Psihedēlisko vielu mikrodozēšana. Ko mēs šodien zinām?

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
SX60wBQknG



Pēdējo desmit gadu laikā mikrodozēšanas tēma ir interesējusi gan cilvēkus, kas pazīst psihoaktīvo vielu pasauli, gan cilvēkus, kas ir tālu no tās.

Likumu liberalizācija paver jaunas iespējas pētniekiem. Viņu darba rezultāti veido skaidrāku un jēgpilnāku priekšstatu par mūsu smadzeņu un eksogēno vielu attiecībām, kas loģiski noved pie turpmākas likumdošanas atvieglošanas valstīs, kurās tiesu sistēmas kaut kā darbojas. Šeit mēs redzam tādu retu pozitīvu atgriezenisko saiti, kas agri vai vēlu novedīs pie tā, ka lielākā daļa vielu, no kurām psihedēliķi ir vieni no pirmajiem šajā rindā, būs legālas.

Tomēr pētījumu kvalitāte un pašreizējais mūsu izpratnes līmenis par daudziem procesiem ir ierobežots. Tas netraucē biohakinga, pašattīstības, okultisma un radikālu psihoterapijas formu apoloģētiem drosmīgi deklarēt mikrodozēšanas efektivitāti un priekšrocības.

Es uzskatu, ka šāda pieeja ir kaitīga, un psihodozēšana ar mikrodozēm vienkāršam cilvēkam mūsdienās ir kā asmeņu skrējēja izvēle. Un lūk, kāpēc:

1. Plaša individuālā tolerance - cilvēki ļoti atšķirīgi reaģē uz aktīvām devām, ko gan var teikt par subaktīvu lietošanu regulāri. Šajā jautājumā var iejaukties gigantiski daudz faktoru: sākot no uzstādīšanas un iestatīšanas (manuprāt, tas attiecas arī uz mikrodozēšanu) līdz mutācijām HTR2A gēnā, kas kodē serotonīna 5HT-2A receptoru. Un, ja tādai praksei kā meditācija ir blakusparādības un tā nav piemērota visiem, padomājiet par to, ka augstākajā nervu sistēmā tiek ievadīti dalībnieki, kas izraisa psihotiskas reakcijas.

2. Vielas kvalitāte - tas, ko subjektiem mikrodozē laboratorijā vai ko pieņem kompānijas no Kupertino vadītājs, visticamāk, vairākos parametros atšķiras no tā, ko parasts cilvēks var atļauties standarta apstākļos.

3. Izpratne par procesu - savā praksē esmu saskāries ar situācijām, kad cilvēki vienkārši vēlas kaut kā atrisināt savas problēmas, papildināt savu pieredzi vai, vēl sliktāk, būt tendencē. Daudziem šī ideja slēpjas virspusē. Var iemest sēnes vai lsd, un viss būs labi. Dzīve kļūs labāka. Lai gan cilvēka stāvoklis var tikai pasliktināties, vai arī viņam vispirms ir jāsakārto miega un uztura režīms.

Var atzīmēt arī citus punktus, bet šie trīs var būt par iemeslu lielākajām problēmām garīgajā sfērā. Paradoksāli, ka, meklējot motivāciju, iedvesmu un mieru, cilvēkam var rasties bezmiegs, emocionālas pārmaiņas, defokusēšanās un garīgi strupceļi.

Bet beigsim šo ieilgušo atrunu un pāriesim pie interesantā.

Ko mēs vairāk vai mazāk droši zinām par psihedēlisko vielu mikrodozēšanu līdz 2022. gada beigām?
Galvenokārt tas būs par LSD un/vai psilocibīna lietošanu.


Mikrodozēšanas priekšrocības un problēmas

Šis punkts vairāk attiecas uz tiem, kuri domā par mikrodozēšanu. Neuzskatiet šo raksta daļu par efektu uzskaitījumu - tie būs tālāk. Tajā apkopota statistika no cilvēkiem, kas praktizē mikrodozēšanu, un viņu viedoklis par šīs metodes plusiem un mīnusiem.

Pārskata raksts, kura pamatā ir anonīma aptauja, kurā piedalījās 278 respodenti:
Fc4AHUs0ES


Vairāk informācijas par pētījuma rezultātiem var izlasīt šeit (brīva piekļuve).

Viss izskatās skaisti, un šķiet, ka cilvēkiem patiešām kļūst labāk, atkārtoti lietojot subhalucinogēnās psihedēliku devas. Taču mani mulsina. Pirmkārt, tas ir tiešsaistes pētījums. Varētu būt tuvredzīgi un pat bīstami izdarīt galīgos secinājumus un pieņemt nopietnus lēmumus, pamatojoties uz šādu pētījumu.

