liścia. Jeśli robisz nalewkę, wykonuj tylko płukanie naftą i nie więcej. Nie kontynuuj płukania małymi ilościami izopropanolu, ponieważ z pewnością usunie to zbyt wiele wosków, aby uzyskać skuteczną nalewkę.
1. 100 gramów liści szałwii zostało drobno sproszkowane do konsystencji mąki przy użyciu niedrogiego młynka do kawy o wysokich obrotach, a następnie namoczone w 99% IPA w temperaturze pokojowej. Te małe młynki do kawy można znaleźć w większości dużych sklepów spożywczych lub innych sklepach z artykułami kuchennymi, które świetnie nadają się do sproszkowania suszonych liści szałwii.
IYThK23JOQ
Bez względu na markę, wszystkie wyglądają tak w środku. Nie uruchamiaj silnika na dłużej niż minutę i pozwól mu ostygnąć przez minutę między mieleniami, w przeciwnym razie zbytnio się nagrzeją i mogą się spalić.
BUVBxQcHXl
2. Słoik do ekstrakcji: 100 g sproszkowanych liści dodać do słoika z 99% IPA, wstrząsać przez pięć minut, a następnie odstawić, aby umożliwić osadzenie się dużych cząstek liści przed odlaniem IPA. Powtórzyć ekstrakcję od 4 do 6 razy po 5 minut (nie używać acetonu, plastikowa uszczelka w pokrywie topi się).
6FgM8mpBal
3. IPA ekstrahowany w płaskim naczyniu Pyrex: Cały IPA z wielokrotnych ekstrakcji połączono w jednym pojemniku, który pozostawiono na kilka godzin, aby osady miały czas na osadzenie się z płynu.
KRPTy8Q1uN
Po 30 minutach od wlania ekstraktu do tego naczynia, można zobaczyć osad taniny, który wciąż opada z płynu. Wytarłem miejsce na dnie i umieściłem tam spinacz biurowy, aby pokazać, że płyn jest nadal mętny. Powinien być klarowny.
2WZtiH0cT7
Godzinę później udałomi się ponownie wyczyścić plamkę, osad taninowy nadal się wydostaje.
5NR4yFfgm8
Zrobiłem to zdjęcie około 45 minut po poprzednim i ponownie użyłem palca, aby wyczyścić miejsce obok już wyczyszczonego spinacza. Widać, że garbnik nadal wypada z płynu.
F9Qky4UlgJ
Zbliżenie na osad.
Obyg6QGstz
4. PrzelałemIPA do innego pojemnika, aby usunąć osad, który wypadł w celu jego zważenia, po oczyszczeniu odłożyłem IPA z powrotem do dalszej separacji.
6de720bKrN
IPA po usunięciu osadu: Porównaj różnicę w kolorze między IPA na tym zdjęciu po usunięciu osadu a pierwszym zdjęciem przed jego usunięciem. Jest teraz o wiele jaśniejsze, ale osad będzie nadal wypadał.
MHsiOjfnIT
Dwanaście godzin później na dnie znalazłem więcej osadu taninowego. Nie wiem, czy pozostały osad wypadł w ciągu pierwszej godziny lub dwóch z tych 12 godzin, czy przez cały czas. Był bardziej rozproszony, dopóki nie rozlałem płynu.
YxFqJHDZsj
5. Wysuszona druga separacja osadu: PrzelałemIPA jeszcze raz, aby usunąć ostatni osad.
ZlgEtf5JVs
Ciemnienie: Wyczyściłem szklaną szalkę i kontynuowałem odparowywanie ISP. Widać,że płyn ciemnieje wraz ze zmniejszaniem się jego objętości.
K6BU9aEJFA
Zebrany ekstrakt IPA: Ta sama ilość płynu zebrała się na jednym końcu pojemnika, jeden koniec szalki został podniesiony.
CM4jqP50Om
Gotowe do transferu: Gdy IPA odparuje tak daleko w dół, dość mocno zgęstnieje, a woski zaczną wydobywać się z płynu. Ciecz należy przelaćzanim wosk zacznie się wytrącać lub zamieni się w małe cząsteczki.
Wz31i8Xybx
6. Przenieś do małej miski: PozwoliłemIPA odparować do około jednej trzeciej lub mniej objętości pokazanej na poprzednim zdjęciu i przeniosłem go do małej miski w celu ostatecznego odparowania.
TnE96w04QA
7. Przenieś do piekarnika o temperaturze 49°C: Miska z IPAzostała wachlarzowo odparowana, gdy poziom płynu zmniejszył się do około 30% jego pierwotnej objętości, przeniosłem miskę do piekarnika nagrzanego do 49 ° C, aby odparować pozostały płyn bez nadmuchu powietrza, aby salwinoryna się osadziła.
Uyd5YOfAvh
Zbliżenie, wentylator odparowany: Lampa błyskowaaparatu sprawiła, że płyn wyglądał na lekko czerwony.
AWz9IUBlp0
8. Suchy ekstrakt: Niewielka ilość IPA została następnie całkowicie odparowana z ekstraktu w piekarniku ustawionym na 49°C.
D7KDvn6IfL
Wwysuszonym ekstrakcie było dużo czarnego wosku, ale nie tak dużo, jak myślałem.
YCHXIrkiZS
