Potrzebujesz wskazówek na temat sposobów oczyszczania pirolidynofenonu (analogu a-PiHP)?

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Witam,
Jestem tu nowy, ale czytam od co najmniej 5 miesięcy.

Mam podstawową wiedzę chemiczną i trochę więcej. Studiowałem "Chemię 1", która nazywa się w moim kraju. Jest to chemia dla liceum (wiek ~15). Czytałem również o chemii organicznej i chemii farmaceutycznej przez około 3 lata, czytając książki i online. I mam zamiar ubiegać się o studia z chemii organicznej na uniwersytecie.

Odpowiadając na pytanie.

Uwielbiam pirolidynofenony, takie jak a-PVP, a-PHP i tak dalej. Moim ulubionym jest a-PiHP i skandynawski ekskluzywny 2-metylo-PVP. Ten skandynawski sprzedawca wypuścił teraz 2-metylo-PiHP (2-metylo-alfa-PiHP)
IUPAC dla 2-Me-PiHP jest poniżej
1-(tolu-1-ylo)-4-metylo-2-(pirolidyn-1-ylo)pentan-1-on
(Tak jak a-PiHP, ale z dodaną grupą metylową przy drugim węglu w aromatycznym pierścieniu fenylowym).

Jest dość słaby pod względem siły działania. I wygląda na to, że mają problemy z czystością. Pierwsza partia była niesamowita. Jednorodny, biały, krystaliczny proszek. Ale w ostatnim miesiącu partia była jasnożółta, a moc spadła ALOT.

Normalnie rekrystalizowałbym go za pomocą destylowanej H2O lub czystego etanolu. Ale mój skraplacz w mojej instalacji destylacyjnej jest pęknięty i bezużyteczny.

Czy jest jakiś inny sposób, aby go oczyścić?

Środki chemiczne, które mam pod ręką, to kwas solny 30%, bezwodny aceton i wybielacz zawierający podchloryn sodu. (Wątpię, czy wybielacz może oczyścić, ponieważ jest utleniaczem).

Jakieś wskazówki?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Jeśli ma to być chlorowodorek (tylko zgaduję), najlepszym sposobem jest rekrystalizacja z wody, można dodać trochę etanolu do wody przed rekrystalizacją, aby nieznacznie zmniejszyć rozpuszczalność w temperaturze pokojowej (zaleca się również kilka godzin w zamrażarce) po przefiltrowaniu osadu można dodać trochę zimnego acetonu do filtratu (cieczy) i może wytrącić się trochę więcej po dalszym schłodzeniu. Wybielacze i kwasy z pewnością zniszczą materiał, więc nie należy ich używać. Spadek siły działania w porównaniu do 4 metylu wynika z faktu, że dodatkowy metyl w pozycji 2 na pierścieniu aromatycznym nieznacznie utrudnia dokowanie cząsteczki w białku docelowym (receptorze lub / i transporterze). Mam nadzieję, że jest to pomocne i nie zapomnij przeczytać lub obejrzeć filmu objaśniającego na temat rekrystalizacji.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Do powyżej: Przepraszam, jeszcze nie czytałem. Zrobię to teraz, ale najpierw chciałem pokazać zdjęcie.
Oto zdjęcie

Nie mam wody destylowanej. Mój skraplacz jest pęknięty... A woda z kranu zawiera tak wiele innych składników, że kryształy smakują jak gówno...
Ale... Cewka, przez którą przechodzi para, nie jest pęknięta. Mógłbym schłodzić cewkę w skraplaczu zamrożoną szmatką.
Jak już wspomniałem, etanol zawiera wiele innych substancji. Nie jest destylowany, ponieważ mój skraplacz jest uszkodzony.

Przeprowadziłem rekrystalizację ALOOOT. Z destylowaną H2O i zawsze mam BARDZO dobre wyniki. Ale nie mam destylatora, więc nie mogę destylować wody z kranu.