Tomēr vietnes, grupas, subreddīti un citas informācijas apmaiņas un patēriņa vietas ar pompu satiek katru šādu pētījumu. Cilvēki izlasa informāciju, ka mikrodozēšana var kļūt par panaceju, un drosmīgi ķeras pie darba.

Šādu darbu galvenā priekšrocība ir tā, ka tie liek sistemātikas pamatus un rada pamatu turpmākai, pieaugušo pētniecībai. Par kuriem, par godu viņiem, raksta konkrēti autori.

Mikrodozēšana jeb aktīvās devas. Kas ir labāks veselības uzlabošanai?
Atbilde uz šo jautājumu var šķist acīmredzama. Tomēr, manuprāt, ir svarīgi īsi iztirzāt šo tēmu. Šajā ziņā man palīdzēs vēl viens pētījums ar tipisku mikrodozēšanas dizainu - milzu apjoma aptauja.
Šoreiz autori, izmantojot mobilo lietotni Quantified Citizen, apkopoja datus no iespaidīgas parauga - 4050 neatkarīgiem mikrodozētājiem un 4653 nemikrodozētājiem. Zīmīgi ir tas, ka lietotne darbojas tikai operētājsistēmā iOS, kas nozīmē, ka rezultāti attiecas tikai uz iPhone lietotājiem. Un pcilocibīns bija visbiežāk lietotā mikrodozēšanas viela šajā izlasē (85 %). Saite uz pētījumu (bezmaksas piekļuve).

GYUPui7b3E

Nemikrodozētājiem biežāk tika apstiprinātas jebkādas garīgās veselības vai vielu lietošanas problēmas, kā arī biežāk tika konstatēta depresija, posttraumatiskā stresa traucējumi/traumas un atkarība no tabakas.

Kā ir ar devām?

Šeit un tālāk, kamēr nenorādīšu uz pretējo, atsaukšos uz svaigu un patiesi gigantisku apsekojuma pētījumu, kas aptver darbus no 1955. līdz 2021. gadam (brīva piekļuve).

Ir grūti sniegt precīzu atbildi pat par konkrētu vielu. Precīzu daudzumu, kas veido mikrodazu, ir grūti noteikt, un līdz šim nav vispārpieņemtu kritēriju vai vienprātības pētnieku vidū. Tostarp trīs galveno punktu dēļ, kas aprakstīti šī materiāla sākumā.
Visbiežāk minētā definīcija ir tāda, ka mikrodaza ir deva, kas ir apmēram viena desmitā līdz viena divdesmitā daļa no parastās rekreācijas devas.


Taču šeit mēs varam redzēt ticamus dažādu vielu mikrodažu devu diapazonus.
43FmiMrB9e



Pierādītā mikrodozēšanas ietekme

Lai gan pastāv jautājumi par to, cik lielā mērā mikrodozu iedarbību var izskaidrot ar paredzamību, ir konstatēta tieša mikrodozu diapazonā esošo narkotiku iedarbība. Jo īpaši daudzos pētījumos ir konstatētas pozitīvas izmaiņas kognitīvo procesu apstrādē un uzlaboti garīgās veselības rādītāji. Turpmāk ir apkopoti daudzsološākie dati, kas iegūti gan laboratorijas, gan pašnovērtējuma pētījumos.

Jz6MhsLfeE


Iesaku pievērst uzmanību kreisajam stabiņam. Tās ir jomas, kuras mēs šodien noteikti esam apstiprinājuši un varam izmantot savām vajadzībām.

Es apšaubītu visu pārējo. Jebkurā gadījumā ir vērts ļoti labi izsvērt visas ievadpiezīmes, pirms iejaukties smadzeņu neiroķīmijā.

Mikrodozēšanas ietekmes divvirzienu raksturs

Fenomens, kuram tiek pievērsta nepelnīti maza uzmanība. Mikrodozēšana var izraisīt pretējus efektus. Tas ir, dažos gadījumos mikrodozēšana bija saistīta gan ar to pašu rādītāju palielināšanos, gan samazināšanos. Piemēram, vairāki mainīgie rādītāji dažiem dalībniekiem ievērojami palielinājās, bet citiem samazinājās atkarībā no zāļu devas.

