Nowa synteza 2cb + problemy z obrazkami, proszę pomóż mi to rozgryźć

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Wpadłem na ten nowatorski sposób i próbowałem to zrobić, ale napotkałem problemy, mam nadzieję, że pomożesz mi to rozgryźć.
CeMgoFKiy0

Zamówiłem 1 kg 2,5 Dmba z Chin.

oto kroki:

1. Rozpuść 8,3 g (50 mmoli) 2,5-dimetoksybenzaldehydu w 50 ml metanolu i 6,1 g (100 mmoli) nitrometanu w zlewce o pojemności 1 litra. Wymieszać roztwór i schłodzić do temperatury 0~5 stopni C.

2. Rozpuść 8,4 g (150 mol) wodorotlenku potasu w 25 ml metanolu. Wymieszać roztwór i schłodzić do 0~5 stopni C.

3. Umieścić zlewkę z roztworem 2,5-dimetoksybenzaldehydu w(1) w dużym pojemniku z kąpielą lodowo-solną i ustawić duży pojemnik na mieszadle magnetycznym. Za pomocą termometru monitorować temperaturę wewnątrz zlewki i włączyć mieszadło.

4. Za pomocą zakraplacza dodaj powoli roztwór wodorotlenku potasu do zlewki. Unikać przekroczenia temperatury 5 stopni C.

5. Po zakończeniu dodawania (zazwyczaj w ciągu 1 godziny), mieszać mieszaninę przez kolejne 30 minut.

6. Przygotować 300 ml 10% roztworu HCl i schłodzić go do temperatury 5-10 stopni C podczas mieszania mieszaniny.

7. Dodaj schłodzony 10% roztwór HCl do zlewki z mieszaniną 5 razy co 5 minut (około 60 ml raz), mieszając.

8. Teraz można zobaczyć żółty kryształ wewnątrz mieszaniny. Przygotuj lejek Buchnera i kolbę i użyj źródła ssącego, aby zebrać kryształ. Nie ma potrzeby suszenia i ważenia kryształu.

***Pierwsze zdjęcie, gdy widać żółty kolor (ciemniejszy to nieprzereagowany DMBA ans został usunięty.

9. Zmieszaj 300 ml 32% roztworu HCl i 150 ml IPA w zlewce o pojemności 1 l. Schłodzić roztwór do 5 stopni C.

10. Dodaj mokry kryształ z (8) do roztworu HCl/IPA z (9). Umieścić zlewkę w dużym pojemniku z kąpielą lodowo-solną i ustawić duży pojemnik na mieszadle magnetycznym.

11. Przygotować 45 g proszku cynkowego. Dodaj proszek do mieszanego roztworu w ciągu 1 godziny. Nie należy się spieszyć, ponieważ powstaną żółte pęcherzyki. Użyj małej łyżeczki i dodawaj powoli.


12. Po zakończeniu dodawania. Mieszaj mieszaninę przez kolejne 2 godziny, teraz możesz zobaczyć, że roztwór staje się przezroczysty, a na dnie może znajdować się nierozpuszczony cynk. Na powierzchni nierozpuszczonego proszku cynku widać bardzo małe pęcherzyki wodoru. Umieść mieszaninę pod przykryciem w lodówce na jedną noc. W tym samym czasie wymieszaj 100 g wodorotlenku sodu ze 150 ml wody. Dodaj NaOH do wody 3 lub 4 razy, aby uniknąć wzrostu temperatury. Roztwór NaOH również umieścić w lodówce.

13. Umieść zlewkę z mieszaniną w dużym pojemniku z kąpielą lodowo-solną i ustaw duży pojemnik na mieszadle magnetycznym. Powoli dodawaj roztwór NaOH do mieszanej mieszaniny, aby uniknąć wzrostu temperatury.

14. Po dodaniu roztworu, do mieszaniny należy dodać kolejne 50 g NaCl i odstawić mieszaninę na kilka godzin, aż warstwa IPA będzie dobrze oddzielona.

