Jak długo trwa uzyskanie 10 kg siarczanu amfetaminy?

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Niniejszy artykuł jest kontynuacją poprzedniego artykułu o terminach syntezy 100 g amfetaminy. Zamierzamy omówić czasy produkcji dla podejść do syntezy 10 kg.
RC9Wctv2HB

Podejścia do produkcji siarczanu amfetaminy

Aby wyprodukować siarczan amfetaminy na dużą skalę, należy zakupić surowce. Obejmują one te same substancje chemiczne, które są używane do partii na małą skalę. Dokładne składniki również różnią się w zależności od podejścia do syntezy. Istnieją dwa najpopularniejsze podejścia do syntezy amfetaminy:
1. Redukcja P2NP przez amalgamat aluminium
2. Redukcja P2NP przez NaBH4.

Po uzyskaniu składników należy je przygotować do postaci użytkowej. Może to obejmować oczyszczanie, destylację lub inną manipulację składnikami w celu syntezy odczynnika o pożądanej jakości. P2NP można rekrystalizować i suszyć zgodnie z instrukcją przez około 48 godzin na dużą skalę. Zajmuje to tyle czasu, że potrzeba około 15 kg P2NP. Inne odczynniki można przygotować podczas procedury suszenia P2NP po rekrystalizacji. Kolejnym krokiem jest połączenie składników w odpowiednich proporcjach
.

Redukcja P2NP na drodze syntezy amalgamatu glinu

W przypadku syntezy na dużą skalę nie zaleca się stosowania tego sposobu, ponieważ najbardziej użyteczna skala syntezy dla tej metody to ~50 g na jedną kolbę reakcyjną. Do wyprodukowania ~10 kg siarczanu amfetaminy tą metodą potrzeba około 300 partii.
LKO9nrZoHA

Redukcja P2NP za pomocą NaBH4

Reakcję rozpoczyna się od rozpuszczenia 15 kg P2NP w IPA w 100-litrowym reaktorze okresowym. Przyzwoita ilość NaBH4 jest powoli dodawana przez około 24 godziny. Dodanie roztworu CuCl2 i ogrzewanie w temperaturze 80 °C zajmuje około 1,5 godziny. Filtracja osadu Cuprum, alkalizacja i oddzielenie warstw wymagają około 3 godzin, a dodanie ~ 1 godziny na ekstrakcję wolnej zasady amfetaminy z osadu. Procedura zakwaszania i filtracji trwa około 4 godzin.
YBPh2lE1ja
Łącznie najkrótsza partia reakcyjna zajmuje około ~ 33,5 h.

Procedura suszenia próżniowego zajmuje około 48 h w przypadku użycia kilku eksykatorów próżniowych.
Ważne jest,aby podkreślić, że można rozpocząć następną partię syntezy podczas tej ekspozycji na suszenie w eksykatorze próżniowym, aż do uzyskania stałej suchej masy siarczanu amfetaminy w proszku.

Czas wymagany do wyprodukowania 100 g siarczanu amfetaminy

Synteza powinna być wykonywana przez dwóch chemików w celu jej prawidłowego przeprowadzenia. Proces można rozdzielić na trzy pełne dni robocze. Największe części syntezy to pasywne suszenie próżniowe, które nie wymaga obecności chemika, oraz dodanie NaBH4, które wymaga stałej uwagi chemika. Czas potrzebny do wyprodukowania 10 kg siarczanu amfetaminy zależy od poziomu umiejętności chemika. W przypadku nowicjusza proces może trwać znacznie dłużej ze względu na złożoność procesu i potrzebę precyzyjnych pomiarów. Zdecydowanie zaleca się zdobycie doświadczenia na małej partii syntezy. Ponadto, jeśli chemikalia nie mają dobrej jakości, czystości lub jeśli proces jest wykonywany nieprawidłowo, czas wymagany do wytworzenia siarczanu amfetaminy może być znacznie dłuższy.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18

Świetny post @G.Patton! Bardzo przydatne jest dowiedzieć się więcej o produkcji siarczanu amfetaminy w dużych ilościach.

Nadal jestem zaskoczony, że P2NP miesza się z IPA/DH2O przed dodaniem NaBH4.

Napisano, że reakcję przeprowadza się w reaktorze wsadowym o pojemności 100 l. Logicznie rzecz biorąc, masa reakcji jest zatem mniejsza niż 100 litrów.
Zakładam więc, że ilości użytych chemikaliów różnią się od tych w poście One-pot amphetamine synthesis from P2NP with NaBH4/CuCl2 (1kg scale).

Ponieważ ten post koncentruje się na czasowych procesach produkcyjnych, zastanawiam się, czy planowany jest kolejny post.
Czy obecnie planowane jest opublikowanie postu, w którym proces ten zostanie dokładnie wyjaśniony, aby zrozumieć, w jaki sposób należy zaplanować ilości chemikaliów? Instrukcje krok po kroku byłyby również bardzo przydatne, aby lepiej zrozumieć ilości, a także monitorowanie temperatury itp.

