Melyik gyógyszer a legjobb az alváshoz

RandomViewer

Don't buy from me
New Member
Language
🇮🇹
Joined
Oct 8, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Napok óta nem tudok két óránál többet aludni, és már felébredek, szerinted a ketamin segítene, és hogyan kellene szednem?
Már rendeltem Xanaxot egy itteni eladótól, és hajlandó vagyok más eladóktól is vásárolni, akik majd visszajeleznek. Grezie.
P.S. Először is pénzt kell töltenem a pénztárcámba és kész vagyok a vásárlásra.
 

Carlz

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 7, 2023
Messages
34
Reaction score
6
Points
8
A ketamin csak fájdalomcsillapító és érzéstelenítő, míg az alprazolam nyugtató, relaxáló és alvássegítő.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
465
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
Zopiclone 👌
 

Amfetamin

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 15, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Határozottan zopiklon!
Évekig szedtem, legtöbbször 15mg-ot éjszakánként, de néhány hónapja volt egy jó orvosom, aki 22,5mg-ot adott éjszakánként, és ez az egyetlen altató, ami soha nem szűnt meg működni nálam az évek során. És mindig kaptam egy kis muszkarinos zümmögést, hogy úgy mondjam. Amitől eléggé megnyugodtam az alváshoz.

Én most gyógyszer nélküli, vagy kevés gyógyszerrel eltöltött időszakokról beszélek. Szóval ez talán nem szuper tudományos, de tudom, hogy legalább néhány hónapig naponta hatnak, és ezt nem mondhatom el egyik benzodiazepinről sem, ha nem növeled az adagodat
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
A xanax rövid távon hasznos, de gyorsan kialakul a tolerancia, és nem fog örökké működni, ha kezdetben működik is neked. Az Ambien ugyanígy van. Időnként váltogatom vagy keverem a kettőt... Nem alszom jól, és még így is gyakran nem csinálja a trükköt, de ez a legjobb, amit eddig találtam. Ismétlem, ugyanaz a dolog minden este egy idő után nem fog működni. Találj legalább 2 dolgot, ami működik neked, és váltogasd őket, talán 1 egy hétig, majd használd a másikat egy hétig, csak győződj meg róla, hogy nem ugyanabba az osztályba tartozik, mint például 2 benzó, xanax és válium...... A xanax valószínűleg segít egy ideig, de ha nem találod meg azt a második dolgot, amivel váltogathatod, akkor megint ott leszel, ahol most vagy, csak egy elbaszott benzó szokással, ami szar, mert azok az elvonási tünetek nem jók.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
A ketamint klinikai környezetben néha alkalmazzák a kezelésre rezisztens depresszió kezelésére, de jellemzően nem írják fel alvássegítőként. Ez egy disszociatív érzéstelenítő, és bár van némi off-label alkalmazása mentális egészségügyi állapotok esetén (szigorú orvosi felügyelet mellett), nem megfelelő alkalmazás esetén számos mellékhatást okozhat, például torz észleléseket és disszociációt, izgatottságot és zavartságot, sőt, ha a hatás túl gyorsan elmúlik, vagy megzavarja a normális alvásarchitektúrát, akkor még az álmatlanság is súlyosbodhat.

A Xanax egy benzodiazepin, amelyet gyakran írnak fel szorongás vagy pánikbetegség esetén, de nem ideális hosszú távú alváskezelésre, mivel:
Bár kezdetben segíthet elaludni, a Xanax megzavarhatja a természetes alvási ciklust, különösen az alvás mély, pihentető szakaszait.

Mivel néhány napja súlyos álmatlansággal küzd, fontos lenne, hogy felkeressen egy egészségügyi szolgáltatót a lehetséges kiváltó okok azonosítása és a megfelelő kezelés érdekében. Az álmatlanság összefügghet szorongással, depresszióval, stresszel, rossz alváshigiéniával vagy akár alapbetegségekkel is.

Addig is, néhány biztonságosabb alternatíva, amely segíthet:
  • Nem-benzodiazepin altatók: Zolpidem (Ambien), Eszopiklon (Lunesta) vagy Zaleplon (Sonata).
  • Difenhidramin (Benadryl, Unisom SleepGels): Ez egy nyugtató hatású antihisztamin. 25-50 mg lefekvés előtt. Hosszú távú alkalmazás esetén másnap álmosságot ("másnaposság" hatás) és toleranciát okozhat.
  • Melatonin-kiegészítők: Természetes hormon, amely szabályozza az alvás-ébrenlét ciklusokat. Rövid távú használat esetén általában biztonságos.
  • Gyógynövény-kiegészítők: Valerianagyökér, kamilla stb.
  • Kognitív viselkedésterápia álmatlanság esetén (CBT-I): Ez egy rendkívül hatékony, gyógyszermentes megközelítés az álmatlanság kezelésére, amely segít megváltoztatni az alvásproblémákhoz hozzájáruló gondolkodási mintákat és viselkedési formákat.
  • Alváshigiénia: Állítson fel egy rendszeres alvási menetrendet, korlátozza a lefekvés előtti képernyőidőt, és hozzon létre egy nyugtató lefekvési rutint.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Valamit hozzátennék ahhoz, amit Paracelsus felsorolt, amit hasznosnak találok, mert az ambienem idővel megszűnik affektívan működni, és néhány embernél furcsa dolgok, mint az alvajárás, a vezetés, a vásárlás, többek között nagyobb dózisoknál, néhány embernél bármilyen dózisnál előfordulhatnak, az, hogy Montmorency fanyar cseresznye juice-t iszom, az Indian Summer márkát veszem, mivel csak részben koncentrátum, néhány márka 100% -os koncentrátum, és meg kell találni a megfelelő keveréket. Miért a Montmorency cseresznyelé?

