Az én rázd és süsd kísérleteim

marges

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sziasztok, Törökországból írok, a Breaking Bad 😁 megtekintése nélkül jöttem, már régóta követem a fórumot. Minél többet nézed, annál bonyolultabbá válik. Próbálom megérteni és a gyakorlatba átültetve termelni. Értem, ahogy próbálom 😁
Ma megpróbáltam shake and bake-et készíteni a nálam lévő hozzávalókból, szerintem pozitív eredményt értem el. Az általam használt összetevők
--------------------------------
a biztonsági felszerelésem
-latex kesztyű
-gázmaszk, amit tűz esetén használnak
-tűzálló nadrág és kabát.
-------------------------------------------------------
-ammónium-nitrát műtrágya fehér por
-1 száraz hideg gyógyszer
- Kemping üzemanyag helyett metilalkoholt és etilalkoholt használtam, ezek kéznél voltak
-lítium fém
-ez a
- lefolyótisztító por

Miután az összes anyagot összehoztam, a reakció nagyon későn indult be, de nem úgy, ahogy a videón láttam, volt egy kis hő.
Időnként adagoltam lefolyótisztítót, majd víz hozzáadásával folytattam. Egy napig időnként rázogattam. Ezután egy kávészűrőn átszűrtem. Egy átlátszó sárga folyadék jött ki. Ezután nátriumsót és savat tettem egy párnába, és egy mechanizmust állítottam fel egy tömlővel. Amikor gázt adtam a folyadékhoz, enyhe füst keletkezett, és nem volt hó. Nem adtam fel a reményt, amikor az alján néhány kristályt láttam. Miután 3-szor leszűrtem a folyadékot, a szűrőket és a folyadékot külön-külön megszárítottam.
- A szűrőben lévő folyadék egy részét acetonnal kimostam, a maradék tiszta fehér por a szűrőben maradt, és külön szárítottam.
- A folyadékot acetonnal való mosás nélkül egy tálcába tettem és külön szárítottam, másnap fehér por jelent meg.
-A gázosított folyadékot acetonnal kimostam és külön szűrőn szárítottam, de a kristályok eltűntek.

Jelenleg a tálcán van egy réteg fehér por, és fehér por van a szűrőn, amit acetonnal mostam. Most meg fogom vizsgálni, hogyan lehet otthon egyszerű formában kristályosítani. A fejleményekről majd megint írok itt.

Ezen kívül vettem a piacon peremtisztító spray-t és azt fogom kipróbálni az indítófolyadék helyett. Kíváncsi vagyok, hogy miért nem havazik, amikor gázt adok.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Feltételezem, hogy víz van benne. Ha sikeresen protonálta a vegyi anyagot, amikor a hcl,mitmpredipitálódik a nem poláros oldószerből, de vízben nagyon jól oldódik, és csak a vízbe megy ahelyett, hogy kicsapódna.
 
Top