Question Ha valaki a nulláról kezdené, hová mutatna neki?

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
A gyógyszerkémia végtelenül érdekel. A TÉNYLEGES kémia nem annyira.

Szeretnék leülni és megtanulni néhány alapismeretet. Van szabadidőm és internetem.

Hová menjek a kémia alapjaiért? Youtube?

Mennyi időbe telne megtanulnom, hogyan kell például alprazolámot előállítani?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,649
Solutions
2
Reaction score
1,748
Points
113
Deals
666
A kérdés ilyen megfogalmazásával senki sem fog választ adni. Tanulj, próbáld ki, javítsd ki a hibákat, tanulj újra, próbáld ki újra.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Kedves barátom, teljesen megértem a gondolkodásmódját, de ha szabad, tiszta szívemből javaslom, hogy próbálja meg megérteni az alapokat is, majd minden gyógyszerrel kapcsolatos dokumentációhoz kérjük, tájékozódjon a preparatív folyamatban részt vevő jelenségekről. A youtube jó kezdet ez is jó útra terelt engem Vogel gyakorlati szerves kémia mellett (ez egy nagy .pdf ne ijedj meg sokat fogsz tanulni belőle) kezdd az általános/szerves alapfogalmak megértésével aztán térj át az alapvető labortechnikákra (átkristályosítás, desztillálás, sav-bázis extrakció és persze maga a szintézis és egyéb tisztítási módszerek vákuumszűrés, kisózás, oldószerek, reagensek, stb...) majd a molekulaszerkezetek és a nómenklatúra (elnevezés) megírásával kell megbirkóznod. Az alprazolam erős, és még ha van is egy meglehetősen új, forró módszer az egyszerű szintézisére a beszerezhető prekurzorokból (2-amino-5-klór-5-klór-benzofenon + 2-Brom-propionil-klorid + hidrazin + oldószerek és felszerelés), szívesen ajánlom, hogy a veszélyes vegyszerek kezelése előtt néhány gyakorlati kísérlettel kezdjük, és először készítsünk diazepámot (mert ez kevésbé hatásos, és tízszer kisebb a véletlen túladagolás kockázata), és nem kell hidrazin, ami elég robbanékony. Kezdd egyszerű dolgokkal, mint a fluoreszcein, és dolgozz fel az amfetaminig, szintetizálva a saját 2-fenil-nitropropénedet, és miért ne a nitroetánt (lehet, hogy demotiválóan frusztráló, de mindannyian konfruntálunk), egyébként a bitchute.com-on van egy ChemPlayer nevű felhasználó... nézd meg a videóit, és tanulj tőle a gyakorlatban, és használd a Vogel's-t, mint a Pihkal szótárát, amely a bibliádnak kell lennie, hogy tanulmányozd legalább addig, amíg el nem kezded látni és megérteni a mintákat, és mit jelent minden lépés (Sasha nagyszerű munkát végzett azzal, hogy elmagyarázta az elvégzett lépések minden okát). Sok szerencsét és jó tempót!

P.S. Tisztában vagyok azzal, hogy a nyugtatók a célod, és őszintén remélem, hogy a meggazdagodás nem a terved, hanem az értéked növelése, mint személy, hogy méltó leszármazottja legyen Prometheusnak, a GHB egy sokkal könnyebben elkészíthető nyugtató, de vannak veszélyei a használatban.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
VITRIOL! (V.I.T.R.R.O.L.)
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Ocultum Lapidem.

