Pytania dotyczące syntezy alprazolamu/flualprazolamu

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Moim materiałem referencyjnym jest 10.1007/s00044-016-1585-z i synteza alprazolamu na małą skalę, którą znalazłem tutaj - rozumiem podstawowy proces.

Mam jednak kilka pytań i nie mogę znaleźć na nie odpowiedzi nigdzie indziej.

  1. Prekursor 2-amino-5-chlorobenzofenonu jest dla alprazolamu, ale zakładam, że można go zastąpić 2-amino-5-chloro-2'-fluorobenzofenonem dla flualprazolamu? A może jest to inna substytucja?
  2. Czy chlorek chloroacetylu można zastąpić chlorooctanem etylu?
  3. Czy bezwodnik octowy jest jedyną opcją? Myślałem, że chlorek acetylu też może tu zadziałać, ale HCl byłby uwalniany jako gaz (oczywiście trudniejszy w obróbce). To wciąż łatwiejsze niż próba pozyskania AA.
  4. Czy hydrat hydrazyny można bezpośrednio zastąpić siarczanem hydrazyny? Jest on łatwiejszy do pozyskania, bezpieczniejszy w pracy, a produkt i tak jest na końcu oczyszczany. Jeśli nie, to myślę, że można go przekształcić w hydrat hydrazyny, więc przynajmniej nadal jest łatwiejszy do pozyskania.

Wszystko inne wymagane do tej syntezy jest osiągalne, chociaż mam kilka pytań dotyczących skalowania reakcji. Moje główne obawy dotyczą ostatniego etapu, w którym użyto 25 ml AcOH. Czy to arbitralna ilość?

Synteza na małą skalę sugerowała użycie kolb gruszkowatych do całej tej reakcji - zakładam, że kolba wrząca będzie działać dobrze?

Przepraszam za pozornie głupie pytania i dziękuję! Jestem trochę poza moją strefą komfortu, więc każdy materiał do czytania na ten temat byłby wystarczający :)

Sporządziłem syntezę (używając chlorooctanu etylu, chlorku acetylu i siarczanu hydrazyny - nie wiem, czy siarczan hydrazyny zadziała, ale reszta wydaje się w porządku). Wodzian hydrazyny jest prawdopodobnie dostępny, więc nie jest to najtrudniejsza część tej syntezy.

Jtq5GlNZQ0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Witam, tak
Nie jestem pewien, na węglu karboksylowym jest inna grupa.
Prawdopodobnie masz rację
Prawdopodobnie tak, ale musisz zwiększyć ilość NaOAc, ponieważ musisz tam uzyskać podstawową przestrzeń. -SO4 będzie reagować z Na z NaOAc.
Zostało to zaczerpnięte z artykułu.
Co oznacza kolba wrząca? Kolbę okrągłodenną? Jest w porządku. Kolba w kształcie gruszki jest wygodniejsza w obsłudze w syntezie na małą skalę.
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Dziękujemy za odpowiedź!

Jeśli chodzi o chlorek acetylu, sugerujesz, że powinien zadziałać? Jestem trochę zdezorientowany twoją odpowiedzią w tym względzie.

Poszukam więcej informacji na temat substytucji chlorooctanu etylu, ponieważ jest ona zdecydowanie łatwiejsza do zdobycia.

Miałem na myśli RBF, przepraszam za brak jasności i dziękuję za wgląd. Wybór kolby w kształcie gruszki wprawił mnie w zakłopotanie.

Dzięki :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Przepraszam, chciałem powiedzieć, że nie jestem pewien, czy to zadziała. Ale możesz spróbować i podzielić się z nami swoimi wynikami. Nasze forum będzie ci wdzięczne =)
Musisz spróbować, myślę, że polecisz to po pierwszej syntezie jak ja!
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Dziękuję za pomoc!

Nie jestem pewien co do chlorooctanu etylu, ale mocno wierzę, że chlorek acetylu powinien działać zamiast bezwodnika octowego - jest DUŻO bardziej reaktywny, ale mam nadzieję, że nie za bardzo.

W każdym razie, ze względu na to, jak łatwo jest tu uzyskać chlorek acetylu, od bezwodnika octowego dzieli go tylko szybka reakcja i destylacja

Zamierzam przeprowadzić dalsze badania, ponieważ chlorooctan etylu jest o wiele łatwiejszy do uzyskania niż chlorek chloroacetylu.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
165
Reaction score
160
Points
43
Czy poczyniłeś jakieś postępy w tym zakresie?
 
Top