Question Jak zrobić sól bez generatora HCl,.

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Witam wszystkich,

Mam wszystkie rzeczy potrzebne do redukcji NaBHr4 p2p. Chciałem tylko zadać to pytanie. Pod koniec syntezy pozostaje dcm + wolna baza, czy mogę po prostu pozbyć się dcm przez odparowanie (destylację), a następnie wymieszać wolną bazę z acetonem i dodać kwas solny?aż do ph 7 i odparować, aby uzyskać sól hcl? Mam tylko hcl z wodą (kwas solny) i nie mam w tej chwili kwasu siarkowego do generatora gazu hcl. Czy mogę to zrobić tak, jak opisałem?
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
U need HCl because u made amphetamine hcl
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Wiem, że potrzebuję HCl, ale nie chcę wytwarzać gazu, ponieważ chcę go miareczkować 31-procentowym kwasem solnym.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Myślę, że w HCl 31% jest za dużo wody, co spowoduje utratę produktu.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Tak, można użyć wodnego hcl i izopropanolu zamiast acetonu. Wystarczy dodać kwas małymi porcjami, dobrze wymieszać, odczekać, a następnie sprawdzić pH. To wymaga czasu. Jeśli twoje roztwory zmieniły kolor na różowy, oznacza to, że dodałeś za dużo hcl.

1. Wymieszaj wolną zasadę z izopropanolem i dodaj HCL (aq).

2. Odparować do uzyskania syropu. Schłodzić do krystalizacji.

3. Przemyć/skrystalizować. Najlepszym rozpuszczalnikiem dla tego etapu jest gorący/wrzący octan etylu
 

madafaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Bardzo dziękuję za tę informację. Przypuszczam, że mogę zastąpić izopropanol metanolem, prawda?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Tak, możesz użyć dowolnego alkoholu. etanolu, metanolu lub izopropanolu. upewnij się, że odparowujesz wszystko, co wrze <100 stopni, w tym wodę. następnie ostudź i zestali się.
 

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
Używam suchego lodu i nie muszę czekać całą noc
Wrzuć freebase ten sam aceton 1:1 wymieszaj i wrzuć kwas HCl lub możesz wymieszać z acetonem wrzuć do suchego lodu około 20 minut i wrzuć do freebase i szybko wymieszaj chodzi o kolor nie martw się możesz umyć acetonem i kryształ będzie biały
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ktoś, kto wie, o czym mówi.
Wrzucenie suchego lodu do roztworu obniża pH samego roztworu. Ale suchy lód jest tak zimny, a pH jest inne w niskiej temperaturze, jak -80, jeśli dodasz wystarczająco dużo, więc najprawdopodobniej będzie rzeczywiście biały

To ta sama zasada, co wrzucanie HCl do roztworu niepolarnego, ale dokładnie odwrotna.
 
Top