Újszerű 2cb szintézis + problémák képekkel , kérem segítsen nekem kitalálni

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
én jöttem körül ezt az újszerű módon, és megpróbálta csinálni , de futni problémák remélem, hogy segít nekem kitalálni.
CeMgoFKiy0

Rendeltem 1 kg 2,5 Dmba-t Kínából.

Ez a lépések :

1. Oldjunk fel 8,3g (50mmol) 2,5-dimetoxi benzaldehidet 50ml metanolban és 6,1g (100mmol) nitrometánt 1L főzőpohárban. Keverjük meg az oldatot, és hűtsük le 0~5 °C-ra.

2. Oldjunk fel 8,4g(150mol) kálium-hidroxidot 25ml metanolban. Keverjük meg az oldatot, és hűtsük le 0~5 C fokra.

3. Helyezze a 2,5-dimetoxi-benzaldehid oldatot tartalmazó főzőpoharat (1) egy jég-sófürdővel ellátott nagy tartályba, és állítsa a nagy tartályt a mágneses keverőre. Használjon hőmérőt a főzőpohár belsejében lévő hőmérséklet ellenőrzésére, és kapcsolja be a keverőt.

4. Cseppentő segítségével lassan adjunk kálium-hidroxid oldatot a főzőpohárba. Kerülje el, hogy a hőmérséklet meghaladja az 5 C fokot.

5. Miután a hozzáadás megtörtént (általában 1 órán belül), keverje a keveréket további 30 percig.

6. Készítsen 300 ml 10%-os HCl-oldatot, és keverés közben hűtse le 5-10 C fokra.

7. Adjon a lehűtött 10%-os HCl-oldatot a keverékkel együtt a főzőpohárba 5 percenként 5 alkalommal (egyszer nagyjából 60 ml-t) keverés mellett.

8. Most már sárga színű kristály látható a keverékben. Készítsen Buchner-tölcsért és lombikot, és használja a szívóforrást a kristály összegyűjtéséhez. A kristályt nem kell megszárítani és lemérni.

***Az első képen, amikor sárgát lát (a sötétebb a nem reagált DMBA ans eltávolításra került.

9. Keverjen össze 300 ml 32%-os HCl-oldatot és 150 ml IPA-t 1 literes főzőpohárban. Hűtsük le az oldatot 5 C fokra.

10. Adjuk hozzá a (8)-ból származó nedves kristályt a (9)-ből származó HCl/IPA oldathoz. Helyezze a főzőpoharat egy jég-sófürdővel ellátott nagy tartályba, és állítsa a nagy tartályt a mágneses keverőre.

11. Készítsünk elő 45 g cinkport. Adjuk a port a keverőoldathoz 1 órán belül. Ne siessen, különben sok sárga buborékot fog kapni. Használjon kis kanalat és lassan adagolja.


12. Miután a hozzáadás megtörtént. Keverje a keveréket még 2 órán keresztül, most már láthatja, hogy az oldat átlátszóvá válik, és lehet, hogy van néhány fel nem oldott cink az alján. Az oldatlan cinkpor felületén nagyon kis hidrogénbuborékokat fog látni. Tegye a keveréket fedővel együtt egy éjszakára a hűtőszekrénybe. Ezzel egyidejűleg keverjen össze 100 g nátrium-hidroxidot 150 ml vízzel. Adja a NaOH-t a vízhez 3-4 alkalommal, hogy elkerülje a hőmérséklet emelkedését. A NaOH-oldatot is tegyük a hűtőszekrénybe.

13. Helyezze a keveréket tartalmazó főzőpoharat egy jég-sófürdővel ellátott nagy edénybe, és állítsa a nagy edényt a mágneses keverőre. A hőmérséklet-emelkedés elkerülése érdekében lassan adagoljon NaOH-oldatot a keverékbe.

14. Miután az adalékolás megtörtént, adjunk még 50 g NaCl-t a keverékhez, és ültessük a keveréket néhány órán át, amíg jól láthatóvá válik az IPA réteg elkülönülése.

