Question hodowla grzybów

Kerzab1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 4, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Witam, postanowiłem stworzyć domową farmę magicznych grzybów, ale czy ktoś może mi powiedzieć wszystko, co muszę wiedzieć i co muszę mieć, aby to zrobić?
Kolejne pytanie brzmi, ile będzie kosztować zakup 1-5g magicznych grzybów od jakiegoś dilera narkotyków?
dla tego, kto da mi dobrą odpowiedź, będę naprawdę wdzięczny
 

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
@AKWA - Ten pan ma duże doświadczenie w uprawie grzybów i metodach ekstrakcji. Bardzo przyjazny facet, który pomógł mi z moimi pytaniami na temat grzybów. Może będzie w stanie ci pomóc. 😊
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Mógłbym, ale byłoby to dużo pisania. Można to zrobić na kilka sposobów. Tam, gdzie jestem, 5 gramów jest warte 25-35 USD. Jeśli dobrze poszukasz, dostępnych jest mnóstwo informacji. Przejrzyj "The Shroomery.org"
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Popieram to, co powiedział @Frit Buchner, a także skierowałbym cię do złotego nauczyciela z Filadelfii, świata Willy'ego, 90 sekund mikologii i wreszcie kanału youtube mycotrophic. Mycotrophic jest dla mnie najlepszy, mimo że przestał być aktywny na youtube, aby skupić się na patreonie i discordzie, jego filmy są nadal niezwykle przydatne
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Boomer shroomer na youtube ma kilka świetnych informacji. To chyba jednak dla bardziej doświadczonych użytkowników. Nigdy nie miałem żadnych problemów z używaniem PF Tek. Jako początkujący polecam zacząć od tego, ta metoda jest mniej lub bardziej "niezawodna".
Potrzebne przedmioty: Szybkowar. Słoiki typu "ball" o pojemności 1 lub 1/2 kwarty - najlepiej szerokootworowe. Worek wermikulitu, worek perlitu, organiczny brązowy ryż, duża plastikowa wanna, blender lub młynek do kawy i oczywiście strzykawka do zarodników. Zarodniki dostępne online są legalne - przynajmniej w większości miejsc w USA. Wszystko inne można znaleźć w Walmarcie lub w okolicy miasta. Niezbędne są również przybory kuchenne, alkohol do sterylizacji podczas całego procesu. Zmiel ryż na mąkę za pomocą blendera lub młynka. Stosunek 2/3 szklanki wermikulitu, 1/4 szklanki mąki z brązowego ryżu i 1/4 szklanki wody jest używany do napełniania słoików. Sterylizacja w szybkowarze i wstrzyknięcie zarodników. Przechowywać w ciemnym i ciepłym miejscu przez kilka tygodni.
Postępuj zgodnie z instrukcjami: https://erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

NIE MOGĘ WYSTARCZAJĄCO PODKREŚLIĆ: MUSISZ BYĆ TAK CZYSTY, JAK TO TYLKO MOŻLIWE PODCZAS CAŁEGO PROCESU! W przeciwnym razie po prostu wyhodujesz pleśń/bakterie i zmarnujesz swój czas/pieniądze!

Jeśli jednak chodzi o terrarium - wykonaj poniższe czynności.
Wypełnij dno plastikowego pojemnika gumowego około 2 cm perlitu. Dodaj tyle wody, aby wsiąkła w cały perlit i pozostało jej trochę na dnie, ale nie tak dużo, aby wypłynęła ponad perlit. To jest twoje terrarium. Gdy słoiki zakończą kolonizację - grzyb rośnie w całym słoiku bez przebarwień - odczekaj kolejny tydzień, aby upewnić się, że są dojrzałe. Nigdy nie otwieraj słoików, dopóki nie odczekasz kilku dni po skolonizowaniu całego słoika. Niektóre są szybsze niż inne.
Teraz jesteś gotowy do "narodzin" swoich "ciast". Opróżnij wszystkie słoiki ("ciasta") do innej wanny wypełnionej do połowy wodą, aby je "zanurzyć" - pozwól im unosić się na wodzie przez 12-23 godziny - a następnie umieść je w terrarium. Pomaga to powiedzieć ciastom, że nadszedł czas na zrobienie grzybów, a zanurzenie pomaga w nawodnieniu ciast, ponieważ grzyby składają się w 90+% z wody - ten krok bardzo pomaga.
Dzięki stojącej wodzie w terrarium będzie wystarczająca wilgotność, powinieneś zobaczyć wilgoć nagromadzoną z boku terrarium - to dobry znak. Pozostaw terrarium w ciepłym, ciemnym miejscu i sprawdzaj co drugi dzień, otwórz pokrywę na kilka minut, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i pozostaw na godzinę lub dwie w świetle, NIGDY w bezpośrednim świetle słonecznym! Po kilku dniach na ciastkach pojawią się "szpilki". Za kilka kolejnych dni grzyby będą gotowe. Zbieraj je tuż przed oderwaniem się kapelusza od łodygi. Po pierwszym zbiorze należy ponownie "zanurzyć" ciastka na 12-23 godziny i umieścić je z powrotem w terrarium na następny "rzut".
"płukanie". Jeśli terrarium zacznie wysychać, wystarczy dodać więcej wody do perlitu na dnie, ale nie tak dużo, aby ciastka siedziały w wodzie. Tylko tyle, aby utrzymać wysoką wilgotność.