O, zapomniałem wspomnieć. Etanol, który mam teraz, nie jest destylowany.
Zawiera etanol, propan-2-ol i benzoesan denatonium. Propan-2-ol to izopropyloakryl, prawda?
Czy benzoesan denatonium nie zrujnuje wszystkiego? Pod względem smaku
42zVwKGjf6
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Jeśli chodzi o 4 lata studiów doktoranckich w zakresie preparatywnej chemii organicznej, używałem wody destylowanej tylko wtedy, gdy miałem pewien powód, by sądzić, że obecne w niej jony będą problematyczne, więc przeprowadziłem niezliczone syntezy i rekrystalizacje z wody z kranu, ale mogę dać ci dobrą radę: kup tabletki węglowe w aptece, zmiażdż je i dodaj do wrzącej wody, a następnie przefiltruj ją (wiem też, że woda destylowana powinna być tańsza i łatwiejsza do zdobycia w każdym supermarkecie, na stacji benzynowej czy gdziekolwiek indziej). Skraplacz nie jest zwykle używany do rekrystalizacji, zwłaszcza z wody, wystarczy stara zlewka o odpowiednim rozmiarze (dziękuję Berzelius), większa kolba o okrągłym dnie wypełniona zimną wodą umieszczona na górze jest rozsądnym skraplaczem, jeśli używasz mieszaniny wody i jakiegoś mieszalnego rozpuszczalnika, w twojej sytuacji trochę acetonu, ponieważ masz czysty. W ŻADNYM WYPADKU NIE UŻYWAJ DENANTONIUM BEZOATE SPIKED ALCOHOL!!! to najbardziej gorzka substancja jaką znamy i całkowicie zepsuje twój sprzęt. Szczęść Boże i powodzenia!
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Hehe, tak wiem, że Denatonium B jest najbardziej gorzką substancją. Po prostu powiedziałem, co mam. I wiem, że w rekrystalizacji nie używa się skraplacza. Ale muszę destylować wodę z kranu, aby przeprowadzić Re-X. Robiłem wcześniej Re-X z wodą z kranu i sprawiło to, że parował gorzej, smakował gorzej ze względu na minerały i inne gówna.

A woda + aceton tworzą azeotrop... Nie używałbym H2O i acetonu do Re-X.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Czy mogę zmienić PV na wolną bazę, wyekstrahować olej wolnej bazy lub wyekstrahować wodę i pozostawić olej wolnej bazy w naczyniu.
Przemyć odpowiednim rozpuszczalnikiem (Może mogę to pominąć? |Pytanie: Czy po przekształceniu w olej wolnej zasady jest on bardziej czysty niż wyjściowy proszek HCl)?

A następnie ponownie przekształcić go w HCl przy użyciu kwasu solnego 30%.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Jest rozpuszczalny w acetonie. Ale może niektóre zanieczyszczenia nie są? Czy powinienem rozpuścić go w acetonie, a następnie pozbyć się nierozpuszczalnych substancji, a następnie pozwolić, aby roztwór acetonu zawierający moją substancję odparował? Czy to by ją trochę oczyściło?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Trzymałbym się wody i może 10 do 15% acetonu, aby zmniejszyć rozpuszczalność w niskich temperaturach, możesz najpierw przefiltrować dwa razy w temperaturze pokojowej (lub na zewnątrz), a następnie dodać trochę więcej acetonu do filtratu i umieścić w zamrażarce na kilka godzin, a następnie przefiltrować na zimno (wskazówka: umieść lejek w zamrażarce z pojemnikiem z filtratem) różnica w ciałach stałych (jeśli istnieje) może być dla Ciebie istotna... Wiem, czego się spodziewać, ale pozwolę ci uczyć się na podstawie eksperymentalnych odkryć, ponieważ jest to bardziej pouczające ode mnie :))
P.S. masz rację i to, co powiedziałeś, nie jest całkowicie błędne, ale może nie być tak istotne, jak myślisz.
 
