Dietilfenilfenilmalonāta sintēze (fenobarbitāla prekursors)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,815
Points
113
Deals
1

Ievads

Šajā tēmā ir attēlots dietilfenilmalonāta sintēzes ceļš. Dietilfenilfenilmalonātu iegūst no etilfenilacetāta (CAS 101-97-3), kas nav iekļauts Starptautiskās Narkotiku kontroles padomes (INCB) kontrolējamo prekursoru sarakstā. Dietilfenilfenilmalonātu izmanto fenobarbitāla tiešajā sintēzē.

Iekārtas un stikla trauki.

Reaģenti.

  • 600 ml absolūtā etilspirta (EtOH);
  • 23 g (1 mols) nātrija (Na);
  • 146 g (1 mols) etiloksalāts (2);
  • 175 g (1,06 mola) etilfenilacetāts (1);
  • 1,3 l dietilētera (Et2O);
  • 29 ml sērskābes koncentr. (H2SO4);
  • 500 ml destilēta ūdens (H2O);
  • ~200 g nātrija sulfāts (Na2SO4) vai magnija sulfāts (MgSO4) [bezūdens];
QWMko9KBf0

1,3-dietil-2-fenilpropāndiāts:
Viršanas temperatūra: 171 °C pie 21 torra;
Kušanas temperatūra: 16,5 °C;
Molekulmasa: 236,26 g/mol;
Blīvums: 1,101 g/mL (15 °C);
CAS numurs: 83-13-6.


Procedūra
YEXv4noxBr
2 l kolbā ar trim kakliem, kas aprīkota ar maisītāju, atgaisošu dzesētāju un pilināmo piltuvi, ielej 500 ml absolūtā etilspirta (EtOH) (1. piezīme) un pa daļām pievieno 23 g (1 molu) tīri sagriezta nātrija. Kad nātrijs ir izšķīdis, šķīdumu atdzesē līdz 60 °C un, intensīvi maisot, caur piltuvi straujā plūsmā pievieno 146 g (1 mols) etiloksalāta (2) (2. piezīme). To izskalo ar nelielu daudzumu absolūtā spirta, un tūlīt pēc tam pievieno 175 g (1,06 mola) etilfenilacetāta (1). Tūlīt pārtrauc maisīšanu, reakcijas kolbu nolaiž no maisītāja un sagatavo 2 L mērglāzi. Četru līdz sešu minūšu laikā pēc etilfenilacetāta (1) pievienošanas sākas kristalizācija. Kolbas saturu nekavējoties pārnes uz vārglāzi, tiklīdz parādās pirmās kristalizācijas pazīmes, kas notiek gandrīz uzreiz .
JLOJ3aERbS
Gandrīz cietai nātrija atvasinājuma pastai ļauj atdzist līdz istabas temperatūrai un tad rūpīgi samaisa ar 800 ml sausa ētera. Cieto vielu savāc ar sūknēšanu un atkārtoti izskalo ar sausu ēteri. Feniloksalocētisko esteri (3 ) atbrīvo no nātrija sāls ar atšķaidītu sērskābi (29 ml koncentrētas sērskābes 500 ml ūdens). Atdala gandrīz bezkrāsainu eļļu, un ūdens slāni ekstrahē ar 3 x 100 mL porcijām ētera, ko apvieno ar eļļu. Ēterisko šķīdumu žāvē virs bezūdens nātrija sulfāta (Na2SO4) vai bezūdens magnija sulfāta (MgSO4), un ēteri destilē. Atlikušo eļļu, kas atrodas modificētā Klaizena kolbā ar frakcionēšanas sānu ar termometru, karsē eļļas/smilšu vannā zem neliela spiediena (apmēram 15 mm Hg). Vannas temperatūru pakāpeniski paaugstina līdz 175 °C un uztur tajā tik ilgi, līdz oglekļa monoksīda izdalīšanās ir pabeigta (lai pārbaudītu gāzes izdalīšanos, izmanto burbuļošanas trauku). Šī procesa laikā uz brīdi pārtrauc karsēšanu, ja uz laiku paaugstinās spiediens. Reakcijas beigās (piecas līdz sešas stundas) pārtvaicēto eļļu atdestilē atpakaļ kolbā, un etilfenilmalonātu (4) pārtvaicē zem pazemināta spiediena. Frakcija, kas vārās 158-162 °C/10 mm Hg temperatūrā, sver 189-201 g (80-85 % noteorētiskā daudzuma ).
2L5oYQVzK9

Piezīmes:

1. Būtisks ir augstas kvalitātes absolūtais spirts. Parastu "absolūto" spirtu var apstrādāt ar apmēram 5 % Na no tā masas un destilēt tieši reakcijas kolbā.
2. Lai nodrošinātu pilnīgi sausus un neitrālus reaģentus, etiloksalātu (Org. Syn. Coll. Vol. I, 1941, 261) un etilfenilacetātu (Org. Syn. Coll. Vol. I, 1941, 270) sakrata ar bezūdens kālija karbonātu un pēc iepriekšējas sildīšanas atmosfēras spiedienā rūpīgi destilēja zem pazemināta spiediena, līdz tika sasniegts to viršanas punkts.
 
Last edited:

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Vai var izmantot CAS 20320-59-6?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,815
Points
113
Deals
1
Kādam nolūkam?
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Atvainojiet, es domāju, ka esmu to ievietojis p2p sintēzē.
Vai jūs varat iegūt p2p no CAS 20320-59-6.
Es atvainojos par nepareizas tēmas ievietošanu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,815
Points
113
Deals
1

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Jūsu norādītajā saitē ir izmantots dietil(fenilacetil)malonāts pārvēršanai P2P, bet šis pavediens ir par dietilfenilmalonātu. Es esmu nedaudz apjucis. Vai pārvēršanai P2P varētu izmantot dietilfenilfenilmalonātu? Vienkārši izmantot to fenilacetila vietā vai kā?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,815
Points
113
Deals
1
Sveiki, paldies par jūsu piezīmi. Tā ir mana kļūda. Dietilfenilfenilmalonāts ir fenobarbitāla prekursors. Es to laboju.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
61
Reaction score
37
Points
18
Tā ir jauka informācija, bet - vai tiešām mērķis ir sintezēt *Fenobarbitalu*? Es tiešām jūtos nedaudz apmulsis un apjucis - ir tikai -uhm- būtībā jebkurš cits barbiturāts, kas ir labāks par feno =>
 
Top