Ciastka przepłuczą się 2/3/4 razy, po prostu zanurz je ponownie po każdym przepłukaniu i powtarzaj, aż przestaną rosnąć, staraj się nie dotykać ciastek i nie obijać ich ani nie wyrywać grzybów podczas zbierania - nie uszkadzaj ciastek.
Odwadniacz żywności działa najlepiej do suszenia, ale nie jest konieczny. Można suszyć na powietrzu za pomocą wentylatora itp. Przed przechowywaniem grzyby muszą być SUCHE i pozbawione trzonu, w przeciwnym razie ulegną zniszczeniu.
Każdy kolejny cykl ma mniejszą wydajność i moc. Pierwszy rzut jest najlepszy, ostatni najgorszy. Mam nadzieję, że te informacje pomogą! o7
 
Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
67
Points
18
Czy ktoś może mi powiedzieć z doświadczenia (oglądałem wiele filmów na youtube), ale czy miód działa na hodowlę zarodników w tak zwanej płynnej kulturze i czy ten roztwór jest wystarczająco dobry, aby umieścić go w brązowym ryżu (gotowanym kilka razy), aby rozpocząć wzrost grzybni?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,482
Solutions
4
Reaction score
1,007
Points
113
Deals
1
Miód zadziała, ale ma pewną od*****ość na grzyby, więc nie jest idealnym rozwiązaniem. Karo, syrop z brązowego ryżu, EKSTRAKT SŁODOWY, po prostu musi to być jakaś forma glukozy/fruktozy. Użycie zarodników do zaszczepienia LC wiąże się z pewnymi problemami, ale zostało to już zrobione. Technologia Soldados Erowid jest starsza niż on i prawdopodobnie starsza niż ja, a "terrarium", czyli Fruiting Chamber, to kiepski projekt. Stąd problem z próbą nauczenia cię jak to zrobić tutaj. Napisałem 7-stronicowy artykuł dla międzynarodowego periodyku mikologicznego, który został opublikowany około 10-12 lat temu i nawet na 7 stronach jest to tak naprawdę tylko podsumowanie
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
161
Points
43
Nie powiedziałem, że jest to najnowsza lub najlepsza technika, a jedynie, że jest "niezawodna". Przedstawiłem luźny zarys dla początkujących. Sterylizacja jest prawdopodobnie największym problemem dla początkującego, a szybkowar w naturalny sposób eliminuje wszelkie błędy do tego momentu. Trzeba tylko zaszczepić i urodzić te słoiki po kolonizacji. Frit Buchner ma rację, projekt terrarium podany w tym tekście na erowid jest skomplikowany i głupi, dlatego podałem bardzo prostą alternatywę - mokry perlit w plastikowej wannie, nigdy nie miałem problemów z nieowocowaniem czy wysychaniem. Węże powietrzne i nawilżacze, "osłona przed kapaniem" i tak dalej nie są potrzebne. Wystarczy dodać filiżankę lub dwie wody według własnego uznania, tyle, by w terrarium było "parno". Początkującym zalecałbym zapoznanie się z całym procesem przed próbą wprowadzenia innowacji. Jestem pewien, że istnieją znacznie lepsze sposoby na zrobienie tego, ale z pewnością nie jest to trudne ani nawet w połowie tak skomplikowane, jak wielu ludzi to przedstawia. Jeśli tek jest starszy ode mnie (ponad 35 lat), to prawdopodobnie jest powód, dla którego nadal go dostarczają - ponieważ jest wypróbowany i prawdziwy. Moim zamiarem jest jedynie pomoc w wyjaśnieniu i uproszczeniu.
 
Top