View previous replies…

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
jak powiedziano. Woda z kranu zawiera minerały i zrujnuje smak i wrażenia z waporyzacji. Rozpuszczalność w H2O jest już bardzo niska, około 10 mg / ml (25c). Zrobiłem niezliczoną ilość re-X z tymi analogami pirovaleronu. Ale tylko z destylowaną H2O
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Względna rozpuszczalność jest w prawie wrzącej wodzie, ponieważ re-x rozpuszcza ciało stałe we wrzącym rozpuszczalniku, a następnie odkłada na bok owinięty folią aluminiową i ręcznikiem, aby powrócił do temperatury pokojowej tak wolno, jak to możliwe, a następnie umieszcza w zamrażarce, aby zwiększyć wydajność. Ponieważ planujesz wapować, wątpię, aby 100C zaszkodziło twoim rzeczom, ale pamiętaj o tym, że musisz nasycić wrzącą wodę ciałem stałym, więc nie rób tylko roztworu, który musisz odparować, aby odzyskać to, co najlepsze.
 

MethylAminoNH3

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Jak już wspomniałem, wiem jak przeprowadzić rekrystalizację pojedynczego rozpuszczalnika. Przeprowadziłem ich ponad 100x, głównie z destylowaną H2O. Przesycam roztwór substancją w temperaturze około 90-96 stopni Celsjusza. Następnie pozwalam roztworowi bardzo powoli ostygnąć do temperatury RT w łaźni wodnej o temperaturze około 40 ° C.
Gdy osiągnie RT, schładzam go do około 15 ° C. Następnie wkładam go do lodówki na 20 minut. Następnie umieszczam go w łaźni lodowej, aż roztwór macierzysty osiągnie około 2-3c.

Następnie filtruję go przez filtr próżniowy i przepłukuję ICE-COLD dH2O.

Wiem jak zrobić re-x.

Moje pytanie dotyczyło tego, jak mogę oczyścić rozpuszczalniki, które mam pod ręką.
W szczególności poprzez przekształcenie go w wolną bazę, rozpuszczenie wolnej bazy w przykładowym chloroformie (jeśli to może rozpuścić wolną bazę ofc). A następnie ponownie przekształcić ją w HCl.

Mój etanol nie jest gotowy. To "czerwony etanol". W USA może być nazywany bioetanolem. Składa się z etanolu, IPA, MEK i benzoesanu denatonium.
Próbowałem dodać trochę wybielacza (podchlorynu sodu) do probówki zawierającej mój czerwony etanol.

Kolor zmienił się z czerwonego na całkowicie przezroczysty, jak woda... Czy to usunęło benzoesan denatonium?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Przepraszam ponownie za błędną ocenę Twoich kompetencji, ponownie masz rację, jeśli chcesz uwolnić te rzeczy, użyj wodnego NaOH (łatwy i tani sprzedawany jako środek do czyszczenia kanalizacji... w Europie sugeruję MrPropper ten sprzedawany w pomarańczowym pudełku, który zawiera plastikowy słoik, jest to czysty granulat NaOH, ponieważ nawet jeśli znajdziesz małe torebki, niektóre mogą zawierać barwniki i perfumy.... nie nie, ten o którym wspomniałem kosztuje równowartość około 2,5 euro) następnie ekstrahować chloroformem (uszkodzenie wątroby i senność spoiler alert) ostrożnie zakwasić suchym gazem HCl, ponieważ jest najlepszy, ale 30% może działać dobrze wymieszać, a następnie ponownie zamrozić przed filtracją próżniową, a następnie przemyć acetonem i wysuszyć pod próżnią. Twój etanol jest tylko odbarwiony przez wybielacz i jest teraz jeszcze gorszy, benzoesan denantonu może być częściowo zhydrolizowany, ale uwierz mi, że jest piekielnie gorzki i nadal stanowi poważne zagrożenie dla twojego materiału... w końcu potrzebujesz skraplacza, możesz tylko destylować etanol, aby się upewnić, a i tak nie będzie on zbyt czysty, ale inne rozpuszczalniki nie stanowią większego problemu. Aby wyeliminować zarówno kolor, jak i gorzki posmak z alkoholu, można użyć węgla aktywnego (dostępnego również w aptekach w postaci tabletek). Gdyby jakiś idiota nie odebrał mi laboratorium, dostałbyś ode mnie w prezencie ładny skraplacz.
 

m924

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
29
Reaction score
17
Points
8
Sam nie mam zbyt dużej wiedzy, ale myślę, że niektóre RE-X powinny działać dobrze, poza tym nie mam wiele do powiedzenia, przepraszam!
 
Top