Czy wielki biznes przejął MJ?

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
257
Reaction score
279
Points
63
FyJp4D8M73


Kilka lat temu, gdy prezydent Biden ogłosił zamiar zmiany amerykańskich przepisów dotyczących marihuany i ułaskawienia osób skazanych za posiadanie tej substancji na szczeblu federalnym, wydawało się, że długo oczekiwane zmiany, do których dążyli zwolennicy legalizacji, wreszcie zaczęły mieć miejsce.

Krytycy szybko zwrócili jednak uwagę na poważną pułapkę w propozycji Bidena dotyczącej zmiany klasyfikacji marihuany. Obecnie jest ona uważana za narkotyk z Wykazu 1, wraz z heroiną i LSD, i nie ma zastosowania medycznego.

W tamtym czasie (przed częściową legalizacją) zwolennicy legalizacji argumentowali, że pełna dekryminalizacja marihuany jest jedynym pewnym sposobem na stworzenie legalnego rynku. Jeśli marihuana zostanie po prostu zdegradowana do Wykazu 2, 3 lub 4, trafi do tej samej kategorii, co substancje takie jak oksykodon czy ketamina, podważając nadzieje na rozwój sprzedaży rekreacyjnej.

Le5R8dNI7a


Miniony rok był burzliwym okresem reformy polityki dotyczącej konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych. Sprzeczne interesy zderzyły się w jednej z najszybciej rozwijających się branż w kraju. Już w 2024 roku sprzedaż legalnej marihuany przekroczy 50 miliardów dolarów dzięki nowym rynkom dla dorosłych w kilku stanach. Mimo to marihuana nadal pozostaje nielegalna w niektórych stanach, a tysiące ludzi nadal odsiaduje wyroki za przestępstwa związane z narkotykami.

W tym kontekście pojawia się nieoczekiwany trend: wśród zwolenników konopi indyjskich narasta debata na temat tego, czy legalizacja marihuany jest w ogóle słuszna, czy też nie jest tak łatwa, jak się wydaje. Ich obawy koncentrują się na tym, kto faktycznie skorzysta
na federalnej regulacji branży.

Jeśli marihuana zostanie zdegradowana jedynie do ustawy o
substancjach kontrolowanych i będzie traktowana jako lek, może to, zdaniem aktywistów, pozwolić dużym firmom farmaceutycznym kontrolować rynek. Ponadto, w przypadku federalnej legalizacji we wszystkich stanach, istnieje obawa, że konglomeraty takie jak Amazon szybko przejmą inicjatywę na rynku produktów dla dorosłych.

OeagpEvDIn


Niektórzy aktywiści od dawna prowadzą kampanię przeciwko ustawom legalizacyjnym. W wyborach śródokresowych w 2022 r. postępowi zwolennicy marihuany sprzeciwili się Issue 4 w Arkansas, poprawce, która została w dużej mierze sfinansowana przez medyczną marihuanę. Argumentowali, że stworzyłoby to monopol istniejących firm medycznych na rynku konopi indyjskich dla dorosłych i ograniczyłoby nowe podmioty.

Krytycy zauważają, że propozycja nie zawiera przepisów dotyczących równości społecznej, które zapewniłyby udział w legalnym przemyśle osobom kolorowym i osobom skazanym za marihuanę.
Poprawka Issue 4 nie proponuje niszczenia rejestrów wcześniejszych przestępstw, zamiast tego ma na celu skierowanie części dochodów podatkowych do organów ścigania.

Ostatecznie, pomimo sondażu przeprowadzonego we wrześniu, który wykazał poparcie dla legalizacji wśród większości wyborców w Arkansas, 56% głosowało przeciwko poprawce w dniu wyborów.

MRNQbLfG3g


"Popieram regulację. To kwestia bezpieczeństwa. Jednakże, gdy regulacja przekształca się w walkę o zysk, powoduje to poważne problemy " - powiedział Tyler McFadden, członek zarządu organizacji reformującej konopie indyjskie BOWL PAC i były partner polityczny National Organization for the Reform of Marijuana Laws.