Pētījumos bieži tika konstatēti divvirzienu rezultāti attiecībā uz tādiem rādītājiem kā trauksme, uzmanība, garastāvoklis, enerģijas līmenis un kognitīvās funkcijas.

Šāds rezultātu modelis var būt mijiedarbība starp vielas iedarbību un gaidām vai citiem konteksta faktoriem (piemēram, trauksme var palielināties vai samazināties atkarībā no tā, cik labvēlīga ir fiziskā vide), un tādējādi var atšķirties vienas un tās pašas personības ietvaros dažādos kontekstos.

Arī ietekmes divvirzienu divvirzienu raksturs var būt saistīts ar cilvēku apakštipiem, kuri uz vielas uzņemšanu reaģē specifiski un konsekventi. Piemēram, pastāv individuālas atšķirības fermentu aktivitātē, kas ietekmē dažu cilvēku spēju metabolizēt LSD.

Placebo
Pastāv uzskats, ka mikrodozēšanas ietekmi lielā mērā izraisa placebo efekts. Nu, šodien mēs varam droši apgalvot tikai to, ka gaidas patiešām ietekmē mikrodozēšanas kopējo efektu, bet vēl nav pietiekamas pārliecības par to, cik spēcīgs ir šis efekts un cik nozīmīgs tas ir salīdzinājumā ar mikrodozēšanas farmakoloģisko efektu. Kā vienmēr šādos gadījumos raksta zinātnieki, ir nepieciešami papildu pētījumi.

Ir skaidrs, ka mikrodozēšana kaut ko ietekmē mūsu neiroķīmiju. Taču joprojām nav skaidrs, vai to var izmantot terapijā, fiksēt laikā un droši optimizēt mūsu problēmzonas. Neatkarīgi no tā, vai mikrodozēšanas iedarbības pamatā ir placebo vai farmakoloģija, ir pierādījumi, ka mikrodozēšana būtiski ietekmē cilvēku dzīvi.

Diemžēl darba paātrināšanu šajā virzienā kavē problēmas ar vairuma valstu likumdošanu, pašu psihedēliķu un to patērētāju stigmatizācija un, atklāti sakot, daudzu cilvēku vieglprātīgā attieksme pret psihoaktīvo vielu lietošanu, savu garīgo un fizisko veselību.

Kas notiks tālāk?
Es ar interesi un entuziasmu vēroju šo pētniecības jomu un sagaidu, ka laboratorisko garengriezuma, labi kontrolētu pētījumu skaits palielināsies.

Kā minēts, galvenie uzdevumi šajā posmā ir šādi:
1. Individuālas reakcijas prognozēšana konkrētai personai.
2. Nosacījumi patiesi aklu un randomizētu pētījumu veikšanai.
3. Drošības jautājumi, kas saistīti ar ilgtermiņa mikrodozēšanu.

Ja mums izdosies tikt galā ar šo, pārējie jautājumi tiks sakārtoti daudz ātrāk. Un pēc vēl desmit gadiem mēs varēsim iegūt vielas, to lietošanas algoritmus un, piemēram, lietošanas metodes, kas padarīs mūs un mūsu dzīvi nedaudz gaišāku, produktīvāku un laipnāku. Es ceru.

Ja praktizējat mikrodozēšanu un vēlaties dot savu ieguldījumu šīs jomas pētniecībā, apmeklējiet vietni: microdose.me - uz tās un iepriekš minētās mobilās aplikācijas bāzes tiek apkopoti dati zinātnieku turpmākajam darbam. Neaizmirstiet par drošību un pirms datu nosūtīšanas izlasiet lietošanas noteikumus.

Kā vienmēr, paldies par jūsu laiku un uzmanību. Ja jums ir personīga pieredze ar kādu no modalitātēm, jūsu domas vai jautājumi par šo tēmu, aicinu jūs uz diskusiju.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Sveiki, Paracelsus - paldies par šo interesanto darbu.

Pašlaik praktizēju uz LSD balstītu mikrodozēšanas režīmu, ko uzsāku pirms gandrīz trim mēnešiem ar nolūku dot sev fokusa maiņu, lai varētu atbrīvoties no diezgan nepatīkamās kokaīna atkarības.

Es lietoju aptuveni 15 µg ik pēc trim dienām. Es sāku to darīt vakarā tieši pirms gulētiešanas un apmēram pirms mēneša pārgāju uz pirmo reizi no rīta.

Mani fascinē enerģijas daudzums, kas ieguldīts reālos pētījumos (esmu aizņemts, lasot tik daudz, cik vien varu dabūt pa rokai), un esmu plānojis dienu (rīt), kad sieva saņems spēcīgu LSD devu un izpētīs savu alkoholismu. Es būšu viņas pieskatītājs.