15. Cseppentővel óvatosan szívja az IPA réteget egy tartályba. Adjunk a keverékhez 50 ml IPA-t, és kétszer szívjuk le, hogy összegyűjtsük a terméket.
16. Tegye a 2C-H-val együtt az IPA-t ventilátor alá, hogy elpárologjon. Néhány órával később sárga színű olajat (2C-H) fog kapni. Keverjen össze 200g nátrium-hidroxidot 300ml vízzel. Adja a NaOH-t a vízhez 3 vagy 4 alkalommal, hogy elkerülje a hőmérséklet emelkedését. Tegye a NaOH oldatot a hűtőszekrénybe.

17. Mérjük meg az olajat és jegyezzük fel. Ha a mérleg felső határával van problémája, készítsen egy kisebb edényt, és jegyezze fel az üres súlyt. Az IPA elpárolgása során átteheti a keveréket a kisebb edénybe.

*** PIC itt kaptam a 2ch extrahált dmba ipa-val és megszáradt (az én 2ch-om elég sötét kinézetű volt, még akkor is, ha tényleg figyeltem a hőmérsékletet.

18. A 100 mmol 2C-H-t oldjuk fel 50 ml GAA-ban egy 1 literes főzőpohárban, és tegyük a főzőpoharat jégfürdőbe keverőre.

19. Keverjünk össze 120ml GAA-t, 40ml vizet, 11,8g kénsavat (120mmol) és 14,3g kálium-bromidot (120mmol) egy másik főzőpohárban. Adjunk a keverékhez 5,8g 35%-os hidrogén-peroxid oldatot(60mmol) keverés mellett. Látni fogja, hogy a szín megváltozik.

20. Cseppentő segítségével lassan, keverés mellett adja a (19)-ből származó keveréket a (18)-ból származó keverékhez. Miután az addíció megtörtént, keverés mellett adjon 5,8g 35%-os hidrogén-peroxid oldatot(60mmol) az elegyhez. Várjunk további 20 percet keverés mellett.

*Itt van a brómozási szakasz , azt hiszem jól csináltam ... csak keverjük össze az összes dolgot.


21. Adjuk a (16) NaOH oldatot lassan a jégfürdőben lévő keverékhez.

*ez az a kép, ahol a fekete ragacs lebeg.

22. A színnek most már sötétbarnának kell lennie. Adjunk 100 ml toluolt a keverékhez kevergetés mellett. 5 perc keverés után ültesse le az elegyet, hogy megvárja a rétegleválást. Szívja ki a toluolt cseppentővel, és gyűjtse össze a toluolt. Ismételje meg ezt a lépést, amíg a toluol átlátszóvá nem válik. A toluol hozzáadásához talán 3-szor vagy többször kell toluol hozzáadása a készségtől függ.

* Adja hozzá a képet a szoluol extrakcióval a rétegekkel . én akkor is használtam egy elválasztó tölcsért, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a toluol a lehető legtisztább volt, víz nélkül benne.


23. Tegye a toluol keverőre és adjon hozzá 13,6g 32%-os HCl oldatot(120mmol). Keverés közben látni fogja, hogy némi só keletkezik a toluolban. Néhány perccel később hagyja abba a keverést, és tölcsérrel és szűrővel gyűjtse össze a sóport. Ennek sötétbarna színűnek kell lennie.

***Ez az a hely, ahol problémába ütközöm, hcl-t adok a toluolhoz, és ahelyett, hogy só keletkezne, csak egy fekete ragacs keletkezik, ami leesik az aljára, és nagy mennyiséggel végzem T_T


