Mirtina a-PVP dozė (moksliniai tyrimai)

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
264
Reaction score
282
Points
63
A-pirrolidinopentiofenonas yra sintetinis stimuliatorius, kuris laikomas katinono, pagrindinio krūmo Catha edulis komponento, analogu. Jis tampa vis populiaresnis tarp psichostimuliatorius vartojančių žmonių. Priklausomai nuo jų galinio amino, alfa - ir arilo pakaitalo prigimties, poveikį sukelia pagal žinomą veikimo mechanizmą per įvairių neuromediatorių atgalinį įsisavinimą. Farmakologinį šio veikimo vertinimą atliko užsienio mokslininkai, siekdami ištirti šių medžiagų metabolizmą, išanalizuoti elgesį kartu su lokomotyvinio aktyvumo nustatymu ir kt. Tačiau toksikologiniai tyrimai buvo atliekami minimaliomis apimtimis ir daugiausia apsiribojo retrogradiniu analitiniu kriminalistiniu tyrimu perdozavus a-PVP ir pan. Pastaruoju metu moksliniuose žurnaluose minima daug straipsnių, kuriuose analizuojami ūmių apsinuodijimų atvejai ir mirtinos pasekmės pacientams, kurių anamnezėje yra buvę psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo atvejų, o tai galima laikyti pagrįstu dabartinio tyrimo aktualumo pagrindimu. Tyrimo tikslas - nustatyti ir išanalizuoti duomenis apie ūminį toksiškumą žiurkėms, suleidus a-pirolidinopentiofenono į skrandį ir į pilvaplėvę.

Tyrimas atliktas su 144 Wistar žiurkių patinais, sveriančiais 180-200 g, laikantis GLP standartų. Visose kamerose oro temperatūra buvo 20 laipsnių Celsijaus, laikymo sąlygos buvo vienodos. Šviesos ir tamsos ciklas, periodiškumas 12 val. Naudota cheminė medžiaga: A-PVP (milteliai, 98,1 % grynumo) Buvo išskirtos 3 grupės su 6 pogrupiais (A1, A2, A3, A4, A5, A6; B1, B2, B3, B4, B5, B6 ir C1, C2, C3, C4, C5, C6) po 8 žiurkes kiekviename pogrupyje pagal dozes. A grupė - medžiaga buvo švirkščiama į pilvą. B grupė - medžiaga buvo švirkščiama per skrandžio vamzdelį. C grupė (kontrolinė grupė) - nepažeisti gyvūnai, kuriems buvo suleistos lygiavertės 0,9 % NaCl tirpalo dozės. A-PVP buvo ištirpintas atitinkamos koncentracijos 0,9 % buferiniame tirpale.

2


LD50 registracijai A grupės žiurkėms į pilvą buvo suleistos šios vienkartinės medžiagos dozės: 200, 350, 450, 700, 900 ir 1200 mg/kg. B grupės žiurkėms medžiaga buvo suleista į skrandį dozėmis: 300, 450, 600, 900, 1200 ir 1600 mg/kg. C grupė gavo 0,9 % natrio chlorido tirpalo lygiavertėmis dozėmis.

Rezultatai ir aptarimas.
Tiriamosios medžiagos toksinio poveikio eksperimentiniams gyvūnams įvertinimas atliktas pagal klinikinį apsinuodijimo vaizdą ir išgyvenamumą. Rezultatai nustatyti taikant (INITIALS) metodą su LD50 teiginiu. 1 pav. Medžiagos įvedimas į pilvą. B grupės gyvūnams į skrandį suleidus medžiagos 300-450 mg/kg dozėmis, pasireiškė toks klinikinis vaizdas: per 2 minutes kvėpavimas smarkiai padažnėja, pasireiškia aktyvus vėmimas, šlapinamasi, bet nėra tuštinimosi, žiurkės geria vandenį. Po 50-80 min. žiurkės vidutiniškai juda aikštelės perimetru, kvėpavimas greitas, yra tuštinimasis (nuo 1 iki 4 kartų), šlapinimasis aktyvus, kartojasi. Po 120-200 minučių žiurkės juda lėtai arba vidutiniškai, kvėpavimas greitas, šlapinimosi ir tuštinimosi nėra. Po 250 minučių žiurkės pradeda vidutiniškai judėti perimetru, pradeda aktyviai gerti vandenį, pasireiškia vidutinio sunkumo viliojimas. Šie simptomai pasireiškė A grupės žiurkėms, gavusioms medžiagos į pilvą 200-350 mg/kg dozėmis, skirtingo sunkumo ir trukmės, tačiau poveikio pradžia buvo gerokai greitesnė, palyginti su B grupės žiurkėmis. Taigi po injekcijos klinikinis vaizdas išliko 30-40 sekundžių.

