Joda iegūšana no tinktūras 20 neveiksmes 22 mēģinājumos

calmcatfather

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Domāju, ka šodien ir mana problēmu diena. Es jau apmēram 4 dienas mēģinu iegūt jodu no tinktūras. Esmu mēģinājis 22 reizes, un man ir izdevies tikai 2 nejauši mēģinājumi, un es šos mēģinājumus neesmu pierakstījis. Es pierakstīšu metodes, ko izmantoju, un materiālus, ko izmantoju. Joda vietā izdalās brūngani gabaliņi. Esmu pētījis, kā to pārvarēt, esmu skatījies videomateriālus un daru to pašu, bet man nav izdevies.

- Mani izmantotie materiāli
- 18 % sālsskābe
- %3 ūdeņraža peroksīds
- nātrija hidroksīds
- Tinktūra

Dažos eksperimentos es mēģināju 5 ml ūdens pievienot 1gr, 2gr, 3gr NaOH.

Es eksperimentēju ar sālsskābi, pievienojot 5ml, 10ml, 15ml un dažreiz 25ml.

Ar ūdeņraža peroksīdu es mēģināju pievienot 5ml, 10ml, 30ml un 50ml.

Es vai nu atbildu šeit rakstītajām attiecībām, vai arī mēģināju pievienot vairāk vienas vielas nekā otras. Pēc NaOH pievienošanas es parasti šķidrumu pārcuku un vienmēr pārcuku to, kas, manuprāt, bija dzeltenīgs plastmasai līdzīgais povidons. Sālsskābi es vienmēr pievienoju lēnām un parasti gaidīju, līdz šķidrums kļūst gandrīz melns. Labi, tagad es saprotu, ka NaOH balina tinktūru. HCL to neitralizē. Joprojām nesaprotu, ko tieši dara ūdeņraža peroksīds. Tas oksidējas tāpat kā dzelzs, bet es nevarēju saprast, kā. Divos nejaušos mēģinājumos, ko es veicu, es nejauši un ātri sajaucu visas sastāvdaļas un ieguvu jodu. Kā es varu zināt, ka tas bija jods? Pēc katra mēģinājuma es sildīju atlikušo materiālu un novēroju joda kondensāciju. Joprojām nesaprotu, kāpēc joda vietā veidojas brūngani gabaliņi. Būšu pateicīgs par jebkuru palīdzību šajā jautājumā.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Tas ir viegli, es tevi dabūju, homie... Vispirms ļaujiet man zināt...

Vai tā ir joda tinktūra spirtā? 2 %?
Vai tas ir povidona joda šķīdums? %10?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ok. Vēl labāk. Kāda ir 8 vai 12 oz pudele? Es aizmirsu.. vienalga, nav nozīmes.
Vispirms mums būs nepieciešams 25 % NaOH vai KOH šķīdums ūdenī. Vienai I2 pudelei vajadzēs apmēram 30 g NaOH uz 90 ml ūdens. Pievienojiet joda šķīdumu lielākai mucai, kurā var iepildīt vismaz 2 vai 3 reizes lielāku tilpumu.
Sāciet lēnām pievienot NaOH šķīdumu jodam, līdz tas iegūst gaiši dzeltenu krāsu. Izveidosies sava veida gļotas un koagulēsies. To no šķīduma vajadzēs izfiltrēt. Pēc tam joda/NaOH šķīduma tilpumu jāsamazina līdz apmēram pusei, un dzeltenais gļots atkal jānofiltrē. Pēc karsēšanas gļota ir daudz cietāka un taustāmāka. Pēc visu gļotu atdalīšanas samaziniet šķīduma tilpumu līdz apmēram 60 ml.

Kad esat ieguvuši izfiltrēto un samazināto šķīdumu. Tagad varam izņemt jodu. Šķīdumam jāpievieno aptuveni vienāda daļa HCl skābes (60 ml ~ 37 % HCl). Lēnām pievienojiet HCl. Ūdens no dzidras krāsas atkal kļūs brūni sarkans, ar kādu mēs sākām, esiet uzmanīgi, jo tas reaģēs strauji. Visbeidzot, mums būs nepieciešams liels daudzums svaiga ūdeņraža peroksīda. Joda/HCl šķīdumam vēlamies lēnām pievienot apmēram 4 reizes lielāku tilpumu jeb apmēram 400 ml ūdeņraža peroksīda vai līdz joda kristāli sāk nogulsnēties un apstājas. Ļaujiet brīdi nostāvēties un samaisiet, lai pārliecinātos, ka nogulsnes vairs nenotiek. Dekantējiet šķīdumu citā mērglāzē, bet pārliecinieties, ka izmantojat filtru, lai notvertu jodu, kas var noplūst. Visbeidzot varat noskalot cieto jodu ar ūdeni, apvienot, noskalot un dekantēt/filtrēt.

Pēdējais solis, ja vēlaties iegūt ļoti tīru produktu, ir iztvaicēt jodu un panākt, lai tas kondensējas uz aukstas virsmas, un pēc tam to nokasīt. Jums paliks spīdīgas kristāliskas joda adatas. Vai esat redzējuši šo paņēmienu? To ir grūti izskaidrot ar vārdiem, bet, manuprāt, nilered šo tehniku rāda vienā no saviem video. Būtībā vienkārši ielieciet jodu glāzē, pārklājiet to un uz vāka uzlieciet ledu, lai uzkarsējot un iztvaikojot jods kondensētos uz aukstās virsmas.

Tas ir viss, draugs. Veiksmi. Ļaujiet man zināt, kā tas izdodas. o7
 
Top