McFadden sugeruje, że legalizacja marihuany na poziomie federalnym we wszystkich stanach spowodowałaby przesunięcie funduszy do dużych firm farmaceutycznych bez realnego wpływu na rozwiązanie negatywnych skutków, jakie przyniosły dziesięciolecia prohibicji - zwłaszcza dla społeczności kolorowych, które zostały poddane nieproporcjonalnemu i
dyskryminującemu egzekwowaniu przepisów antynarkotykowych.

"Legalizacja napełnia tylko kieszenie bogatych ludzi, którzy nigdy nie spotkali się z więzieniem lub surowymi działaniami policji. Istniejąca społeczność zwolenników prawa powinna zostać skrytykowana " - mówi.
XjzC3QV9ro

Jak argumentują Brown i in., ograniczenia dotyczące licencji na prowadzenie działalności związanej z konopiami indyjskimi, takie jak te proponowane przez ustawodawców z Arkansas, stają się coraz bardziej powszechne i faktycznie ograniczają dostęp do branży. Robią to, pozwalając tylko nielicznym, których stać na uzyskanie drogich zezwoleń, podczas gdy znaczna część rynku wpada w ręce dużych firm i operatorów wielostanowych.

"Nie jest zaskakujące, że niektóre grupy odmówiły poparcia legalizacji, ponieważ jeśli takie prawo zostanie uchwalone, potrzeba będzie wielu lat reform, aby otworzyć rynek dla małych firm. Jestem za legalizacją, ale nie w tym formacie " - mówi.

Reformatorzy wyrażają również niezadowolenie ze stanowiska niektórych wielostanowych operatorów medycznych, którzy uważają marihuanę za niebezpieczny narkotyk wymagający ścisłej kontroli. Brown zauważa: "Wielostanowi operatorzy pragną legalizacji marihuany, ale wykorzystują jej piętno do tworzenia monopolistycznych rynków. Ustawodawcy twierdzą, że muszą ją ściśle regulować i przekazać zarządzanie kilku kompetentnym osobom", a korporacje manipulują nią na swoją korzyść".

CBFJkEqNws


Minęła prawie dekada, odkąd większość Amerykanów po raz pierwszy wyraziła poparcie dla legalizacji marihuany. Od tego czasu poparcie dla tego pomysłu wzrosło wśród opinii publicznej, a według sondażu Pew Research Center z kwietnia 2021 r . 88% dorosłych Amerykanów opowiada się za jakąś formą legalizacji. Dwadzieścia cztery stany zalegalizowały już rekreacyjną marihuanę, a po wypowiedziach Bidena wydaje się, że zniesienie zakazu marihuany przez rząd federalny jest tylko kwestią czasu .

Istnieje jednak wiele kwestii, które należy rozwiązać, od przepisów bankowych po to, które agencje powinny regulować marihuanę i czy powinien istnieć automatyczny odpis.


W praktyce pełna legalizacja marihuany okazała się fragmentaryczna i czasami frustrująca dla zwolenników reform w tej dziedzinie.

McFadden przytacza raczkujący program legalizacji w Wirginii jako przykład porażki. W stanie istnieją tylko cztery licencjonowane firmy konopne, a wszystkie są własnością konglomeratów z innych regionów. Lokalni przedsiębiorcy i małe firmy są zwykle wykluczane z branży.

"Moim zdaniem Wirginia ma poważny problem, ponieważ prawo koncentruje się wyłącznie na interesach korporacyjnych " - mówi McFadden.

ZO0lWCLuhS


Dodatkowo, ustawa Safe Banking and Fairness Enforcement (SAFE) została usunięta z najnowszej ustawy o wydatkach Kongresu, co rozczarowało zwolenników konopi indyjskich. Obecnie kilka inicjatyw legislacyjnych posuwa się naprzód z nadzieją, że dwupartyjne wysiłki doprowadzą do pełnej legalizacji marihuany na szczeblu federalnym (we wszystkich stanach) w nadchodzących latach.

Najnowszy rozważany projekt ustawy,
Preparing Regulators for a Regulated Adult Post-Prohibition Environment (PREPARE) Act, powierza prokuratorowi generalnemu odpowiedzialność za opracowanie ram regulacyjnych dla legalizacji marihuany na szczeblu federalnym.

