Jodo išgavimas iš tinktūros 20 nesėkmių iš 22 bandymų

calmcatfather

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
Jul 21, 2024
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Spėju, kad šiandien yra mano problemų diena. Jau maždaug 4 dienas bandau išgauti jodą iš tinktūros. Bandžiau 22 kartus ir man pavyko tik 2 atsitiktiniai bandymai, o šių bandymų neužsirašiau. Užrašysiu metodus, kuriuos taikiau, ir medžiagas, kurias naudojau. Vietoj jodo gaunami rusvi daiktai gabaliukais. Tyrinėjau, kaip tai įveikti, žiūrėjau vaizdo įrašus ir dariau tą patį, bet man nepavyko.

- Mano naudojamos medžiagos
- 18 % druskos rūgštis
- %3 vandenilio peroksido
- natrio hidroksidas
- Tinktūra

Kai kurių eksperimentų metu bandžiau į 5 ml vandens įpilti 1gr, 2gr, 3gr NaOH.

Eksperimentavau su druskos rūgštimi, įpildamas 5 ml, 10 ml, 15 ml, o kartais 25 ml.

Su vandenilio peroksidu bandžiau 5ml, 10ml, 30ml ir 50ml.

Arba atitikdavau čia parašytus santykius, arba bandydavau įpilti daugiau vieno nei kito. Įpylęs NaOH skystį paprastai perkošdavau ir visada perkošdavau tai, kas, mano manymu, buvo į gelsvą plastmasę panašus povidonas. Druskos rūgšties visada įpildavau lėtai ir paprastai laukdavau, kol skystis taps beveik juodas. Gerai, dabar suprantu, kad NaOH bazuoja tinktūrą. HCL ją neutralizuoja. Vis dar nesuprantu, ką tiksliai daro vandenilio peroksidas. Jis oksiduojasi kaip ir geležis, bet negalėjau suprasti, kaip. Per 2 atsitiktinius bandymus visus ingredientus sumaišiau atsitiktinai ir greitai ir išskyriau jodą. Iš kur žinau, kad tai buvo jodas? Po kiekvieno bandymo kaitinau likusią medžiagą ir stebėjau jodo kondensaciją. Vis dar nesuprantu, kodėl vietoj jodo susidaro rusvi gabaliukai. Būčiau dėkingas už bet kokią pagalbą šiuo klausimu.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Tai lengva, aš tave turiu, homie... Pirmiausia leiskite man žinoti...

Ar tai jodo tinktūra alkoholyje? 2 %?
Ar tai povidono jodo tirpalas? %10?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Gerai. Dar geriau. Kas tai yra 8 ar 12 uncijų buteliukas? Pamiršau.. vis tiek nesvarbu.
Taigi pirmiausia mums reikės 25 % NaOH arba KOH tirpalo vandenyje. Vienam I2 buteliukui reikės maždaug 30 g NaOH ir 90 ml vandens. Jodo tirpalą supilkite į didesnę stiklinę, kurioje telpa bent 2-3 kartus didesnis tūris.
Pradėkite lėtai pilti NaOH tirpalą į jodo tirpalą, kol jis taps šviesiai geltonos spalvos. Susidarys savotiškos gleivės, kurios koaguliuos. Šį tirpalą norėsite išfiltruoti iš tirpalo. Po to jodo ir NaOH tirpalo tūrį sumažinkite maždaug iki pusės tūrio ir vėl turėsite išfiltruoti geltoną gleivę. Po kaitinimo gleivės yra daug kietesnės ir apčiuopiamesnės. Pašalinę visą gleivinę, sumažinkite tirpalo tūrį iki maždaug 60 ml.

Kai turėsite išfiltruotą ir sumažintą tirpalą. Dabar galime išimti jodą. Į tirpalą reikia įpilti maždaug vienodą dalį HCl rūgšties (60 ml ~37 % HCl). Lėtai įpilkite HCl. Tirpalas iš skaidrios spalvos vėl taps rusvai raudonos spalvos, nuo kurios pradėjome, tačiau būkite atsargūs, nes reakcija bus audringa. Galiausiai mums reikės nemažai šviežio vandenilio peroksido. Į jodo ir HCl tirpalą norime lėtai įpilti maždaug 4 kartus didesnį tūrį, t. y. apie 400 ml vandenilio peroksido, arba tol, kol jodo kristalai pradės nusėsti ir sustos. Leiskite akimirką pastovėti ir pamaišykite, kad įsitikintumėte, jog nuosėdų nebėra. Perpilkite tirpalą į kitą ąsotį, bet būtinai naudokite filtrą, kad sulaikytumėte jodą, kuris gali išsilieti. Galiausiai galite nuplauti kietąjį jodą vandeniu, sujungti, nuplauti ir dekantuoti / filtruoti.

Paskutinis žingsnis, jei norite labai gryno produkto, yra išgarinti jodą ir priversti jį kondensuotis ant šalto paviršiaus, o paskui jį nubraukti. Jums liks blizgančios kristalinės jodo adatėlės. Ar esate matę šį metodą? Sunku kam nors paaiškinti žodžiais, bet manau, kad nileredas šį metodą rodo viename iš savo vaizdo įrašų. Iš esmės tiesiog įdėkite jodo į stiklinę ir ją uždenkite, o ant dangtelio uždėkite ledo, kad įkaitęs ir išgaravęs jodas kondensuotųsi ant šalto paviršiaus.

Štai ir viskas, mano drauge. Sėkmės. Pranešk man, kaip sekasi. o7
 
Top