Question Fenilecetsav és ólomacetát (ii) Bármilyen DESZTRUKTÍV DISZTRUKTÍV DISZTRILÁCIÓ

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
KÉRLEK valakit, hogy magyarázza el nekem, hogyan működik ez a desztilláló desztilláció, milyen berendezésre van szükségem, és hogyan kell a berendezést rögzíteni ez a módszer :

Ólom-acetát módszer :

p2p.paa.pb.gif


Tegyünk 1000g fenilecetsavat és 3000g vízmentes (vagy trihidrát) ólomacetátot egy desztilláló készülékbe és melegítsük fel. Először egy mennyiségű víz desztillálódik, majd fenil-2-propanon következik ebben a bő hőbevitelt igénylő destillációban. A desztillátum két rétegre válik szét. A szerves réteget leválasztjuk és újból lepároljuk, hogy tiszta fenil-2-propanont kapjunk, amelynek bp értéke 105°C/10 mmHg vagy 216°C atmoszférikus nyomáson.

KÉREM, VALAKI SEGÍTSEN, SZÜKSÉGEM VAN NÉHÁNY RÉSZLETRE A BERENDEZÉSRŐL / HŐ / IDŐ / EXTRAKCIÓRÓL.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
468
Reaction score
239
Points
43
Deals
1
desztillációs készülék
vákuumszivattyú
fűtési mantál
Teljes arcú légzőkészülék
jól szellőző helyiség

minden ott van, és elmagyarázza, mit kell tennie, kapcsolja be a fűtést, amíg el nem kezd desztillálni.

A desztillátum két rétegre válik szét. A szerves réteg elválik, majd újra desztillálni kell, hogy tiszta fenil-2-propanont kapjunk, bp 105°C/10 mmHg vagy 216°C atmoszférikus nyomáson.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
köszönöm szépen a visszajátszás én realy értékelem, de a kérdésem az, hogy a két layer.separates után víz desztillált és én változtatni a lombikban, hogy p2p milyen rétegek és hogyan lehet kivonni a szerves réteg, vagy bármi is ő mondja a cikkben please.if van valami, amit én várok a visszajátszás köszönöm előre
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Helló, elválasztó tölcsérrel elválasztva, mint mindig. Ha nem érti az alapvető manipulációt, látogasson el a Laboratóriumi GYIK részbe. Ott minden kérdésére választ kaphat.
Figyeljen arra, hogy az ólomacetát rendkívül mérgező anyag.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
teszem mindkettőt ugyanabba a kerek aljú lombikba, és tartsa az állandó hőt, amíg a két réteg elválik, majd az oldószeres extrakció az, hogy ez ?
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
nyilvánvalóan tudom a desztillációs készülékről és a refluxról és minden ilyen részletre szükség van csak, hogy thanx a válaszadásért, ha van időd...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Nem beszéltem a kerek aljú lombikról. Én a szétválasztó tölcsérről beszéltem. Érti, hogy mi az? Hol van az, hogy melegíteni kell a keveréket a rétegek szétválasztásához? Ez nem igaz.
 

stevepreston

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
33
Reaction score
3
Points
8
igen tudom, és mindent ugyanabba a lombikba teszek, és addig melegítem, amíg szét nem válik...?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Ember, megírta a posztot információkkal, amit meg kell tennie. Olvassa el ezt a bejegyzést újra. Szükséged van desztilláló készülékre.

 
Top