15. Za pomocą zakraplacza ostrożnie zassać warstwę IPA do pojemnika. Dodaj 50 ml IPA do mieszaniny i zassij produkt dwukrotnie.
16. Umieść IPA z 2C-H pod wentylatorem, aby go odparować. Kilka godzin później otrzymasz żółty olej (2C-H). Można zmieszać 200 g wodorotlenku sodu z 300 ml wody. Dodaj NaOH do wody 3 lub 4 razy, aby uniknąć wzrostu temperatury. Umieść roztwór NaOH w lodówce.

17. Zważ olej i zapisz wynik. Jeśli występuje problem z górnym limitem wagi, przygotuj mniejszy pojemnik i zapisz pustą wagę. Podczas odparowywania IPA można przenieść mieszaninę do mniejszego pojemnika.

*** PIC tutaj otrzymałem 2ch ekstrahowany dmba z ipa i został wysuszony (mój 2ch był trochę ciemny, mimo że naprawdę obserwowałem temperaturę).

18. Dla 100mmol 2C-H, rozpuść go w 50ml GAA w zlewce 1L i umieść zlewkę w łaźni lodowej na mieszadle.

19. Zmieszaj 120 ml GAA, 40 ml wody, 11,8 g kwasu siarkowego (120 mmoli) i 14,3 g bromku potasu (120 mmoli) w innej zlewce. Dodaj 5,8 g 35% roztworu nadtlenku wodoru (60 mmoli) do mieszaniny, mieszając. Zobaczysz, że kolor się zmienił.

20. Użyj wkraplacza, aby powoli dodać mieszaninę z (19) do mieszaniny z (18), mieszając. Po dodaniu dodać 5,8 g 35% roztworu nadtlenku wodoru (60 mmoli) do mieszaniny mieszając. Odczekać kolejne 20 minut mieszając.

*Oto etap bromowania, myślę, że zrobiłem to dobrze ... po prostu wymieszaj wszystkie rzeczy razem.


21. Powoli dodaj roztwór NaOH z (16) do mieszaniny w łaźni lodowej.

* To jest zdjęcie z czarną mazią unoszącą się na powierzchni.

22. Kolor powinien być teraz ciemnobrązowy. Dodaj 100 ml toluenu do mieszaniny mieszając. Po 5 minutach mieszania odstaw mieszaninę, aby poczekać na rozdzielenie się warstw. Odessać toluen za pomocą zakraplacza i zebrać toluen. Powtarzaj ten krok, aż toluen stanie się przezroczysty. Toluen należy dodać może 3 razy lub więcej, w zależności od umiejętności.

*Dodałem zdjęcie z ekstrakcją rozpuszczalnikiem z warstwami. Następnie użyłem również lejka rozdzielającego, aby upewnić się, że toluen był tak czysty, jak to możliwe, bez wody.


23. Umieścić toluen na mieszadle i dodać 13,6 g 32% roztworu HCl (120 mmoli). Podczas mieszania w toluenie pojawi się sól. Kilka minut później przestań mieszać i użyj lejka i filtra, aby zebrać sól w proszku. Powinien on mieć ciemnobrązowy kolor.

***Tutaj pojawił się problem, dodałem hcl do toluenu i zamiast soli wytworzyła się czarna maź, która opadła na dno i skończyłem z dużą jej ilością T_T.


