Sārma šķīdums kaut kā reaģēja ar acetonu? Google šeit ir bezjēdzīgs. Vai mana frībāze ir atgūstama?

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Darbības joma: frībāzes ekstrakcija no sārma šķīduma.
Aizmirsu papildināt šķīdinātāju krājumus, un vienīgie pieejamie lēmumi bija mēģināt acetonu vai pārāk ilgi atstāt to nestabilo kā frībāzi. Acetonam ar jebkuru piesātinātu ūdens šķīdumu bija jārīkojas tāpat kā IPA un citiem spirtiem - sadalīties un peldēt virsū. IRL pēc tīra acetona p.a. devas ielejšanas un galīgās atdalīšanas maisījuma sakratīšanas. Bet mana likteņa dēļ kaut kā šis maisījums sāka reti novērojamu nuklināciju no virsmas uz leju pa vārsta ragu. tagad tas ir mīksta cieta viela, līdzīga pudiņam, no blīva zivju spīduma, balta, adatveidīga, adatveidīga, nesakārtota kristālrežģī. tas nevienmērīgi sadala slāņus, kā arī uz visiem laikiem aizsprostoja manu drenāžas rotovalvu...

Jautājums, vai tikai mani vajā šāda veida neizskaidrojamība, ko nevar izskaidrot ne ar veselo saprātu, ne pat ar google meklēšanu. Vai manas freebase var kaut kā pieejams, lai atgūtu pirms pārvēršas oksidēta vai kaut kas sabojā? kāds bija to iepriekš?
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Es to kopēju un ielīmēju (zemāk, im not that cool). Bet tas, visticamāk, ir tas, kas ir gū... Tātad rodas jautājums, kā jūs atdalāt un izolējat šo savienojumu. Izskatās, ka, iespējams, tas varētu būt ūdens šķīdinātājs... irh... Kādam no īstajiem ķīmijas puišiem (ar legālu izglītību) būtu nepieciešams to paplašināt.....

"Reaģējot acetonam ar sārmu, notiek reakcija, ko sauc par aldola reakciju. Parasti sārmi ir vai nu KOH, vai NaOH, un tās ir spēcīgas bāzes. Hidroksīds deprotonēs acetonu, un iegūtais enolāts pievienosies otras acetona molekulas karbonilogleklim. Kopējā reakcija ir parādīta turpmāk
.
main-qimg-130e9dc4be3462e676c0765b7abb2c9b
"
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Esmu to redzējis, bet zināju, ka tas attiecas tikai uz cieto bezūdens KOH. Galu galā, nedaudz pašķirstījis, es atradu skaidrojumu ASV patentā. Noteiktos apstākļos NaOH šķīdums spēj aktivizēties nukleācijas procesā, kļūstot, kā viņi apgalvo, par īpaši tīru NaOH suspensiju, kas ir gatava tālākai apstrādei utt. Mana stāsta beigās acetona slānis tika tikai dekantēts ar nelielu daudzumu suspensijas, pēc nelielas karsēšanas līdz aptuveni 45-50 °C, sārms atkal izšķīda un tā tālāk.
Ja tā ir pareiza tēze, derīga apstiprinājumam kādam citam - tad lai katrs godīgi atzīstas, ja ir kādreiz par to dzirdējis. Godīgi sakot, es to neesmu dzirdējis.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Es ar to nekad neesmu saskāries... bet tas ir interesanti. Domāju, ka man tas būtu jāatceras, ja tas kādreiz notiks ar mani. Bet es priecājos, ka jūs to sapratāt, cilvēk.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
bet pagaidiet.... kas ir acetona "P.A." deva? Es nevaru saprast, kādu procesu jūs šeit aprakstāt. Jums nebija šķīdinātāju, tātad tā vietā, lai vienkārši atstātu brīvo bāzi vienu, jūs to sajaucāt ar acetonu? kur ir iesaistīts nātrija hidroksīds? un kāpēc ir iesaistīts ūdens? Jums bija piesātināts NaOH šķīdums, un jūs to sajaucāt ar acetonu, domājot, ka tas izdarīs ko?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Tīrības pakāpe "p.a." - ja es pareizi iztulkoju savu vietējās valodas saīsinājumu, tam ir jānozīmē >99,5 % satura.
 
Top