Új szintetikus cannbinoid vegyületek a szerecsendióból?

Kj12

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 15, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hé bbgate közösség,

Én vagyok a kutatás a szerecsendió és az összetevői
Találtam 3 vegyületet, amelyek a CB1 és CB2 receptorok affinitásaként Malabaricone C , Licarin A, 5-Methoxylicarin A.
A kérdésem az, hogy a szerecsendióból szintetikus kannabinoidokat lehet-e előállítani?. az érdekes anyag a Licarin A, amely úgy rendelkezik, mint a JWH-x.
és a Pinaca-x sorozat indazol szerkezetű.
Nem tudom, hogy a potencia ebből a 3 anyagból, de ha nem elég erősek, akkor a szerecsendióból erős cannbinoid származékokat lehet készíteni?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
744
Reaction score
1,050
Points
93
Ezeknek az anyagoknak a szerkezete valóban hasonlít néhány designer noidra. Például az E-vitamin rendelkezik bizonyos affinitással a kannabinoid receptorokhoz.

"A szerecsendiót mind gyógyászati, mind rekreációs céllal használják szorongás és hangulatzavarok kezelésére. El-Alfy és munkatársai [12] kimutatták, hogy a szerecsendió-kivonatok beadása a Δ9 -THC-hez, egy ismert exogén kannabinoidhoz és a marihuána fő pszichoaktív összetevőjéhez hasonló viselkedési hatásokat vált ki. Későbbi vizsgálatok kimutatták, hogy ezek a kivonatok nem rendelkeznek közvetlen CB1 vagy CB2 receptor kötődési affinitással. [13] A szerecsendiónak az endokannabinoid rendszerre gyakorolt hatásának meghatározásához ezért az indirekt modulációt vizsgálták. A FAAH és a MAGL gátlásának in vitro vizsgálataival összekapcsolt, vizsgálatvezérelt frakcionálási megközelítéssel"
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7938946/pdf/jphp13174.pdf

Itt egy közvetett hatást kapunk, mint néhány más típusú noid (pl. alloszterikus modulátorok). Mindenesetre jó szerkezetek az RC tervezési ötletekhez.
 
Top