24. Użyj acetonu, aby przemyć proszek na filtrze za pomocą zakraplacza, aż kolor stanie się biały.

Teraz naprawdę nie wiem, co robić? Mam tę czarną maź, która opadła na dno, zgaduję, że to 2cb, który nie może tworzyć soli? i stał się protenowany i stał się nierozpuszczalny w toluenie i opadł na dno?
Mam dostęp do DCM i zastanawiam się, co powinienem zrobić dalej? Czy powinienem zebrać czarną zatopioną maź i coś z nią zrobić?
Również mój olej 2ch był trochę ciemny, czy to ma znaczenie?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
edit : Wziąłem kawałek, który unosił się na powierzchni po dodaniu NAOH, który sprawia, że 2cb nie rozpuszcza się w wodzie, i wrzuciłem go do czystego toluenu i dodałem hcl i wytworzył białą sól, przypuszczam, że w toluenie są inne rzeczy, które zapobiegają tworzeniu się soli, więc wpadłem na pomysł, aby dodać hcl do toluenu, a wszystkie protenowane 2cb opadną na dno, oddzielić toluen lejkiem, a następnie dodać NAOH, który wytworzy kawałki 2cb nierozpuszczalne w wodzie, a następnie wziąć je, dodać do nowego czystego toluenu i ponownie dodać hcl.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Właściwie myślę, że H2O2 35% z kwasem siarkowym niszczy (nadmiernie utlenia) produkt. Czy można dostać brom pierwiastkowy i przeprowadzić reakcję tak jak napisałem?
Czy ta substancja topi się w tej samej temperaturze co 2C-B*HCl?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
nie miałem okazji sprawdzić
nie sądzę, żebym mógł dostać brom pierwiastkowy, ponieważ potrzebujesz specjalnej zgody, ale zapytam może w małej ilości, wiem na pewno, że mój przyjaciel w innym kraju odniósł sukces z syntezą w 100%, więc to tylko ja robię coś źle, powiedział mi, że muszę obserwować temperaturę do nawet mniej niż 10 ° C w redukcji cynku lub otrzymam ciemniej wyglądający olej 2ch.
Jestem prawie pewien, że mój toluen jest po prostu zabrudzony innym produktem, ponieważ nie stał się klarowny po dodaniu HCL, a protenowany 2cb po prostu opadł na dno, ale dostałem sól, jeśli wziąłem kawałek ze zdjęcia i dodałem do czystego toluenu, dało mi to niewielką ilość soli, więc zastanawiam się, jak powinienem wyodrębnić 2cb z toluenu?
dodać hcl i pozwolić mu zatonąć? następnie wyrzucić brudny toluen, dodać wodę bazową do dobrego, mieszając, aby uczynić go nierozpuszczalnym w wodzie i wygeneruje kawałki oleju 2cb, a następnie wrzucić go ponownie do czystego toluenu i ponownie dodać hcl? to może zadziałać? co myślisz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Naprawdę ciężko się to czyta, ale rozumiem.
Odparuj toluen, oddestyluj toluen i powtórz czynność
Masz na myśli roztwór NaOH aq., tak?
Co to jest?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

przepraszam za zły angielski, postaram się być bardziej jasny, miałem na myśli kawałki, zdjęcie, na którym pływają kawałki 2cb, wziąłem jeden z nich i upuściłem je do czystego toluenu i dodałem hcl i sól została wygenerowana, więc myślę, że toluen używany do ekstrakcji niesie ze sobą rzeczy, które nie pozwalają na tworzenie się soli, Teraz mam toluen z goo na dnie po dodaniu hcl i zastanawiam się, jak powinienem oddzielić go od brudnego toluenu (wraz z rzeczami, które w nim są inne niż 2cb), abym mógł dodać go do nowego toluenu i spróbować dodać hcl, aby utworzyć sól.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Myślę, że masz problem w pierwszym kroku, w reakcji Henry'ego, powinieneś użyć jakiejś pierwszorzędowej aminy jako katalizatora zamiast wodorotlenku sodu, jeśli nie możesz uzyskać dobrego katalizatora, możesz użyć octanu amonu, a następnie refluks katalizatora z reagentami, w określonej temperaturze, aby umożliwić odwodnienie β-nitroalkoholu w celu utworzenia nitroalkenu, ta temperatura jest co najmniej temperaturą pokojową, a nie w warunkach.
Dodajesz kwas solny do reakcji, domyślam się, że Twoim celem jest zakończenie reakcji, w rzeczywistości myślę, że ten krok jest zbędny, po zakończeniu reakcji możesz umieścić reakcję w lodówce, a następnie przepompować i przepłukać IPA lub rekrystalizować
Nitroalken, który otrzymałeś powinien mieć kolor od pomarańczowego do czerwonego, a po rekrystalizacji kształt kryształu pokazuje igiełkowate kryształy, twój produkt jest żółty, nie sądzę, żeby to było poprawne, możliwe, że po prostu zredukowałeś aldehyd do alkoholu, a następnie bromowałeś, aby uzyskać te czarne produkty.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Lub powtórz syntezę z DCM.
 
Top