Question metkatinon szintézis propiofenonból

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
99
Reaction score
66
Points
18
Üdvözlöm a kutatótársakat!

Im gondolkodik a projekt megkezdésén, de mielőtt dokumentálnám abaut azt kell választanom, hogy hogyan fogom halogénezni a keton.
A lehetőségek közül választhatok :


1. I / CuO - de mivel a jódobromopropiofenon egy folyadék, nehéz lehet a keton kivonása / tisztítása, ami rossz színű termékhez vezethet, im gondolkodás, ha megszűröm a Cu csapadékot és reagálok az oldattal nátrium-tioszulfáttal, eltávolítja az erős jód színt, és nem zavarja az értékes jódatomot.

2. N-bromosuccinimid/pTSA GAA-ban vagy N-bromosuccinimid/Amonium-acetát EtOAc-ban a második én kaphatom az én bromopropiofenon kész etil-acetátban az Sn2 reakcióhoz.

3, Br2 a DCM-ben - a legegyszerűbb, de mérgező módon, és nincs bróm kéznél im nem gona készíteni, de még mindig pénzt kell adni, de van tapasztalatom csak DCM a Sn2 reakcióban, és nem tudom pontosan, hogy milyen jól reagálnak EtOAc oldószerként például.

Lássuk, hogy mi a véleményed a halogénezésről, melyik utat preferálod, miért, és melyiket használnád, ha a haloketon folyékony.
Thanks in Advance :))
 

sweettooth

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
21
Reaction score
8
Points
3
nézd meg a ródium ellenőrizze, mi áll ott további papírok más módszerek soha nem láttam
 
Top