Question biztonságos módja a hidrogéngáz adásának?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Mivel a hidrogéngáz a levegővel éghető, mi a legjobb módja a hidrogéngáz kezelésének, amikor olyan reakciót végzek, amely során hidrogéngáz keletkezik? (Eltekintve attól, hogy professzionális füstelvezetőt használjak.)
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Cink HCl ?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Kifejtené ezt bővebben?
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Redox jelentése. Nem H2 kilövése az űrbe 🤣
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
ok. tehát cink hcl-t adok a nátrium-borohidridet tartalmazó oldathoz, hogy csökkentsem a robbanékonyságát?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Futtasson tömlőt a kondenzátor tetejéről kifelé, ha ennyire aggódik.
De ha például csak bórhidriddel redukál, akkor egy nyitott ablak és egy működő ventilátor is megteszi.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
De a hidrogéngáz nem éghető a levegővel?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
Ez az, a H2 már minimális, 4%-os koncentrációban is robbanást okozhat. Ahhoz, hogy ez valóban aggodalomra adjon okot, elég sokat kellene belőle használni ahhoz, hogy egy normál helyiséget töltsön meg ezen a ponton.

Szellőztesse megfelelően a munkaterületét, és ez nem jelenthet problémát.
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Szia. Amennyire tudom, a H tűzzel lángolható Valóban,
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Ez valóban a fejlődő gáz mennyiségétől függ, így ha ez nem nagy mennyiség, akkor egy korábban felfújt, majd kiürített bála is elhelyezhető a beállítás végén, mivel felfújódik, a rendszerben a nyomás megnő (gyakran elég kívánatos dolog a hidrogénezési reakciókban), és ahelyett, hogy hagyná, hogy kipukkadjon, cserélje ki, és ürítse ki a teli bálát. A H2 előnye, hogy könnyebb, mint a levegő, így inkább hajlamos lesz arra, hogy egy helyiségből a légáramlással együtt távozzon, majd felhalmozódjon, hogy robbanásveszélyes keverékeket képezzen a légkörben lévő O2-vel (az Et2O azért veszélyes oldószer, mert felhalmozódik a padlón, és mire eléri az orrodat, már késő lehet). Remélem, ez segít.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
pontosan erre gondoltam, bár ha a léggömb véletlenül kipukkad, mielőtt kicserélném, akkor talán robbanást okozhatna a gyors nyomáskieresztés vagy statika révén.

Azt akartam, hogy egy tömlő vezet a kondenzátoromból az ablakon kívülre. de még mindig egy kicsit paranoiás / aggódom a robbanások miatt. azt hiszem, csak ezt kell tennem.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Ön választotta az előnyösebb módszert, ne aggódjon H2 lebeg jobban, mint He és ez wickly hígul a külső légkörben is megy felfelé és távolodik a forrástól (győződjön meg róla, hogy a tömlő csatlakozik kívül a felső ponton, mint nem tho hav gáz fújta vissza a szél)
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
A helyes módszer a csövezés, és a végén egy visszacsapódásgátló.

bár a kívülre vezető tömlőnek/csőnek elegendőnek kell lennie, amíg nincs csapdába esett

A hidrogén könnyebb, mint a levegő. Gondoljunk csak egy hélium ballonra. Biztos, hogy mindenkinek van tapasztalata egy hélium ballon elvesztésével.

Gondoljatok a ballon elengedése után 3 másodperccel.

Hol van most a ballon?
Vissza tudod-e fogni a ballont?

A ballon veszélyt jelent a robbanásra. Milyen gyorsan hagyta el a területedet.

Az ég felé vezető útja a legjobb lenne, ha nem akadályoznánk.

Ne hagyd, hogy felhalmozódjon a szobában, ahol dolgozol.

A legtöbb reakciót ur nem mesnt, hogy hsve egy zárt rendszer, hogy elkerüljék a nyomás felhalmozódását / robbanás...

Kivéve, ha nyomásbombát készítünk, ahol nyomás alatti edényekkel dolgozunk.

Én nem használnék s ballont... Használj tömlőket vagy csöveket... Az a csnnhsndl nyomás, ha kicsi a nyomásmérő, azt jelenti, hogy vastag falúakra van szükséged.

De ha nagy a nyomás, akkor csak a gáz áramlását irányítod.

Ha a konyhai ventilátor elszívója egyenesen kifelé megy, az is rendben van.

Néhány fürdőszoba csak a levegőt küldi a tetőbe, de hacsak ur megy fel a tetőre, hogy egy cigerrettte u rendben kell lennie.

A ventilátoroknak nem is kell bekapcsolva lenniük... Ha kifelé vezet... Csak futtasd fel a tömlőt egy kicsit... Vagy kifelé, ahol egyenesen fel tud menni... A hidrogénnek nincs szaga szerintem... Lehet, hogy tévedek...

Ha sok hidrogén keletkezik, akkor lehet, hogy a folyékony oldószer is magával ragad egy keveset. Elgőzölög. Ha ez a szag yah kell, hogy kiigazításokat, hogy figyelembe a nagy léptékben.

Azt javaslom, hogy mindent futtasson le, hogy tudja, mivel van dolga.

.kisebb reakció kisebb problémákat okoz. Aztán eldöntheti, hogy mire van ténylegesen szüksége.

A hidrogén elég biztonságos kültéren, amíg nincs gyújtóforrás.



A gázok miatt kell aggódnod, mert nem is tudod, hogy ott vannak.

Ha egy kis teszt után bűzlik. Meg kell súrolni a gáz.

Itt van egy videó egy személyről, aki egy vizes aszporátort használ műszakos tisztítóberendezésként... Be kell zárni a fedelet... És csövet a fedélről, hogy a hidrogént még mindig kifelé irányíthassa.



Vigyázz magadra!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
a rézszitának is megvan az a mágikus tulajdonsága, hogy megállítja a lángok áthaladását
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Köszönjük.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Tényleg nem tudom, de ezt hallottam egy neves, az ipari kémiában nagy tapasztalattal rendelkező professzortól, hogy ha egy finom rézszitát teszünk a gyúlékony cuccok gázkimenetére, az blokkolja a rendszerbe belépő lángot. Én is tettem ilyen szitát, de inkább vigyáztam, hogy ne legyen gyújtóforrás, így nem volt szerencsém meggyőződni a hatékonyságáról.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Érdekes i do szeretem obsecure darab knowedge.. Ezt még meg kell fejtenem.

Szeretném folytatni ezt a témát, bárhová is vezet... De nem tudom, milyen kifejezéssel kezdjem ezt a kis utazást... Ez mindig a szakzsargon, hogy megtaláljuk a megfelelő szót, hogy megtaláljuk a válaszokat, amiket keresünk...

Talán szitának nevezte...talán lánghúzónak...
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Im keresés és keresés... És rájöttem... Volt egy drótháló a magasiskolában... És bunsen égők alatta... És igazad van, nem megy át... Wtf...
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
rézhuzalos hálónak kell lennie
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
egy elektrolitikus H2-generátor a legjobb, ha heterogén katalitikus redukciókhoz használja, mint a Pd/C-vel.
 
Top