W 2021 r. Amazon potwierdził swoje poparcie dla federalnej legalizacji marihuany i ogłosił, że przestanie testować pracowników na obecność konopi indyjskich. Polityka ta została ciepło przyjęta przez zwolenników reform, ale wzbudziła obawy co do możliwych ambicji firmy, aby przejąć inicjatywę w sektorze legalnej marihuany, gdy zostanie ona zalegalizowana na szczeblu federalnym.

ACUxcnytbj


Według rzecznika Amazon, który wcześniej powiedział Washington Post, główną motywacją firmy nie jest sprzedaż marihuany, ale chęć zwiększenia siły roboczej.

Jeśli marihuana zostanie zalegalizowana na poziomie federalnym we wszystkich stanach, prawodawcy mogą mieć obawy dotyczące możliwej monopolizacji przez duże krajowe korporacje,
zauważa Shaleen Title, dyrektor wykonawczy Parabola Center, think tanku zajmującego się polityką dotyczącą konopi indyjskich.

Title jest autorką badania na temat zapobiegania monopolom na rynku marihuany, w którym ostrzega, że dominacja dużych firm może zagrozić istniejącej branży. Podkreśla, że niedawna fala konsolidacji i wysokie bariery wejścia na rynek mogą doprowadzić do powstania krajowego rynku kontrolowanego przez zaledwie kilka firm.

Title wyraża zaniepokojenie faktem, że koncerny tytoniowe i alkoholowe po cichu próbują przejąć kontrolę nad legalnym rynkiem marihuany.

ZmtKpPRHsa


Na przykład, organizacja non-profit Coalition for Cannabis Policy, Education and Regulation (*****EAR ) dąży do stworzenia kompleksowych federalnych ram regulacyjnych dla konopi indyjskich i jest finansowana przez szereg marek tytoniowych i alkoholowych, w tym Altria (spółka macierzysta Philip Morris USA), Molson Coors, Constellation Brands i National Association of Convenience Stores.

W skład koalicji wchodzą szanowane osobistości z branży, w tym Andrew Friedman, były lider rynku konopi indyjskich w Kolorado, oraz Shanita Penny, była prezes
Minority Cannabis Business Association.

Połączenie finansowania ze strony firm tytoniowych i alkoholowych oraz autorytatywnego składu koalicji budzi obawy obserwatorów co do potencjalnego wpływu grupy na wspieranie interesów wielkiego biznesu.

ZItTgLsDAN


Badania pokazują, że przemysł tytoniowy w przeszłości atakował młodzież i zmarginalizowane społeczności, w tym społeczności czarnoskórych. Jeśli duże firmy tytoniowe wpłyną na federalną politykę dotyczącą konopi indyjskich, będzie to katastrofalny scenariusz dla zwolenników reformy marihuany, którzy martwią się o kwestie związane z redukcją szkód, stwierdza Title.

Firmy tytoniowe oszukują opinię publiczną, manipulują danymi naukowymi i ukrywają szkodliwość swoich produktów. Nie chcemy, aby zajmowały się one kwestiami zdrowia publicznego.

Pomimo obaw, że federalna legalizacja może prowadzić do negatywnych konsekwencji z powodu dominacji interesów korporacyjnych. Reformatorzy powinni agresywnie iść naprzód, wyciągając wnioski z niepowodzeń w zakresie równości społecznej i reformy wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych na szczeblu stanowym.

Jeśli mamy jasny pomysł na to, jak powinna wyglądać legalizacja, łatwiej będzie stworzyć uczciwy rynek, a Kanada może służyć jako model dla federalnych regulacji w Stanach Zjednoczonych.

ZTz9cSD1Lt


Obecnie tysiące ludzi przebywa w więzieniach za wykroczenia związane z posiadaniem lub dystrybucją narkotyków lub za używanie takich akcesoriów. Ci ludzie powinni być w domu ze swoimi rodzinami, wnosząc wkład w gospodarkę i żyjąc bez ciężaru kryminalnej przeszłości, która zmusza ich do prowadzenia niezasłużonego życia.

