Utwórz silne hasło

mendeleev

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Mam kilka plików, które muszą być bezpieczne. Przechowuję te pliki w zaszyfrowanym kontenerze VeraCrypt, na zaszyfrowanym dysku SSD. Kluczowe jest więc posiadanie hasła do mojego dysku SSD, które jest wystarczająco trudne do znalezienia, nawet dla rządu.

Problem polega na tym, że hasło do dysku SSD jest bardzo złożone, więc przechowuję je w innym kontenerze VC z hasłem, które pamiętam w 100% przypadków, ale nie jest wystarczająco silne. Hasło do SSD jest przechowywane w następującym formacie: (wiele losowych znaków)+(rzeczywiste hasło z kilkoma wabikami)+(inne wiele losowych znaków).

Zamiast więc przechowywać hasło SSD jako tekst, chcę użyć algorytmu, który wygeneruje rzeczywiste hasło SSD, używając jako punktu wyjścia innego tekstu.

Powiedzmy, że mam te losowe znaki jako początek. "B|(=h&jMRSl(Hz2IO2". Przekonwertuję je na tekst ASCII "66 124 40 61 104 38 106 77 82 83 108 40 72 122 50 (+ dodatkowe trzy cyfry przed ostatnimi trzema ASCII, np. 44) 73 79 50". Następnie przekonwertuję wersję ASCII na SHA256 "c2338bdaca948b6d30c135817bce23488713e35e635da7f898dd5d6af0c80b5f" i będzie to nowe hasło SSD.

Myślę, że jest to dobre rozwiązanie mojego problemu. Ale ponieważ nie mam doświadczenia w kryptografii, moje pytanie brzmi, czy jest to bezpieczny sposób na przechowywanie trudnego do złamania hasła i jakie są szanse, że specjalista od kryptografii z rządu znajdzie ostateczne hasło (zakładając, że nie popełnię żadnych głupich błędów).
 

8a6eywircd

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 8, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Do generowania bardzo skomplikowanych haseł i ich bezpiecznego przechowywania można użyć menedżera haseł. Jeśli korzystasz z menedżera haseł, musisz pamiętać tylko jedno główne hasło. Dobrym przykładem jest KeePass https://keepass.info
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Zadałeś pytanie, ale odpowiedź jest w nim. Twój algorytm jest oparty.
 
Top