Synteza AB-001 (na małą skalę)

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2022
Messages
74
Reaction score
21
Points
8
AB-001 to dość silny kannabinoid na bazie indolu z łącznikiem adamantanowym
NAKIaSMCVj

Oto nasza formuła, której potrzebujemy!

Składniki:
Chlorek 1-Adamantanokarbonylu (250 gramów dla wydajności odczynnika AB-001 25g może stracić do 15g)
Chlorek cyny IV (na gram adamantanu dodajemy około 0,5l lub 500ml, powinniśmy mieć 1250 litrów SnCL4)
Octan etylu (potrzebujemy 500ml)
Indol (625g)
MgSO4 (jako środek suszący, można użyć siarczanu sodu)
DCM (około 1625L)
Nitrometan (812,5 ml)
Woda(1625L)

UWAGA: ZALECAM ZROBIĆ TO WEDŁUG SWOICH PROPORCJI, BO U MNIE TO DZIAŁA, ALE KTOŚ MOŻE NARZEKAĆ, ŻE JEST MAŁA ILOŚĆ I NIE BĘDZIE MIAŁ 20g, U MNIE TO DZIAŁAŁO, BO TY NIE WIESZ, WIĘC ZALECAM ZMIANĘ PROPORCJI, WIĘC W SYNTEZIE NIE DODAJĘ SWOICH PROPORCJI, POWYŻEJ JEST MOJA PROPORCJA, KTÓRĄ ZALECAM ZMIENIĆ!


Czas syntezy:

1.SnCL4 dodaje się do kolby z roztworem indolu w DCM.
2.Mieszaj przez 25 minut-30 minut, po uzyskaniu temperatury pokojowej, następnie chlorek adamantanokarbonylu dodaje się małymi porcjami wraz z nitrometanem.
3.Temperatura topnienia chlorku adamantanowęglowodorowego wynosi 49-51, ogrzewanie w temperaturze 50 * C przez 2 godziny nie zapomnij o magnesie teflonu, powinien się nagrzewać i mieszać.
4. Po upływie 2 godzin mieszaninę reakcyjną ładujemy bardzo zimną wodą, teraz filtrujemy, aby usunąć nieorganiczne śmieci z mieszaniny, warstwy należy oddzielić.
5. warstwę wodną ekstrahujemy octanem etylu, a ekstrakt łączymy z ekstraktem.
6. ostatnią, suszymy substancję organiczną w MgSO4 lub siarczanie sodu też może działać, należy zatężyć pod ciśnieniem, UWAGA: zredukowany
Zbieramy krystaliczny adamantan indolu

Czas na przygotowanie AB-001:
Dodajemy do kolby NaOH.
Dodajemy wodę do kolby.
Teraz adamantan indolu wlewamy do kolby.
Po załadowaniu 1-bromopentanu aka bromku amylu.
Dokładnie mieszamy.

Umieszczamy na płycie grzewczej dodając magnes teflonowy, temperatura wynosi 50*C.
Teraz musimy poczekać, aż indol adamantanowy stopi się w fazę ciekłą.
Pojawiają się dwie warstwy, po 5 minutach umieszczamy na stole z płyty grzewczej.
Czekamy, aż kolba i mieszanina osiągną temperaturę pokojową, czyścimy wodą, NIE DODAJEMY ZIMNEJ WODY w przeciwieństwie do TM***** lub indoli naftoilowych, indol adamantanowy zostanie skrystalizowany w ciągu kilku sekund!
Wlewamy do zlewki i dodajemy warstwę AB-001 do innej zlewki za pomocą igły do zbierania.
Po skrystalizowaniu trwa to około 5 godzin.
Przeprowadzamy rekrystalizację AB-001.
Wlewamy IPA/octan etylu/może aceton zadziała, ale nie testowałem.
Teraz uderzamy w temperaturę około 55 * C, po rozpuszczeniu krystalicznej rzeczy w rozpuszczalnikach, które wymieniłem.
Poczekaj, aż zostanie skrystalizowany.
Po rozbiciu szklanym patyczkiem dużych kryształów, teraz filtrujemy za pomocą filtracji próżniowej, zalecam przemycie IPA.
Gotowe.
 
Top