Tā kā mikrodozēšana ir noritējusi tik labi, esmu nolēmis sākt pētīt arī citas pilnvērtīgas psihedēliskās pieredzes, lai labāk izprastu gan sevi, gan mums kā cilvēkiem pieejamās pieredzes.

Šim nolūkam esmu iegādājies žilbinošu vielu klāstu, ko nākamo divu gadu laikā izmēģināšu ļoti specifiskā vidē (5-MEO-DMT, NN-DMT, meskalīns, 2CB, MDMA, ketamīns, ksilocibīns un citas - tas ir pilnīgs psihedēlisko un disociatīvo vielu pētījums, kas tiks veikts rūpīgi, labi apzinoties riskus).

Viena lieta, kas jūsu iepriekš minētajā rakstā, šķiet, nav ņemta vērā, bet, manuprāt, ir ļoti svarīga, ir tā, ka mēs kā cilvēki pastāvīgi pārdozējam daudzus savienojumus, ar kuriem mēs bioloģiski neesam attīstījušies tikt galā. No kofeīna līdz zivju eļļai, no acetilsalicilskābes līdz kviešiem - mūsu organisms vienkārši nebija paredzēts visām šīm vielām, kuras mēs pastāvīgi sev uzspiežam.
Ja paskatāmies uz mainstream sabiedrības ievērojamām mikrodozēšanas metodēm, mēs jau tūkstošiem gadu esam lietojuši alkoholu, lai pielāgotos/adaptētos, kokaīnu, marihuānu un daudzas citas.


Cilvēki ir eksperti, kas māk tieši smadzenēs iemest lietas, kas masveidā maina viņu psihi, un pēc tam virzīties uz priekšu.
Šī vēlme meklēt alternatīvus stāvokļus, censties uzlabot dzīves kvalitāti, šī vēlme vēlēties vairāk... Es esmu diezgan pārliecināts, ka tam ir sakars ar mūsu garīgo spēju meklēt jaunas lietas, ar mūsu kā sugas milzīgajiem panākumiem.

Cilvēce ir atklājusi, ka tā var ēst gandrīz visu, mūsu garšas izjūta ir daudz pārāka par jebkuru citu sugu, un mūsu izturība pret tik daudzām ķīmiskām vielām, kas paredzētas nogalināšanai...


Tātad, jā, mikrodozēšana ilgtermiņā daudziem cilvēkiem var būt kaitīga, taču, ja to pareizi pārvalda, tā, visticamāk, ir DRAUDZĪGI mazāk bīstama nekā nikotīns, alkohols, kvieši, cukurs, sāls, augu eļļa un vēl daudzas citas pārlieku daudz patērētas vielas. (Tāpat kā cukurs, alkohols, kvieši u. c. ir mazāk bīstami, ja tos pareizi pārvalda - viss pārpalikums mēdz izrādīties slikts).


Lai nu kā, tas izvērsās par daudz lielāku blēdību, nekā es biju iecerējis; atvainojos, ka tas nav skaidrs/konkrēts; šobrīd esmu koncentrējies uz citām lietām. Es arī centīšos papildināt jūsu iepriekš izcelto mikrodozēšanas pētniecības projektu.
 

autodidact6

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 27, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Jūs to lieliski izanalizējāt , un labākā daļa nebija noslēgumā.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
218
Reaction score
224
Points
43
Paldies par viedokli, cubesquare!

Piekrītu, ka mēs esam sasnieguši nepārspējamas virsotnes, visu sevī iepinot. Šim faktam ir daudzfaktoru pamats, un tas ir pelnījis atsevišķu rakstu.