A grupės (5,6) gyvūnai, gavę 900-1200 mg/kg, po injekcijos 30-80 sekundžių buvo sustingę. (2-4 pav.) Klinikiniai požymiai buvo šie: kvėpavimo tachipnoja, žymiai sumažėjęs normalios padėties refleksas pasisukus ant nugaros. Buvo užregistruota ptozė ir miozė. Nebuvo tuštinimosi ir šlapinimosi. Po 10-15 minučių gyvūnas negalėjo atsistoti ant letenų, gulėjo ant pilvo arba ant šono, kvėpavimas buvo dažnas, nutrūktgalviškas ir negilus.

1


Tada prasidėjo toniniai traukuliai, kurie per 70-100 sekundžių virto asfiksijos sukeltais traukuliais (kloniniai, dusulys, cianozė). Per 1 minutę ištiko mirtis. B pogrupio (5 ir 6) klinikiniai požymiai buvo panašūs į A pogrupio (5 ir 6), tačiau požymių sunkumas buvo mažesnis, o trukmė ilgesnė. Mirtis ištiko per 40-70 minučių. Iš nugaišusių gyvūnų buvo paimti organai (smegenys, širdis, inkstai, kepenys, blužnis) morfologiniams tyrimams.

Išvada:

1. LD50 žiurkėms, sveriančioms 180-200 g, suleidus į pilvą ≈ 410,8 mg/kg. Žmogui ši dozė atitinka (taikant atitinkamą alometrinį koeficientą) ≈ 86,4 mg/kg.

2. LD50 žiurkėms, sveriančioms 180-200 g, vartojant į skrandį ≈ 1093,0 mg/kg. Žmogui ši dozė atitinka (taikant atitinkamą alometrinį koeficientą) ≈ 262,3 mg/kg.

3. Remiantis atlikto tyrimo rezultatais, medžiaga A-Pyrrolidinopentiofenonas, vartojama į veną, turėtų būti priskiriama II klasei (labai pavojinga).
 
Last edited by a moderator:

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Pripažįstu, kad esu sutrikęs

Vadinasi, kad mirtų nuo a-PVP, tokiam žmogui kaip aš, kuris sveria 80 kg, reiktų IM sušvirkšti daugiau nei 6 gramus? Vaisto, kurio didelė dozė yra 25 mg?

Akivaizdu, kad čia kažko nesuprantu, ir negaliu paneigti, kad vaping pyros mano smegenis nuskurdino dar 20 iq taškų.

Taigi tikiuosi, kad mano klausimas nėra nepataisomai kvailas
 
  • Like
Reactions: Xxl

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
264
Reaction score
282
Points
63
Sveiki! Jei laikysime, kad žmogus sveria 80 kg, pusiau mirtina dozė (LD50) yra 5160 mg, kai ji skiriama parenteriniu būdu. Ekstrapoliavus žiurkėms į pilvą suleistą pirovaleroną ir į veną suleistą žmogui, pusiau mirtina dozė yra maždaug 40 % mažesnė ir sudaro apie 3000 mg.
Jūs teisingai pasielgėte užduodami man šį klausimą.
Su malonumu aptarsiu bet kokius klausimus šia tema!
 

tonymontana2023

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
17
Reaction score
4
Points
3
Labai ačiū!

Aš rūkau mdphp, kuris, manau, yra daugumoje įrenginių, ir net 10mg mano dūžių dažnis pakyla iki 140. Apie 3g jo vienoje dozėje nenoriu net pagalvoti

Įdomu, man visada kyla baimė, kad su pirosu gali ištikti širdies smūgis. Bet niekada nesu rūkęs daugiau nei 0,5 g mdphp per visą dieną.

Jei 3 g iš tikrųjų yra mirtina dozė, ar tai reiškia, kad ši baimė yra tik paranojinis šalutinis narkotiko poveikis?
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
264
Reaction score
282
Points
63
Taip, tai iš tiesų kelia baimę. Tačiau nepamirškite, kad šią baimę sukelia daugybė organizmo reguliavimo sistemų, tarp jų antinksčių žievės hormonai, sukeliantys stiprų vainikinių kraujagyslių susiaurėjimą, kuris gali sukelti ūmią miokardo išemiją ir sukelti staigią širdies mirtį. Aš jūsų negąsdinu, tai faktas.

Taigi, tikrai prašau jūsų būti atsargiems dėl didelių dozių ir vartojimo dažnumo.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,003
Points
113
Deals
1
Tai kietos žiurkės! Abejoju, ar išgyvenčiau bet kokiomis priemonėmis suleistą 1 gramą. Šio eksperimento rezultatai mane nustebino
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
264
Reaction score
282
Points
63
Žiurkės yra tikrai kietos

Turėdamos tokias dideles stimuliatorių dozes, jos gali pačios susintetinti bet ką (=
 

B3RS3RK

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 8, 2023
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Bet iš tikrųjų tas šūdas tikriausiai nužudytų žmogų, o žiurkė mirtų, gavusi ne daugiau kaip 0,1 g
 

Brain

Expert Pharmacologist
Joined
Jul 6, 2021
Messages
264
Reaction score
282
Points
63
Tai tik pusiau mirtina dozė (LD50)
Tikrovėje intervalas gali skirtis, kaip tik dėl duomenų ekstrapoliavimo žmonėms.
 
Top