Jakieś informacje na temat produkcji kannabinoidów przy użyciu drożdży (metabolizm, modyfikacja DNA)?

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
Są już naukowcy, którzy twierdzą, że mogą produkować bardzo tanie duże ilości THC poprzez ekstrakcję DNA roślin konopi indyjskich, modyfikując ich "właściwości", aby produkować tylko "drożdże" tyle THC, ile chcą. Jest to w zasadzie grzyb i rozprzestrzenia się jak on.

Jeśli dobrze zrozumiałem, procedura ta może również wytwarzać niepożądane egzotyczne kannabinoidy.

Zasadniczo naśladują metabolizm (proces chemiczny w roślinie), dodatkowo zmieniają DNA, aby zaakceptować inną formę odżywiania/energii.

Czy jest to możliwe do zrobienia przez takich niedorozwojów jak ja, jeśli "tylko" będziemy postępować zgodnie z przepisem?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
691
Points
93
Produkcja kannabinoidów przy pomocy specjalnych drożdży jest naprawdę możliwa. Sama technologia najprawdopodobniej nie jest skomplikowana, ale bardzo, bardzo trudno jest znaleźć lub samodzielnie uzyskać kulturę niezbędnych drożdży.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
50
Points
18
Ekstrakcja DNA wydaje się być - mniej lub bardziej - łatwa

Ale zmiana jego właściwości w celu wytworzenia THC wydaje się być na innym poziomie (nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat, próbowałem znaleźć samouczki / przykłady "prostych" modyfikacji DNA, ale nie mogłem znaleźć żadnych odpowiednich danych).
 
Top