Ustawodawcy mogą stworzyć skuteczną politykę dotyczącą konopi indyjskich, zwłaszcza jeśli będą słuchać aktywistów, a nie lobbystów i wyspecjalizowanych grup. Musimy rozpoznać, co działa skutecznie i przestać ulegać interesom korporacji. Jest to zupełnie nowa branża, która z czasem może stać się podatna na korupcję, ale nie powinniśmy od tego zaczynać.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
To szalone, że jeden stan zezwala na rekreacyjną marihuanę, a stan obok niej, marihuana jest w kategorii z lsd, grzybami nbomes i 2c. Ale jedno jest pewne, ci w nielegalnych stanach korzystają z rekreacyjnych stanów. Wystarczy przejechać przez granicę i oto sklep z cegłami i silnikami, który ma co najmniej 100 odmian i wszystko, co może ci się spodobać. Psst. Hej, nie powinieneś tego palić. Vaping tylko 🤭. W moim stanie na początku debaty na temat rekreacyjnej marihuany kilku eurokratów napisało przepisy, które zdawały się sugerować, że tylko jeden lub dwa podmioty korporacyjne będą mogły ją produkować. 😂 ci ludzie są głupi. W tej chwili mogę ją uprawiać w moim kwietniku lub w mojej szafie. Nigdy nie sądziłem, że doczekam tego dnia. Smutne jest to, że z wiekiem nie sprawia mi już takiej przyjemności. Trzymam trochę w pobliżu, ale palę tylko ... jointa tygodniowo. Mynwife jednak to robi. Mówi, że to, co jej polecają, nie wywołuje u niej ataku paniki, jak większość marihuany. Tak, to może być psychologiczne.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Kiedy byłem znacznie młodszy i nie wiedziałem nic lepszego, zawsze byłem jednym z tych, którzy nosili koszulki z napisem "zalegalizować". Wychowałem się w tym biznesie, w drugim pokoleniu, trzecim, jak mi powiedziano, ale nigdy nie podano mi tych szczegółów. Wiem tylko, że przez całe moje życie paliwo w samochodzie i pieniądze na lunch w szkole pochodziły z trawki. W młodym wieku nauczyłem się wartości zioła i tego, jak je uprawiać, sprzedawać i inne rzeczy. 9 na 10 osób, z którymi dorastałem lub pokolenie, które mnie wyszkoliło, jest teraz poza biznesem, a to nie było z wyboru. Ci, którzy zostali wybrani przez stany po zapłaceniu tysięcy dolarów za samo złożenie wniosku bez gwarancji, że otrzymasz licencję na uprawę, sprzedaż itp. Większość z nich to ludzie, którzy nigdy w życiu nie sprzedawali i mogli mieć dyplom z biznesu lub cokolwiek innego, ale wzięli coś, o czym niewiele wiedzieli i nawet nie szukali rady od tych z nas, którzy robili to już przez całe życie. Prowadzą to jak każdy inny duży biznes, jak cholerne 7-11. Od prawie dekady pracuję nad pozycją, w której mogę robić to, co kocham i w czym zawsze byłem dobry, bez martwienia się o to, że państwo powie "nie możesz tego sprzedawać bez licencji! To nielegalne" Tak, dla nich też jest to nielegalne, ale uchodzi im to na sucho. Moim zdaniem wszystkie przychodnie rekreacyjne powinny zostać spalone, nie mam nic przeciwko medycynie, ale płacenie podatków ludziom, którzy aresztowali nas za posiadanie lub zarabianie na życie, jest moim zdaniem śmieszne. Nie we wszystkich miejscach, jak rozumiem, ceny podwoiły się z powodu legalizacji, ale tam, gdzie jestem, tak się stało. Zioło, które widzę, jak ludzie palą teraz, tylko dlatego, że ma jakąś markę na etykiecie i mówi ci o wszystkich procentach THC itp. nie jest tak naprawdę o wiele lepsze niż niektóre z domowych upraw, które paliłem i widziałem uprawiane przez wiele lat. Większość młodego pokolenia wolałaby jechać 30 minut, stać w kolejce i zapłacić 100 dolarów za ćwierć uncji, lub jeśli złapią wyprzedaż, może dostać uncję za 200, zamiast iść i wesprzeć lokalnego sprzedawcę, nielicznych, którzy