O tym, że ekstrakcja przebiegła pomyślnie, świadczy jasny kolor ekstraktu widoczny na dnie miski. Do miski można wlać naftę, aby ułatwić zeskrobywanie, a następnie przenieść całość do małej fiolki lub słoika, aby wypłukać woski.
H4QpUJ9wly
9. Pierwsze mycie naftą: Użyj wystarczająco dużego pojemnika, aby wysuszony ekstrakt nie zajmował więcej niż jedną trzecią objętości. Dokładnie wymieszaj z naftą i odstaw na 30 minut, a następnie zakropl jedną trzecią płynu od góry, uważając, aby nie zanurzyć się zbyt głęboko.
EKDJpzmBQs
10. Drugie płukanie naftą: Po usunięciu jednej trzeciej płynu z pierwszego płukania i dodaniu większej ilości benzyny lakowej do drugiego płukania, odczekaj kolejne 30 minut, aby cząsteczki ponownie osiadły na dnie, a następnie usuń benzynę lakową z góry za pomocą zakraplacza do oczu.
8nxZo25Lkm
11. Trzecie płukanie naftą: Po drugim lub trzecim płukaniu powinieneś być w stanie zobaczyć surową salwinorynę na dnie pojemnika.
A9wzLbynTd
12. Czwarte płukanie naftą.
NtWCkQdiNO
13. Piąte płukanie benzyną ciężką.
HQKMdPpO6y
14. Szóste płukanie naftą: Salvinorin osiadł bardziej niż na poprzednim zdjęciu i wygląda ciemniej niż w innym przypadku, a oświetlenie nie było tak dobre na tym zdjęciu.
0ImB3TZXWL
15. Siódme płukanie naftą: W tym momencie nie ma potrzeby dalszego czyszczenia ekstraktu. Dalsze czyszczenie za pomocą IPA zmniejszy wydajność. Ekstrakt jest już wystarczająco czysty i bardzo dobrze nadaje się do wzmacniania liści, robienia nalewki lub żucia. Jest bardzo silny.
TTyJhSMjYg
Miska, w której suszyłem skoncentrowany ekstrakt IPA, fiolka, której używam do zmywania wosków z surowego ekstraktu i zielona nafta z siedmiu myć.
72ryOXblPs
To cała nafta użyta do siedmiu płukań, prawie 237 ml.
42pZMdRq3Y
16. Pierwsze płukanie IPA: Pamiętaj, aby wylać naftę przed dodaniem IPA. Za każdym razem, gdy czyścisz za pomocą IPA, tracisz część salwinoryny. Nie musisz czyścićekstraktu za pomocą IPA, jest on wystarczająco czysty do produkcji wzmocnionych liści itp. (Ekstrakt odstał 1 godzinę).
LGwnWsvCTz
17. Drugie płukanie IPA: Wylałem ciemny IPA i dodałem czysty IPA, aby usunąć więcej wosku. Fiolka była wstrząsana przez trzydzieści sekund i odstawiona na pięć minut przed zrobieniem tego zdjęcia, a drobne cząsteczki salwinoryny wciąż osadzają się na dnie.
MqDKGudVhN
18. Trzecie płukanie IPA wciąż się osadza. Zamierzam wysuszyćekstrakt i przestać tracić salwinorynę z każdego płukania.
ZevrNQMgcJ
19. Wysuszony ekstrakt: przestałem myć salwinorynę i wysuszyłem ją na teflonowej blasze w piekarniku ustawionym na 49°C. Widać, że chlorofile wyschły na wierzchu, jak zawsze.
LIHLCEA2iq
Chociaż salwinoryna ma zielony odcień, jest bardzo skoncentrowana i nie potrzeba wiele więcej czyszczenia, aby stała się całkowicie biała. Szacuję, że w ciągu 20 minut udało mi się usunąć ponad 75% salwinoryny z liścia. 60 byłoby lepsze.
RluEmdVc1I
Kryształy wyrosły z tego ekstraktu po rozpuszczeniu całego proszku w około 25 ml alkoholu o mocy 57-60 ° С 75,5% (151 proof). Ponownie podgrzałem nasycony salwinoryną alkohol w tej fiolce za pomocą kuchenki mikrofalowej do prawie wrzenia, trzykrotnie, pozwalając roztworowi ostygnąć do temperatury pokojowej za każdym razem. Po trzecim cyklu podgrzewania i chłodzenia utworzyły się te duże kryształy. Przechowuj rozpuszczalnik w ciemności, czekając na wypadnięcie osadów. Światło może zniszczyć salwinorynę.
HnjDwMrqei
Ostrzeżenie: Nie próbuj dozować rafinowanego ekstraktu lub proszku, jest on zbyt silny. Zaledwie kilka dziesiątych miligrama jest zbyt silne dla niektórych osób. Salvinorin jest silnym środkiem odurzającym, który może powodować zmniejszenie kontroli motorycznej ciała od kilku minut do godziny lub dłużej po użyciu. Jest wiele rzeczy, których nie rozumiemy w odniesieniu do salwinoryny i jej skutków. Nigdy nie zalecam nikomu używania tej substancji, ta decyzja należy do każdej osoby: zrób własne badania.
QJxhvy10e5
 
Last edited by a moderator:

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
86
Points
28
Deals
1
Czy można używać EtOH?
 
Top