Kraje, w których można zostać poddanym rewizji osobistej i nalotowi na dom bez podania przyczyny

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
1. Bawaria, Niemcy

Przeszukanie obejmuje zrzucenie spodni, pochylenie się i rozchylenie policzków, a następnie zajrzenie do jamy brzusznej.
Widziałem to na własne oczy, a przyjaciele (f/m) zgłosili to.
Można by pomyśleć, że jest to sprzeczne z prawami człowieka. bardzo prawdziwe, ponieważ tracisz wszystkie prawa człowieka, gdy jesteś podejrzany o spożywanie narkotyków. nic nie możesz zrobić, ponieważ jest to wspierane przez większość.

2. Gdzie jeszcze?
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
45
Points
18
Takie poszukiwania ubytków zdarzają się również w innych miejscach. Nie jest to nic nowego.
Oto coś takiego: służby celne przechwytują 10 g amfetaminy zamówionej przez faceta bez wcześniejszych wyroków skazujących. Policja robi nalot na jego dom, co jest dość standardową procedurą. Nic nie znajdują, tylko to, że ma zainstalowaną przeglądarkę Tor. Dla ławy przysięgłych jest to twardy dowód na to, że jest on uzależniony od narkotyków.
Zostaje zakuty w kajdanki i trafia do więzienia na 2 i pół roku:
Sędzia wydaje się być dobrym człowiekiem, współczuje narkomanowi. Pomaga biedakowi, skazując go na więzienie.
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,647
Solutions
2
Reaction score
1,742
Points
113
Deals
666
Nie ma krajów, w których nie występuje brutalność policji. Nawet jeśli przepisy wszędzie brzmią przyzwoicie, kwestie ich egzekwowania różnią się w zależności od kraju. Nawet w najbardziej liberalnych krajach znajdzie się gliniarz dupek, który postawi się ponad przyjętymi normami.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Bawaria jest jak Teksas, po prostu trzymaj się stamtąd z daleka, jeśli zajmujesz się narkotykami lub bardziej, jeśli zajmujesz się biznesem narkotykowym. W Berlinie, Bremie i NRW małe ilości narkotyków nie są interesujące dla policji, ponieważ prokuratorzy wyrzucają sprawy, ponieważ są przeciążeni i mają poważne zaległości w rozpatrywaniu prawdziwych przestępstw. Jak ten facet mógł dostać więcej niż dwa lata, jest dla mnie nie do pojęcia, 10 g to na pewno mniej niż 10 g bazy amfetaminy i to jest prawnie "mała ilość" i powinien dostać grzywnę lub co najwyżej 3 miesiące w zawieszeniu. Przypuszczam, że zostanie to poprawione w apelacji, musiał mieć naprawdę złego prawnika lub musiał popełnić błąd, rozmawiając z policją. Nigdy, przenigdy nie rozmawiaj z policją! Weź wyspecjalizowanego prawnika! W Niemczech można poprosić "Grüne Hilfe" o dobrych prawników, oni wiedzą, pomagają.
Czy ktoś ma link do tej sprawy?
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Czytałem artykuł na ten temat. dokładnie było to 10,6g czystej bazy amfetaminy. powiedzieli, że zamówił coś około 30g produktu amfetaminy. oczywiście liczy się tylko czysta substancja.
Tam widać, jak "czyste" są te produkty.


Oto link do niemieckiej gazety, ale pełny artykuł kosztuje (czytałem pełny artykuł po angielsku, ale nie mogę go szybko znaleźć):
 
Last edited:

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63

Było to jeszcze w 2019 r. Niestety nie udało mi się dowiedzieć, co wynikło z apelacji. Ale fakt, że został zatrzymany, sam w sobie jest skandalem.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Myślę, że w "berufung" dostał zawieszenie, muszą tylko zmniejszyć wyrok do 2 lat i jest to bardzo prawdopodobne.
Sędzia zmarł niedawno. najwyraźniej jego życie bez narkotyków nie pomogło.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
W Bawarii nie traktują uprzejmie osób zażywających narkotyki.
To dość niesamowite, jak różne części Niemiec różnie interpretują to samo prawo - jak to możliwe?
 

Cranston

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 20, 2023
Messages
76
Reaction score
45
Points
18
Jesteś z Bawarii?
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Nie. Nawet nie blisko, ale znam ludzi tu i tam.
 

Caleb

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2023
Messages
27
Reaction score
27
Points
18
Tutaj kilka fajnych raportów z niedawnego incydentu, przetłumaczonych na świeżo:

Ten też jest niezły:
 
Top