pozostali i którzy z pewnością potrzebują pieniędzy. Mam nawet ludzi, którzy nigdy nie palili, dopóki nie zostało to zalegalizowane, i prawdopodobnie nigdy nie doświadczą, jak to jest iść do lokalnego sklepu z ziołem, usiąść i podać jointa lub dwa, podczas gdy on kładzie twoją torbę lub torby na wadze przed tobą i pozwala ci to zobaczyć po tym, jak już spróbowałeś. Kiedy byłem znacznie młodszy i nie wiedziałem nic lepszego, zawsze byłem jednym z tych, którzy nosili koszulki z napisem legalizacja. Wychowałem się w tym biznesie, w drugim pokoleniu, trzecim, jak mi powiedziano, ale nigdy nie podano mi tych szczegółów. Wiem tylko, że przez całe życie paliwo w samochodzie i pieniądze na lunch w szkole pochodziły z trawki. W młodym wieku nauczyłem się wartości zioła i tego, jak je uprawiać, sprzedawać i inne rzeczy. 9 na 10 osób, z którymi dorastałem lub pokolenie, które mnie wyszkoliło, jest teraz poza biznesem, a to nie było z wyboru. Ci, którzy zostali wybrani przez stany po zapłaceniu tysięcy dolarów za samo złożenie wniosku bez gwarancji, że otrzymasz licencję na uprawę, sprzedaż itp. Większość z nich to ludzie, którzy nigdy w życiu nie sprzedawali i mogli mieć dyplom z biznesu lub cokolwiek innego, ale wzięli coś, o czym niewiele wiedzieli i nawet nie szukali rady od tych z nas, którzy robili to już przez całe życie. Prowadzą to jak każdy inny duży biznes, jak cholerne 7-11. Od prawie dekady pracuję nad pozycją, w której mogę robić to, co kocham i w czym zawsze byłem dobry, bez martwienia się o to, że państwo powie "nie możesz tego sprzedawać bez licencji! To nielegalne" Tak, dla nich też jest to nielegalne, ale uchodzi im to na sucho. Moim zdaniem wszystkie przychodnie rekreacyjne powinny zostać spalone, nie mam nic przeciwko medycynie, ale płacenie podatków ludziom, którzy aresztowali nas za posiadanie lub zarabianie na życie, jest moim zdaniem śmieszne. Nie we wszystkich miejscach, jak rozumiem, ceny podwoiły się z powodu legalizacji, ale tam, gdzie jestem, tak się stało. Zioło, które widzę, jak ludzie palą teraz, tylko dlatego, że ma jakąś markę na etykiecie i mówi ci o wszystkich procentach THC itp. nie jest tak naprawdę o wiele lepsze niż niektóre z domowych upraw, które paliłem i widziałem uprawiane przez wiele lat. Większość młodego pokolenia wolałaby jechać 30 minut, stać w kolejce i zapłacić 100 dolarów za ćwierć uncji, a jeśli złapią wyprzedaż, może dostać uncję za 200, zamiast iść i wesprzeć lokalnego sprzedawcę, niewielu, którzy pozostali i którzy z pewnością potrzebują pieniędzy. Mam nawet ludzi, którzy nigdy nie palili, dopóki nie zostało to zalegalizowane, i prawdopodobnie nigdy nie doświadczą, jak to było iść do lokalnego sklepu z marihuaną, usiąść i podać jointa lub dwa, podczas gdy on kładzie twoją torbę lub torby na wadze przed tobą.
Jak myślisz, ilu ludzi ze starej szkoły zostało zapytanych o biznes, gdy przygotowywano przepisy, lub ilu ludzi, którzy spędzili już dziesięciolecia na prowadzeniu firmy, mogło wejść lub w większości przypadków stać ich było nawet na zapłacenie absurdalnych kwot wymaganych nawet do ubiegania się o uprawę, sprzedaż, a nawet prowadzić firmę transportową zapewniającą połączenie między hodowcami a przychodniami. Większość małych facetów nigdy nie miała szansy dostać się do "legalnego" biznesu, a tym, którym się to udało, biję brawo, ale zastanawiam się, czy jest to tak przyjemne, jak wcześniej, czy też stało się po prostu kolejnym irytującym 9-5, które wymaga tak wiele czasu, wysiłku i energii tylko po to, aby zapłacić państwu swoją działkę na koniec tego wszystkiego?
 
Top