Question A piperonil-metil-keton (CAS: 4676-39-5) lépésről lépésre történő kémiai szintézise a PMK etil-glicidátból (CAS: 28578-16-7).

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Kerestem ebben a fórumban, de nem találtam az említett kémiai szintézist, köszönöm mindenkinek.
Azt hiszem, ennek a fórumnak szervezettebbnek kellene lennie az egyes szintézisekkel és azok nevével.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
A BMK\PMK etilglicidátjai mindkettő körülbelül ugyanúgy történik savas hidrolízis vezethet a valószínűleg kívánt átrendeződéshez, és a bázikus hidrolízis az alkalmazott alkáli hidroxid glicidátját adja (NaOH például a nátriumsót és KOH a káliumsót eredményezi, és más, kevésbé gyakori alkáli hidroxidok, amelyeket kíváncsiságból felfedezhet, mint például Li, Cs, Rb, és talán nem egészen Francium) és a megfelelő etil-alkohol, amelyet a képződése során eltávolítandónak kell feltüntetni, mivel ez egy jó stratégia a reakcióegyensúly karboxilképződés felé való tolására, amelyet aztán addig melegíthet, amíg a karboxilcsoport CO2 gázként távozik, majd az alkén-oxidból származó diol az 1-aril-propan-2-onná alakul át valamilyen titokzatos varázslat vagy rituális chem***** révén. (Az utolsó részre már nem maradt ihletem)
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
A 3,4-metiléndioximetamfetamin (MDMA) kémiai szintéziséhez szükségem van a piperonyl-metil-keton (PMK) nevű kémiai prekurzorra, mivel ennek a kémiai prekurzornak a beszerzése nehéz, azt mondták, hogy legálisan vásárolhatok egy másik anyagot, a PMK-etil-glicidát nevű anyagot Kínából, és ezzel az anyaggal átalakíthatom PMK-vá, az MDMA kémiai prekurzorává.
Most az a kérdésem, hogyan tudom a PMK etil-glicidátot PMK-vá alakítani.
Az, hogy két hasonló nevű anyagról van szó, és ez félrevezető. PMK etilglicidát és PMK metilglicidát.
Elnézést a tudatlanságomért, de fogalmam sincs a kémiáról, próbálom apránként megtanulni.
Köszönöm!
 
View previous replies…

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
145
Points
43
a pmk etil és a pmk metil abban különbözik, hogy a pmk etil a mézhez hasonlóan folyékony formában, a pmk metil pedig por alakban érkezik, mindkettő ugyanúgy átalakítható, a fórumban tökéletesen elmagyarázzák, hogyan kell eljárni az átalakítással. a hidrolízis nátronlúgos vízzel és sósavval elvégzi a varázslatot.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
145
Points
43
a pmk etil és a pmk metil abban különbözik, hogy az előbbi a mézhez hasonló folyékony formában, a pmk metil pedig por formájában érkezik, mindkettő ugyanúgy átalakítható, a fórumban tökéletesen elmagyarázzák, hogyan kell eljárni az átalakítással. a hidrolízis nátronlúgos vízzel és sósavval elvégzi a csodát.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
145
Points
43
Bocsánat az első magyarázatért, ne tegye ezt spanyolul, de a telefon használja a traductión automata
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Beszélek spanyolul, sin problema hermano.
Lenne olyan kedves megmondani, hogy a fórum melyik részében találom a szintézist? Már rákerestem, de nem találtam.
És tudod, hogy az említett szintézis végrehajtása során mekkora a PMK hozama?
KÖSZÖNÖM!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
145
Points
43
Igen ,adj egy pillanatot és elküldöm a linket(csak eanglesh a fórumon a szabályok,csak privátban lehet beszélni spanyolul).im kórházban van most, de ma küldte el a linket.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
145
Points
43
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
metil, etil, n-propil, izo-pr, n-butil, i-Bu, sec-Bu, tert-Bu... és így tovább a kémia tanulása során a hidrolízisreakciókat és az acnowledge egyensúlyt is megpróbálják megragadni (a kötést bontó erőnek megvan a képessége a kötés kialakítására is, ezért az egyiket folyamatosan el kell távolítani), a dekarboxiláció pedig csak hővel a COOH savrész CO2-vá (szénsav-anhidriddé) alakul, amely gázként távozik, és így eltávolodik a molekulából.
 
Top