24. Acetonnal mossa a port a szűrőn cseppentővel, amíg a szín fehérré nem válik.

Most már tényleg nem tudom, mit tegyek? , van az a fekete ragacsom ami az aljára süllyedt , gondolom 2cb ? ami nem tud sót képezni ? és ez tönkrement és toluolban oldhatatlanná vált és az aljára süllyedt ?
Hozzáférésem van DCM-hez, vajon mit tegyek ezután? gyűjtsem össze a fekete süllyedt trutyit és csináljak vele valamit?
A 2ch olajom is elég sötét volt , ez jelentős ?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
szerkesztés : Vettem egy darabot , hogy lebegett hozzáadása után NAOH ami 2cb nem oldódik vízben , és cseppentette egy tiszta toluol és hozzáadott hcl és ez nem generál fehér só , a feltételezésem az , hogy vannak más dolgok a toluol , hogy megakadályozzák a só generálását , Így gondoltam egy ötletet, hogy adjunk hcl-t a toluolhoz és az összes protenált 2cb lesüllyed az aljára szeparáljuk a toluolt tölcsérrel majd adjunk hozzá NAOH-t ami vízben oldhatatlan 2cb darabokat fog generálni , majd vegyük ki őket , adjuk hozzá új tiszta toluolhoz és adjunk hozzá ismét hcl-t.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Valójában azt hiszem, hogy a H2O2 35% kénsavval együtt elpusztítja (túloxidálja) a terméket. Tudsz szerezni elemi brómot és elvégezni a reakciót, ahogy írtam?
Ez az anyag ugyanolyan hőmérsékleten olvad, mint a 2C-B*HCl?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
A didnt-nek lehetősége volt ellenőrizni
Nem hiszem, hogy kaphatok elemi brómot, mivel különleges engedélyre van szükséged, de megkérdezem, talán kis mennyiségben, tudom biztosan, hogy a barátom más országban sikeres volt a szintézis 100% -ban, így csak én csinálok valamit rosszul, azt mondta, hogy figyelnem kell a hőmérsékletet, hogy még kevesebb, mint 10C a cink redukcióban, vagy sötétnek tűnő 2ch olajat kapok.
Én szinte biztos vagyok benne, hogy az én toluol csak piszkos más termékkel, mivel nem lett tiszta, miután hozzáadta a HCL , és a protenated 2cb csak süllyedt az aljára , de én nem kaptam sót , ha vettem egy darabot a kép és hozzáadta a tiszta toluol ez nem adott nekem kis mennyiségű sót , így kíváncsi vagyok, hogyan kell kivonni a 2cb goo a toluol?
adjak hozzá hcl-t és hagyjam elsüllyedni ? aztán dobjam ki a koszos toluolhoz , adjak a jóhoz alapvizet kevergetéssel , hogy vízben oldhatatlan legyen és 2cb olaj darabkákat fog keletkezni , majd dobjam újra a tiszta toluolhoz és adjak hozzá ismét hcl-t ? ez talán működhet ? mit gondoltok ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Tényleg nehéz olvasni, ember, de megértem.
Párologtassa el a toluol, desztillálja a toluol és ismételje meg
NaOH aq. oldatra gondolsz, ugye?
Mi az?
 
Last edited by a moderator:

Babazik

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1

Bocsánat a rossz angol ill megpróbálok világosabb , úgy értettem, darabok , a fotó , ahol vannak 2cb darabok lebegő , vettem az egyiket egy csepp őket egy tiszta toluol és hozzáadott hcl és só keletkezett , így azt hiszem, hogy a toluol , hogy használt extrakció hordozza vele dolgokat, amelyek nem teszik lehetővé a só képződését , Most van toluol a ragacs az alján a hcl hozzáadása után, és kíváncsi vagyok, hogyan kellene elválasztani a piszkos toluol (együtt a cucc, hogy benne más, mint 2cb), így tudtam hozzáadni egy új toluol, és próbálja hozzáadni hcl képezni só
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
51
Points
18
Azt hiszem, van egy probléma az első lépésben, a Henry reakcióban, a nátrium-hidroxid helyett valamilyen primer amin katalizátorként kell használni, ha nem kap egy jó katalizátort, akkor ammónium-acetátot használhat, majd reflux a katalizátor a reaktánsokkal, egy bizonyos hőmérsékleten, hogy a β-nitroalkohol dehidratálása nitroalként alakuljon ki, ez a hőmérséklet legalább szobahőmérsékleten van, nem alatt és körülmények között.
Sósavat adsz a reakcióhoz, gondolom a célod a reakció befejezése, valójában szerintem ez a lépés felesleges, a reakció befejezése után a reakciót hűtőszekrénybe teheted, majd szivattyúzhatod és IPA-val öblítheted vagy átkristályosíthatod.
A kapott nitroalkénnek narancssárga vagy vörös színűnek kell lennie, és az átkristályosítás után a kristályforma tűszerű kristályokat mutat, a terméked sárga, nem hiszem, hogy ez helyes, lehetséges, hogy csak az aldehidet redukáltad alkohollá, majd brómoztad, hogy ezeket a fekete termékeket kapd meg
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,813
Points
113
Deals
1
Vagy ismételje meg a szintézist DCM-mel.
 
Top