Izopropilnitrīta sintēze

Sveiki bb forumā, šis ir mans pirmais ieraksts, un tajā es jums piedāvāju izopropilnitrīta sintēzi, pretlīdzekli pret cianīdu, kas var būt ļoti noderīgs (nedod Dievs) saindēšanās gadījumā ar minēto savienojumu. Tāpat dažos gadījumos šo vielu izmanto arī LGBTQ+ cilvēki izklaides nolūkos.
Vēlos paskaidrot, ka šī sintēze ir sagatavota tikai informatīvos nolūkos, nevis lai mudinātu slepeni pavairot noteiktus ķīmiskos savienojumus, kas ir iekļauti FIB melnajā sarakstā.
Tāpat vēlos paskaidrot, ka neesmu ķīmiķis eksperts, bet gan ķīmijas māceklis ar nedaudz lielākām zināšanām nekā mani universitātes kursa biedri, manu produktu tīrība ir pietiekami pieņemama un nav nožēlojama.
PIQrRkE2Tm

Izmantojamie instrumenti:

-2x500 ml spainīši
-pipete (ekstrakcijai)
-200 ml mēģene
-kameras pudeles uzglabāšanai
-svēršanas iekārta

Izmantojamie savienojumi

-180 ml izopropilspirta (IPA)
-300 ml koncentrētas sālsskābes (HCl)
-230 g nātrija nitrīta (NaNO2)
-180 ml destilēta ūdens (dH2O)
- 1 līdz 2 karotes nātrija bikarbonāta (NaHCO3)

Sāksim ar to, ka 500 ml mērglāzē samaisām 300 ml 37% sālsskābes un 180 ml izopropilspirta. (sauksim šo maisījumu par B maisījumu). B maisījumu ieliekam ledusskapī uz apmēram 30 minūtēm, lai tā temperatūra pazeminātos.
5g2vI1et03
ZL258VrHhD
HTRrUKYve2

Tikmēr otrā vārglāzē sajaucam 180 ml destilēta ūdens un 230 g nātrija nitrīta. (Šai sintēzei man nebija svaru, tāpēc es vienkārši ieliku NaNO2 dH2O, līdz izveidojās pārsātināta reakcija. Mēs to labi samaisām. (NaNO2 un dH2O maisījuma fotoattēlu neesmu uzņēmis, tikai ūdens fāzi (tad es pievienoju NaNO2).

MsZytm1znX
U7Nn2KyYg6


-Kad A maisījums ir labi samaisīts, pievienojam jau atdzesēto B šķīdumu pilienu pa pilienam un maisām, līdz pievienošana ir pabeigta.


AUneoltPY0
H8hnswBkIM
JE5Mq24rPW


- Pēc pievienošanas izveidosies divi slāņi (augšējais ir meklējamais produkts).
- Pēc tam ar pipeti ekstrahējam augšējo slāni un uzglabājam to 250 ml mērglāzē (man tādas nav, bet der arī glāze).

PBjtCHLm0p
U4fSMne3Rv


- Nākamais solis ir likvidēt skābes atliekas, kas nav pilnībā reaģējušas. Šim nolūkam produktam pievienojam ēdamkaroti nātrija bikarbonāta un maisām, līdz nerodas burbuļi.

E90JvxoyU5


-Kad mūsu nitrīts jau ir tīrāks, nākamais un pēdējais solis ir dekantēt mūsu izopropilnitrītu un uzglabāt to dzintara pudelēs.
-Galīgais iznākums ir aptuveni 110 ml.

QyGNY9BZwO
AvsImolrBS

Paldies par jūsu uzmanību.
~~IZGATAVOTS TIKAI MĀCĪBU NOLŪKOS~~~
 

Attachments

  • W26AjiUrcs.jpeg
    W26AjiUrcs.jpeg
    496.8 KB · Views: 43
  • kWSMo0UZsy.jpeg
    kWSMo0UZsy.jpeg
    575.9 KB · Views: 42
  • O15RTPAzMm.jpeg
    O15RTPAzMm.jpeg
    637.7 KB · Views: 58
Top