Problem z krystalizacją chlorowodorku - woda uwięziona w kryształach

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Zazwyczaj krystalizuję "rzeczy" w przesyconym roztworze wodnym, a krystalizacja trwa około 48 godzin. Zawsze kontroluję dokładną wagę "rzeczy", roztworu i wody. Oznacza to, że gdy kryształy są gotowe, końcowa waga, w tym waga z resztek wody, odpowiada początkowej wadze "rzeczy" minus 2-4%.

Ale na szczęście w bardzo rzadkich przypadkach spotykam się z sytuacją, gdy woda jest uwięziona w kryształach.

Na przykład kilka dni temu skrystalizowałem małą partię 100 gr MDMA HCL. Na pierwszy rzut oka wszystkie szczegóły procesu są takie same jak zwykle.

Ta sama lokalizacja, ten sam tryb temperatury, wszystko wygląda tak samo. Ale kiedy wrzuciłem płyn do krystalizatora, proces rozpoczął się natychmiast. Sprawdziłem krystalizator po 15 minutach i zobaczyłem dość nietypową sytuację, gdy dno krystalizatora jest pokryte setkami maleńkich nuklearów kryształów: normalnie w tej samej sytuacji widzę znacznie mniej nuklearów.

Następnie, gdy minęły 24 godziny, stwierdziłem, że kryształy całkowicie wyschły, a ostateczna ilość kryształów wynosi 107 gr wobec początkowych 100 gr.
Oznacza to, że około 7 gr wody (lub 7% początkowej wagi) zostało uwięzione wewnątrz kryształów. Również rozmiar kryształów jest znacznie mniejszy niż zwykle.

Jak wspomniałem na początku, wszystkie szczegóły procesu są takie same jak zwykle. Czystość prawdopodobnie będzie w porządku, biorąc pod uwagę kolor. Nie widzę więc żadnego oczywistego powodu dla takiej różnicy. Może ktoś z większą wiedzą ode mnie może to wyjaśnić?
GvhYKtrR94
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Woda uwięziona w kryształach? Nie sądzę.
Zresztą można to sprawdzić wkładając je do zamrażarki.
Myślę, że inne wyjaśnienie będzie odpowiednie w tym przypadku, nie sądzę, aby woda była uwięziona.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Zwykle przechowuję partię proszku i krystalizuję go na żądanie. To znaczy z tej samej partii proszku otrzymuję normalne kryształy i takie wodniste kryształy. Więc nie chodzi o zanieczyszczenia, to na pewno.
Ale nie zdarza się to często, może 2-3 razy.
Być może powietrze było zbyt suche w tych dniach, nie wiem???
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
659
Points
93
Deals
8
Umieść je w zamrażarce, aby upewnić się, że jest to woda.
 
Top