Rozmiary naczyń laboratoryjnych do osobistych eksperymentów syntezy na małą skalę

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Nie zamierzam się bogacić i zarabiać pieniędzy, ale dążyć do wiedzy. Planuję tylko syntezę na małą skalę takich rzeczy jak amfetamina, mdma, ghb, może mefedron i niektóre tryptaminy. Wszystko na własny użytek, więc moje eksperymenty będą miały niewielki rozmiar.

Początkowo będę próbował tej syntezy z zaledwie 5 g P2NP:


Czy 500 ml wystarczy? Czy powinienem kupić większe szkło? Czy 500 ml to za dużo? Czy powinienem zejść niżej? Wyobrażam sobie, że będę przeprowadzać tylko małe eksperymenty, więc nie próbuję przesadzać z ilością szkła.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Nigdy nie chcesz mieć kolby wypełnionej więcej niż do połowy, więc jeśli mówisz, że chcesz zredukować 5 g p2np, oznacza to, że potrzebujemy 200 ml rozpuszczalnika, więc 500 ml jest na miejscu.

W warunkach laboratoryjnych dobrze jest mieć wszystkie rozmiary od 10 lub 20 - do 2000 ml zlewek, erlenmeyers co najmniej 1 z każdego i więcej tego, co zwykle. Jest to idealne, nie obowiązkowe w żaden sposób.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Na szczęście mam już kilka z nich do pomiarów rozpuszczania, które wykonywałem na silnych chemikaliach.

Chciałbym w końcu zdobyć aparat do destylacji, ale najpierw chciałbym wypróbować niektóre syntezy, które tego nie wymagają, aby zdobyć trochę doświadczenia.

Wiem, że wideo nie wymaga chłodnicy zwrotnej, ale wiele osób w tym wątku wydaje się używać chłodnicy zwrotnej. Jakie są dobre typy kondensatorów do wielu zastosowań? Jakiego rozmiaru powinienem szukać dla mojej małej skali?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Jedyną rzeczą, na którą naprawdę powinieneś zwrócić uwagę, są zestawy do destylacji vevor, są one opatentowanym złączem ze szlifowanego szkła lub jakimś amerykańskim standardem, więc nie będą kompatybilne z niczym innym, ale to dobra cena za dobry smak przy niewielkim kłopocie. Kiedy tam jesteś, zdobądź płytkę grzejną z mieszadłem i zestaw stojaków z zaciskami, bezkonkurencyjna wartość
Poza tym kilka zlewek, lejek 1-2 l, naczynie do krystalizacji do kąpieli, lejki do żywności pp w kilku rozmiarach, mała pompa akwariowa do recyrkulacji wiadra z lodowatą wodą, to wszystko.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Wow, te ceny są bardzo niskie. Czytałem o pewnych problemach z ich okablowaniem. Ufasz ich elektronice czy uważasz, że warto kupić ciepło gdzie indziej?
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Całe moje szkło jest małe i uwielbiam je, kupując szkło z AliExpress nigdy się nie zawiodłem.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Czy możesz polecić sprzedawcę? Ali, Amazon i eBay wymieniają podobnych kupujących, ale niektórzy są znacznie drożsi, jak Vevor.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Prawdopodobnie taniej jest kupić bezpośrednio z vevor .com niż Amazon, Ali lub innych stron trzecich
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Moja głowica destylacyjna z krótką ścieżką kosztowała tylko 40 funtów w serwisie ebay, co jest niską ceną, szukałem na vevor i nawet ich nie sprzedają, jeśli chodzi o rekomendacje, mogę tylko powiedzieć, że prawie wszystkie moje wyroby szklane pochodzą z Amazon, ebay lub Ali. Wszystkie, z wyjątkiem mojej pierwszej partii szkła, które dostałem, były poza uczelnią, na której byłem, podarowali mi tonę szkła, kiedy zamknęli wydział chemii, rozbijali wszystko na wysypisku i zapytałem, czy mogę trochę uratować. Mam kilka naprawdę świetnych książek z chemii organicznej, są stare i prosto mówią, jak zrobić większość chemikaliów na tyle starych, by powiedzieć, że używają gazy azbestowej!
 
Top