Nowe syntetyczne związki kanabinoidowe z gałki muszkatołowej?

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
cześć społeczność bbgate,

prowadzę badania nad gałką muszkatołową i jej składnikami
Znalazłem 3 związki, które mają powinowactwo do receptorów CB1 i CB2, którymi są Malabaricone C, Licarin A, 5-Methoxylicarin A.
Moje pytanie brzmi: czy z gałki muszkatołowej można uzyskać syntetyczne kannabinoidy? Interesującą substancją jest licaryna A, która ma jak JWH-x
i seria Pinaca-x strukturę indazolu.
Nie wiem o sile działania tych 3 substancji, ale kiedy nie są wystarczająco silne, czy z gałki muszkatołowej można uzyskać silne pochodne kannabinoidów?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
744
Reaction score
1,050
Points
93
Struktury tych substancji naprawdę przypominają niektóre designerskie noidy. Przykładowo, witamina E wykazuje pewne powinowactwo do receptorów kannabinoidowych.

"Gałka muszkatołowa była stosowana zarówno w celach leczniczych, jak i rekreacyjnych w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. El-Alfy i wsp. [12] wykazali, że podawanie ekstraktów z gałki muszkatołowej wywołuje efekty behawioralne podobne do Δ9 -THC, znanego egzogennego kannabinoidu i głównego psychoaktywnego składnika marihuany. Późniejsze badania wykazały, że ekstrakty te nie mają bezpośredniego powinowactwa wiązania z receptorami CB1 lub CB2 [13]. [Aby określić wpływ gałki muszkatołowej na układ endokannabinoidowy, oceniono zatem pośrednią modulację. Stosując podejście frakcjonowania oparte na testach, połączone z testami in vitro hamowania FAAH i MAGL".
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7938946/pdf/jphp13174.pdf

Tutaj otrzymujemy efekt pośredni, podobnie jak w przypadku niektórych innych rodzajów noidów (na przykład modulatorów allosterycznych). W każdym razie, dobre struktury dla pomysłów projektowych RC
 
Top