Byłoby to niezwykle pomocne w przeprowadzeniu tego procesu.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
@G.Patton To może być przełomowe dla naszego laboratorium, ponieważ pracujemy już z dokładnie tymi chemikaliami i zbudowaliśmy nasz łańcuch dostaw wokół tej trasy, czy jest dostępnych więcej informacji na temat tej trasy?

Jeśli opisana wydajność i ramy czasowe są realistyczne, uważamy, że ta trasa może produkować amfetaminy znacznie szybciej niż synteza amfetaminy w jednym garnku z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg).

Podczas gdy są członkowie forum, którzy wykonali tę trasę z ładunkami 1 kg - 2 kg, my pracujemy z 500 g P2NP na każdy ładunek, w 20-litrowym reaktorze. Dzięki tej technice możemy ukończyć dwa ładunki po 500 g w ciągu 10 godzin (w tym przygotowanie i czyszczenie sprzętu).

Zakładając, że ta nowa trasa może osiągnąć obsługę 15 kg P2NP (Teoria: 15 kg P2NP równa się 13,275 l wolnej bazy, równa się 9,558 kg siarczanu) w ciągu 33,5 godziny, oznacza to, że ta trasa wyprodukuje 1 l wolnej bazy w 22,33% czasu, który zajmujemy przy innej trasie i ładunkach 500 g, innymi słowy, można powiedzieć, że ta trasa jest 4,47 razy szybsza niż trasa na mniejszą skalę.
Jeśli ktoś byłby w stanie załadować 2 kg P2NP na raz za pomocą syntezy amfetaminy One-pot z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg ) w ciągu 6 godzin (zakończenie syntezy), co jest teraz tylko szacunkiem, wyżej opisana trasa nadal zajmowałaby tylko 74,44% czasu potrzebnego na syntezę amfetaminy One-pot z P2 NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg).

Aby to zobrazować: W ciągu 20 dni pracy (zespół wielu osób) powyższa trasa może wyprodukować 79,25 wolnej bazy (64,47 kg siarczanu) z jednego 100-litrowego reaktora, podczas gdy 20-litrowy reaktor, który jest ładowany dwa razy dziennie (ładunki 500 g), wyprodukowałby tylko 17,7 l wolnej bazy (14,4 kg siarczanu) w tym samym czasie.
(Obliczam to dla 20-litrowego reaktora, ponieważ właśnie tego używam, a także w skali, której używa wiele innych osób na forum).


Ponownie, uważam, że jest to przełomowa metoda i może pomóc producentom amfetaminy z tego forum wznieść się na nowe wyżyny tylko ze względu na korzyści ekonomiczne, jakie przynosi ta metoda!

W każdym razie, jest kilka brakujących informacji dla chemików noobów takich jak ja :D

Czy są informacje na temat ilości IPA?
Ponadto, w przeciwieństwie do innej trasy, nie będzie tu używany DH2O?

Czy stosunek P2NP:NaBH4 będzie taki sam jak w przypadku syntezy w jednym naczyniu za pomocą P2NP, NaBH4, CuCL2? Stosunek ten wynosiłby 1:1,739 kg

Czy stosunek będzie taki sam? 0,105 kg CuCL2 rozpuszczonego w XX litrach DH2O na każdy kilogram P2NP?

Czy ten krok zostanie wykonany poprzez dodanie 25% roztworu NaOH?
Jeśli tak, jaka jest idealna ilość do dodania?

Zakładamy, że zostanie to wykonane przy użyciu odpowiedniej ilości IPA, tak samo jak w przypadku drugiej metody.
Jaka jest zalecana ilość?

Ta część jest oczywiście jasna

Z góry dzięki za udostępnienie tej trasy!

Pozdrowienia z piekła rodem,

Gordon
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Nie mogę odpowiedzieć z całą pewnością. Syntezę trzeba dostosować na miejscu. Myślę, że nie mniej niż 50 L mieszaniny IPA/Woda. I tak, warto użyć wody destylowanej, ale można też użyć przefiltrowanej wody z kranu.
Tak i dla innych odczynników również.

Myślę, że około 20L
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Szkoda, że :D
Okay zrozumiał.

Ok

Kiedy skalujemy odczynniki w takich samych proporcjach jak dla skali 1kg, zastanawiam się nad zalecaną wielkością reaktora 100L

Lista wyglądałaby następująco:

P2NP - 15kg
NaBH4 - 26,085 kg
CuCL2 - 1,575 kg
DH2O - 181,5L
IPA - 90L
NaOH - 30 kg

Myślę, że opis reakcji nie był dla objętości reaktora 100L, co o tym sądzisz?

