A lúgoldat valahogy reagált az acetonnal? A Google itt használhatatlan. Visszaállítható a freebase-em?

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Terjedelem: Freebase kivonása lúgoldatból.
Elfelejtettem pótolni az oldószereket, és az egyetlen rendelkezésre álló döntés az volt, hogy megpróbáljam az acetont, vagy túl sokáig hagyjam instabil freebázisként. Az aceton bármilyen telített vizes oldattal úgy kellett, hogy viselkedjen, mint az IPA és más alkoholok - osztódjon és lebegjen a tetején. IRL tiszta p.a. adag aceton kiöntése után, és a végső szétválasztó keverék rázása. De a sors fintora, hogy valahogy ez a mix elkezdett ritkán megfigyelhető nukleáció a felszínről lefelé a szelepszarvban. most már pudinghoz hasonló puha szilárdság, sűrű felhőből halszálkás, fehér, tű alakú, kristályhálós rendezetlen. egyenetlenül osztja a rétegeket, és eltömítette a lefolyó rotovalve-omat is végleg....

A kérdés, hogy csak engem kísért ez a fajta józan ésszel megmagyarázhatatlan, még google kereséssel sem. Lehet az enyém freebase valahogy visszaszerezhető mielőtt oxidálódik vagy bármi elrontja? valakinek volt már ilyen?
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ezt másoltam és illesztettem be (alább, im nem olyan menő). De valószínűleg ez az, ami a góc... A kérdés tehát az, hogy hogyan lehet ezt a vegyületet elkülöníteni és izolálni. Úgy néz ki, mintha vízben oldódó anyag lenne... izé... Egy igazi kémikus srácnak (legális háttérrel) kellene ezt kibővíteni....

"Amikor az acetont lúggal reagáltatjuk, egy aldol-reakciónak nevezett reakció lép fel. A lúg általában KOH vagy NaOH, ezek pedig erős bázisok. A hidroxid deprotonálja az acetont, és a keletkező enolát hozzáadódik egy második acetonmolekula karbonil szénjéhez. A teljes reakció az alábbiakban látható
.
main-qimg-130e9dc4be3462e676c0765b7abb2c9b
"
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Ezt már láttam, de tudtam, hogy csak a szilárd vízmentes KOH-ra vonatkozik. Végül némi görgetés után találtam némi magyarázatot az amerikai szabadalomban. Bizonyos körülmények között a NaOH oldat képes nukleációra beindulni, és - ahogy állítják - ultra tiszta NaOH iszappá válik, amely készen áll a további feldolgozásra stb. Az én történetem végén az acetonréteget csak dekantálták egy kis mennyiségű iszappal, enyhe melegítés után 45-50°C körüli hőmérsékletre, a lúg visszaoldódott, és így tovább.
Ha ez helyes tézis, érvényes megerősítésre más által - akkor mindenki vallja be őszintén, ha hallott már róla. Őszintén szólva én nem.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Ezt még soha nem tapasztaltam... de érdekes. Azt hiszem, ezt nem szabad elfelejtenem, ha valaha is megtörténik velem. De örülök, hogy rájöttél, ember.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
De várj.... mi az a "P.A." adag aceton? Nem értem, hogy milyen folyamatot írsz le itt. Nem volt oldószered, tehát ahelyett, hogy békén hagytad volna a szabad bázist, összekeverted acetonnal? hol jön a képbe a nátrium-hidroxid? és miért van benne víz? Volt egy telített NaOH oldatod, és azt keverted össze acetonnal, gondolván, hogy mit fog tenni?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Tisztasági fokozat "p.a." - ha jól fordítottam a helyi nyelvi rövidítésemet, akkor ez >99,5%-os tartalmat kell, hogy jelentsen.
 
Top