Dostawcy darknetu powiązani lub korzystający ze współdzielonego magazynu - pomóż mi to ogarnąć

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Robiłem zakupy, które przerodziły się w badanie dostawców darknetu, ponieważ zauważyłem coś, co przykuło moją uwagę. Wydaje mi się, że to, co jest reklamowane jako indywidualni sprzedawcy, to tylko unikalnie oznakowane fronty dla tego samego sprzedawcy lub współpracują oni w jakiś sposób, świadomie lub nieświadomie, poprzez dzielenie się magazynem strony trzeciej, który wysyła zamówienia do klientów.

Zauważyłem to po raz pierwszy, gdy zamówiłem 4 próbki heroiny od 4 unikalnych sprzedawców, którzy nie wydają się być w żaden sposób powiązani: 2 z NL, 2 z DE.

Dwie próbki z NL zostały zapakowane w ten sam rodzaj koperty (choć w innym kolorze), etykieta adresowa jest identyczna (z tymi samymi wymiarami, czcionką, układem, rozmiarem tekstu), obie używają tego samego wzoru i kombinacji znaczków pocztowych i obie zostały wysłane z tego samego miasta. Zastosowana metoda ukrycia była identyczna, produkt został zapakowany w ten sam sposób przy użyciu identycznego opakowania i ukrytego materiału. Nie dam się przekonać, że obie przesyłki nie zostały wysłane przez tę samą parę rąk. Sam produkt był taki sam w dotyku i był reklamowany jako afgański w obu przypadkach.
Jeśli chodzi o próbki DE, obie były reklamowane jako pochodzące z Iranu. Pozwolę sobie określić tych dwóch sprzedawców jako sprzedawcę A i sprzedawcę B. W przeszłości kupowałem od sprzedawcy A i złożyłem zamówienia na próbki od A i B w tym samym czasie. Sprzedawca A nie przyjął zamówienia, więc przeszło tylko jedno, od sprzedawcy B. Kiedy dotarło, było zapakowane w taki sam sposób, jak moje poprzednie zamówienie od sprzedawcy A. Ten sam styl pakowania, te same materiały, ta sama etykieta adresowa.

Tak więc jestem teraz, kilka tygodni później, robiąc listę zakupów do następnego zamówienia, porównując dostawców z ich cenami, kosztami wysyłki i produktami, które oferują. Zauważyłem sprzedawcę C, również z siedzibą w DE, podobnie jak A i B, który po prostu wygląda niesamowicie podobnie do sprzedawcy A. Te same produkty i ich reklamowane pochodzenie i czystość (np. identyczna kombinacja igieł K i kamieni, mieszanka i izomer S, wszystkie z Indii, prawie identyczne ceny [różnica 1 euro za ten sam produkt i wagę]), niezwykle podobny asortyment produktów aż do kombinacji mniej popularnych, takich jak 2-mmc, 3-cmc, 3-mmc, i czy wspomniałem, że są "na wakacjach" w tym samym czasie?

Jeśli chodzi o podobną ofertę kombinacji produktów, pochodzenia i czystości, mogę zrozumieć, że różni sprzedawcy mogą otrzymywać produkty od tego samego hurtowego importera. Na przykład hurtownia importuje cegłę heroiny do kraju, więc większość sprzedawców w tym kraju oferuje ten sam produkt, z tego samego pochodzenia o tej samej deklarowanej czystości. Inny kraj może mieć innego importera hurtowego, więc ponownie większość sprzedawców w tym kraju będzie miała ten sam produkt, ale inny niż w innym kraju. Byłby to logiczny i naturalny efekt hierarchii handlowej. Ale to nie wyjaśnia, dlaczego zamówienia wysłane od różnych sprzedawców wyglądają tak, jakby ta sama osoba wysłała je, używając tych samych materiałów, z tego samego miasta.

Czy za bardzo się w to wczytuję i jest to po prostu ciąg zbiegów okoliczności? A może ci sprzedawcy są w jakiś sposób powiązani, a może są po prostu wirtualnymi sprzedawcami, którzy przekazują swoje zamówienia do wspólnego magazynu, który je realizuje i wysyła w imieniu sprzedawców? Czy zauważyłeś coś podobnego? Czy powinienem podzielić się nazwami lub przeprowadzić więcej badań? Porozmawiajmy o tym, chcę poznać Twoje zdanie.
 

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 17, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Prawdopodobnie jest to tylko pośrednictwo w sprzedaży dla zysku.
 

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 14, 2023
Messages
38
Reaction score
21
Points
8
To powszechne. Słyszałem o tym na Reddicie jakiś czas temu. W poprzednich marketplace'ach, które zostały usunięte, ludzie komentowali, że 2 sprzedawców to ta sama osoba w sekcji recenzji. Widziałem też rozmowy na ten temat na dread.

Czasami jest to oczywiste, najbardziej oczywiste, jakie widziałem, były 2 dokładnie takie same posty, z wyjątkiem innej nazwy użytkownika i zdjęcia profilowego, tego samego opisu i wszystkiego. Nawet ludzie w recenzjach byli jak wtf.
 
Top