Gdybyśmy trzymali się skali 1 kg i proporcji, roztwór IPA/woda musiałby mieć objętość 270 l, gdybyśmy wzięli zalecaną objętość 50 l wraz z 15 kg P2NP, 26,085 kg NaBH4, a następnie 1,575 kg CuCL2 + 3 l DH2O, mielibyśmy już 95,66 l objętości w reaktorze.

Czy jest to celowe? Czy mamy załadować 100-litrowy reaktor 95,66 litrami cieczy?
Nie wiem, jak egzotermiczne będzie to rozwiązanie, ale nie pozostawia prawie żadnego miejsca na rozszerzenie masy reakcyjnej, a nawet na błędy.

Mogę prosić o źródło tego postu? Chciałbym się z nim zapoznać i zobaczyć oryginalne komentarze.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Już ci powiedziałem

Podałem przybliżoną objętość rozpuszczalnika. Mogę się mylić i możesz potrzebować mniej. Jak powiedziałem wcześniej: "Nie mogę odpowiedzieć na pewno. Musisz dostosować tę syntezę na miejscu."

Rozmawiasz ze źródłem tego postu.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Interesujące, jak myślisz, jak ciężkie będzie pienienie po dodaniu NaBH4, czy może być porównywalne ze zwykłą drogą redukcji P2NP przez NaBH4/CuCL2?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Hmm, w takim razie myślę, że reakcja w wyżej opisanych warunkach powinna raczej zachodzić w reaktorze 200L zamiast 100L, co o tym sądzisz?
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Jeśli musimy umieścić ( na 15 kg p2np ) NaBH4 26.085 kg to wybrzeże około 13.000 $ ...ile wybrzeże 1 litr amfetaminy freebase 🤯 🤔 p2np 15 kg = około 3000 $ 💸
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Nie masz racji :)

Cena P2NP może wynosić od 80 do 250 EUR w zależności od ilości.
Również NaBH4 można łatwo kupić za 50 - 125 EUR w Europie :)

Koszt litra freebase może wynosić od 250 do 500 EUR, jeśli zostanie wykonany prawidłowo.
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
tak, rozumiem, nie oczekuję ściśle 10 kg... chcę tylko zrobić maksimum możliwe na reaktorze 100 L (jeśli to będzie 2 litry freebase jest ok, jeśli może być 5-6 super) tylko obliczenia dla reaktora 100 L potrzebuję 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Możesz użyć linku, który ci wysłałem i pomnożyć go przez 2,5, jeśli jesteś biegły w tej syntezie :) Oznacza to, że używałbyś 2,5 kg p2np zamiast 1 kg i skalowałbyś wszystkie inne odczynniki w tym samym stosunku.

Jeśli nie masz odpowiedniego chłodzenia, zaleca się załadowanie maksymalnie 2 kg P2NP, ponieważ reakcja może być dość ciężka.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
13,xxx litra wolnej zasady amfetaminy da ponad 17 kg siarczanu amfetaminy (72% zasady, 28% kwasu w/w) nie mniej niż 10 kg.
Byłoby to przy 100% wydajności, co jest nierealne. Ale przy wydajności 70% nadal masz 12 kg siarczanu i uważam, że 70% powinno być w zasięgu.
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Jeśli

Gdzie można znaleźć wideo z wyjaśnieniami krok po kroku, jak zrobić 10 L wolnej zasady amfetaminy w szklanym reaktorze 100 L ... jeśli ktoś może mi pomóc ... tnx 👍🏻
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
O ile mi wiadomo, nie ma żadnego samouczka wideo na ten temat, chciałbym go zobaczyć
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
363
Reaction score
684
Points
93
Deals
65
Nie mam filmu, a gdybym miał, udostępniłbym go oczywiście za darmo :) Myślę, że każdy na forum, kto miałby film, podzieliłby się nim tutaj, po to istnieje to forum
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
53
Reaction score
29
Points
18
Jeśli możesz zapłacić za wideo, dlaczego nie skontaktować się z kierownictwem i nie wesprzeć ich, aby mogli nagrać wideo dla Ciebie i całego forum, ale wiesz, że zakup wszystkich rzeczy kosztowałby dużo, więc zapłać im, aby mogli mieć wszystkie materiały i aby mogli Ci pomóc
 

lalosalamanca84

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
proszę, pokaż mi, jak i gdzie pisać ... chcę, ale jestem stosunkowo nowy i nie mogę znaleźć dokładnie, kto może mi pomóc z tutorialem (przepis) wideo ... jeśli ktoś może zrobić lub już ma, płacę i umieścić tutaj, aby pomóc wszystkim członkom 💪🏻👍🏻
 

mile123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 18, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Patton nie wybrał tej wojny, to wojna wybrała jego
 
Top