Problēma ar mikrodozēšanu pat nav tā, ka tā ilgtermiņā var radīt problēmas (galu galā, kā jūs pilnīgi pareizi atzīmējāt, lielāko daļu mūsu vēstures mēs patiešām dzīvojam ar alkoholu, cukuru un citām "legālām un drošām" vielām). Problēma, ko es saskatu, ir dezinformācija, naivums un viltus cerības, kas ir radījušas bīstamu ažiotāžas mākoni ap jaunu un daudzsološu virzienu.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Tas noteikti ir bīstams mākoņu mākonis, ne visiem bija iespējota kritiskā domāšana. Virziens, lai gan pozitīvs, diez vai ir jauns. :(
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Paldies, ka šādi atvērāties šeit! Es tikai gribēju šeit atstāt īsu "labu vēlējumu" jums un jūsu sievai.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Paldies, cilvēk - Viņa ir ļoti nervoza par LSD, tāpēc mēs sākām ar nelielu(-u) triecienu, lai viņa varētu gūt priekšstatu par to, ka tas viņu nenogalinās. Es viņai iedevu apmēram 90 µg un pavadīju dienu kopā ar viņu, runājot pēc iespējas mazāk. Mēs bijām pavadījuši vairākas dienas, gatavojoties, koncentrējoties uz viņas nodoma noteikšanu, uz to, lai viņa būtu pietiekami koncentrēta, lai pievērstu uzmanību savai problēmai.
Es turpināju viņai stāstīt, ka viņai viss ir labi un viss ir kārtībā, izrādās, ka es visu laiku runājot, turpināju izvilināt viņu no introspekcijas, un, lai gan viņai izdevās izcelt uz virsmu traumas saistībā ar māsas un tēva nāvi (divi atsevišķi negaidīti, nevardarbīgi notikumi), viņa nejuta, ka manas "iejaukšanās" dēļ viņai ir pietiekami daudz laika, lai tās pilnībā izpētītu.

Tāpēc nākamajā mēnesī mēs plānojam vēl vienu dienu, kad viņa ieņems 200 µg, un es vienkārši gulēšu kopā ar viņu, turot viņas roku un esot viņas enkurs, klusībā. (Viņa ir lūgusi mani lasīt grāmatu un vienkārši pieskarties viņai).

Es NEesmu psihiatrs ( uz @Paracelsus iepriekš minēto), bet pat kā vīrs, kas rūpējas par savu sievu, es redzu, cik spēcīgas var būt šīs molekulas, ja tās nav vienkārši ballītes.

Nesaprotiet mani nepareizi, es mīlu ballēties, bet mans dzīvesveids vairs neļauj izmantot šādas psihelikozes, tāpēc es iekritu koksa bedrē, pārāk viegli to darīt, izliekoties par funkcionējošu pieaugušo. Psihedeliķi prasa saistības, ko mani bērni vienkārši nevar man atļauties :) Viņiem ir vajadzīgs funkcionējošs vecāks, tāpēc jā. Man ir liela krātuve iof super jautru (un spēcīgu) stuff, ka es gūstu daudz prieka krāt, kā pūķis ar savu zeltu, bet plānoju lietot lietas ārpus mikrodozēšanas režīma, tikai reizi mēnesī, lai ceļš pašpilnveidošanās/izpratnes.

Jebkurā gadījumā, daļa, lai kļūtu labāk, sākas ar apzināšanos, ka esi slims, mēs strādājam pie tā kopā, un mēs būsim vienkārši labi :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Es domāju, ka mazā deva, kas jums bija pirms tam, bija lieliski noderīga, lai viņa saprastu, ko viņa meklē pieskatīšanā, lai jūs varētu pārliecināties, ka jūs viņu nepārslogosiet, kad pienāks laiks lielajai devai. Vēlreiz novēlu jums vislabāko veiksmi jūsu ceļojumā.
Labi teikts :)
 

paletto10

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 21, 2023
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Mani pārsteidz tas, cik daudz cilvēku ir piekrituši mikrodozēšanai. Šķiet, ka ikdienišķus cilvēkus, ne obligāti narkotiku lietotājus, šī mikrodozēšanas ideja intriģē. Es satieku arvien vairāk cilvēku, kuri vēlas to izmēģināt vai jau ir sākuši.
Manuprāt, ideja, ka psihedēliķi ir nonākuši normālu cilvēku prātos, ir diezgan forša. Tie cilvēki, kuri nekad nebūtu lietojuši psihedēliku, lai ceļotu, tagad ir pieņēmuši ideju, ka mikrodozēšana ar psihedēliku ir ok, un daudzi cilvēki to dara.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Domāju, ka par to 100 % ir atbildīgi masu mediji, kas ir mainījuši toni.
Kopš ASV visā šovā sāka dekriminalizēt nezāles, mediju skatījums uz karu pret narkotikām ir mainījies, un līdz ar to arī sabiedrības uztvere.

Tātad cilvēki vispārīgi baidās no lielajām sliktajām narkotikām, bet, kad tās tiek ierāmētas kā ārstnieciski līdzekļi, kas palīdz risināt tieši tās lietas, ar kurām cilvēki ikdienā cīnās, nevis kā bēgšana no realitātes, viņi noteikti būs atsaucīgāki.
 
Top