A Montmorency cseresznyeleve nagyszerű ízű, és van benne természetesen előforduló melatonin (nagyjából 0,013 mg grammonként), és van benne triptofán is, tudod, az a dolog, ami a pulykában van, amire mindenki mindig azt mondja, hogy elálmosítja őket, a triptofánt a szervezetünk a szeratonin és a melatonin előállítására használja fel. Lehet, hogy csak a fejemben van, de úgy érzem, hogy segít nekem, bár a melatonin önmagában nem, és akkor használom, amikor kannabisz gumicukrot készítek, ami szerintem szintén segít az alvásban. Egy óvatos szó, azonban vigyázzon az olcsó gyümölcslevekre hozzáadott cukrokkal, ami negatív, a koncentrátum enyhíti ezt, és nem kell sok belőle, ha szüksége van vagy el akarja kerülni a hozzáadott cukrokat a savanyú íz miatt, és természetesen manapság mindenbe cukrot kell csomagolniuk.

Az allergia is egy kérdés, győződjön meg róla, hogy nem allergiás, sok embert ismerek, akik soha nem hallottak ezekről a cseresznyékről, így soha nem ették őket, és fogalmuk sincs az esetleges allergiáról. Aztán ott vannak a lehetséges kölcsönhatások ugyanazokkal a gyógyszerekkel, amelyek kölcsönhatásba léphetnek a melatoninnal, figyelembe véve, hogy a montmorency cseresznyében több melatonin van, mint bármely más cseresznyében, néhány kölcsönhatás közé tartoznak a véralvadásgátlók, görcsoldók, cukorbetegség elleni gyógyszerek, magas vérnyomás elleni gyógyszerek, immunszupresszánsok és a koffein. A legtöbb ember nem iszik koffeint a melatoninnal együtt, mert próbálnak aludni, de emlékezve néhány dologra, mint például a tea, természetesen előforduló koffein van benne, ha teát iszik a mealatonin bevételéhez, a koffein blokkolhatja a testek képességét a melatonin felszívódására, és a melatonin felhalmozódásához vezethet. A kiegészítők nem szabályozottak, mint sok gyógyszer, és néhányat találtak hozzáadott szeratoninnal, és a szerotonin felhalmozódása szerotonin szindrómához vezethet. Minden jó dolog, amit meg kell vizsgálni, mielőtt valami olyasmit szedünk, mint a melatonin, vagy meggylevet iszunk, amely természetesen tartalmazza azt.
 

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 15, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Valami, amit álmatlanság kezelésére használnak.
 

Anomaly89

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Apr 2, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Trazodon munka is (25-50 mg)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
216
Reaction score
223
Points
43
A trazodon elsősorban antidepresszáns, de nyugtató hatása miatt altatóként is használják. Ez igaz. De oka van annak, hogy ezt nem említettem. Véleményem szerint ezt az anyagot jobb a második sorban hagyni, ha az első sor eredménytelenséget mutat. Bizonyos helyzetekben nem szükséges a legerősebbel kezdeni, ha a probléma megoldható valami olyan szerrel, amely lágyabb és célzottabb hatással rendelkezik.

A trazodon növeli a szerotonin elérhetőségét azáltal, hogy gátolja a szinapszisokban történő visszavételét, így több szerotonin lesz aktív az agyban. Ezenkívül blokkol bizonyos szerotoninreceptorokat (5-HT2A és 5-HT2C), ami vélhetően segít a hangulat javításában és a szorongás csökkentésében, miközben hozzájárul az alvásindukáló tulajdonságaihoz. Ezeknek a receptoroknak a blokkolása csökkentheti a más szerotoninszint-növelő gyógyszerekre jellemző néhány mellékhatást is, például a szexuális zavarokat vagy az izgatottságot.

A trazodon nyugtató hatását elsősorban a hisztamin H1-receptorokra és az alfa-1 adrenerg receptorokra gyakorolt hatásának tulajdonítják. A hisztaminreceptorok blokkolása álmosságot okoz, míg az alfa-1 adrenerg receptorok blokkolása alacsonyabb vérnyomáshoz és további szedációhoz vezethet, ami a trazodont álmatlanságban szenvedő betegek számára alvássegítőként teszi hasznossá.

Álmatlanságra írják fel, különösen alacsonyabb dózisokban. Nagyobb dózisokban antidepresszáns hatásai kifejezettebbek, így hasznos a szorongásos zavarok vagy akár a súlyos depressziós zavar kezelésére.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
89
Reaction score
72
Points
18
Deals
18
Van egy másik, amely ugyanabba az osztályba tartozik, mint a trazadon, és amelyet az orvosok néha címkén kívül írnak fel álmatlanságra, Remeron vagy mirtazipin néven. Ez elég erős, ahogy én értem, de határozottan elaltathatja az embert, ha semmi más nem vált be.
 

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 25, 2023
Messages
59
Reaction score
37
Points
18
Néhány hónappal ezelőtt tettem egy hosszú megjegyzést néhány nem gyakori, nem benzos altatóról. Talán találsz néhány érdekes tippet. See /threads/suggest-me-a-downer.10724/post-58614
 
Top