A bölcsesség a környező világ megértésének egzisztenciális célja, amely a befelé való elmélkedésből és a mélyen önmagunkban való keresésből fakad. Az anyaggal való kísérletezés az ÉN megtalálásának metaforája.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
hello.thats egy igazi kemény őszinte kérdés there.i is osztja, hogy a vágy, hogy megtanulják ezt a dolgot sokkal több, mint, az érdekes.getting válaszokat az alapvető kérdésekre lehet egy kicsit nehéz itt.no disrespect,ez a fórum sokkal fejlettebb a különböző célok.my módszerek voltak ez eddig.kezdjünk enni, lélegezni és aludni kémia.Én állítottam elmém egy célt elérni, több mint, hogy egy ilyen bonyolult és változatos területen csak nem happen.watch minden egyes videó youtube találsz, még akkor is, ha nem látszólag alkalmazni a te intrest.you kell létrehozni egy alapot az alapokat.id mondjuk, hogy egy online kurzus általános kémia. és vagy chem.1./2.buy az összes készüléket, és csak nézd meg, hogy hogyan minden párosul és működik együtt.if theres egy dolog, amit szeretnél csinálni, talán vásárolni az összes kémiai, csak azért, hogy van nekik.tanulmányozza a heck outta a msds lapok és megtanulják az összes alapvető tulajdonságok és ott reactants.the does és donts alapvetően.tanulmányozza a ppe látta, hogy mi van ott a saftey tételek és tanulni róluk all.study a tárolási feltételek és tárolási módszerek ezek a vegyi anyagok, hogy ne hozzon létre egy kémiai fallout...nevetés...és ami a legfontosabb, ossza meg bármilyen módon találsz, hatékonyabb, mint a fenti, with me.im egy kicsit elveszett túl..nevetés.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
bölcsen szóltál! Kérem, próbálja meg PM nekem lehet, hogy érdemesnek tartom a privát és személyre szabott útmutatásomat A cél elérése érdekében a ponton való tanácsadással. Attól függően, hogy hol vagy én, is segíthetek neked forrást minden, ami szükséges, és dolgozzon a termékhez olyan sorrendben, hogy örökre megértette, amit tudnia kell. Szerencsére megjelent egy új és ritkább kevésbé bonyolult módszer arra, amit szeretne, de szüksége lesz lépésről lépésre útmutatást, amelyhez felajánlom a szolgáltatásaimat. Minden gyakornokom sikereket ért el különböző területeken, és én vagyok a szenvedély a nyugtatás, így hajlandó vagyok segíteni neked mind hetre, és még kívánatosabb a magánéletben.
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Kezdje a DMT kivonásának megtanulásával. Ezután tanulja meg, hogyan kell a DMT-t vape juice-vá alakítani. Ha ezt már megtanulta, megtanulhatja, hogyan alakítsa át a CBD-t aktív kannabinoidokká.

Ez egy darabig leköti majd a figyelmedet.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
A DMT kivonása a legoktatóbb és legsikeresebb kiindulópont, rengeteg módszer van az egész interneten, és ellenőrizhetem, hogy az Ön által választott módszer megfelelő-e. Megtanulja az alkaloid kivonását növényi anyagból (Mimosa hostilis gyökérkéreg a legjobb módja), kissé vicces módon ez a készítmény jobban működik gettólaborral és módszerekkel (gondolom, minden meg lesz magyarázva, de azt tanácsolom, hogy a szerves oldószert a lehető legtisztább és decens alacsony forráspontú C6-C8 vagy másképp petróleumétert használjon, továbbá olyan nagy fecskendőt kell beszereznie, amekkorát csak talál, mint a fültisztításhoz használt 60-150mL-esek, amelyeket inkább egy gyógyászati boltban találnak, mint egy normál gyógyszertárban, egy főzőpipetta is nagy segítség) az üvegeken és a cuccokon kívül szükséged lehet egy kávédarálóra (tisztítás után ételek főzéséhez is használható), ne felejts el egy nagy tölcsért (műanyag ok HDPE típusú polimer a legjobb) és talán egy akváriumi merülő fűtőtestet, hogy 40C körül tartsd a keveréket (hőmérő hasznos), A pH-papír jó, ha van, de nem feltétlenül szükséges, és végül, de nem utolsósorban egy pyrex tál, amelyet a fagyasztóba kell helyezni, és a kanál és a csipesz, hogy kivegye a kristályokat, a szűrőpapír (a kávé elég jó) a kristályok elhelyezésére, és hagyja, hogy felszívják a folyadékot a felszínen. Miután a fagyasztóból összegyűjtöttük a kristályok termését, hagyjuk az edényt a maradék folyadékkal, hogy elpárologjon egy része (óvatosan hajszárítót is használhatunk), mielőtt visszatesszük, és újabb termést kapunk. Ami a CBD-kémiát illeti, még nem próbáltam ki, de vonzó számomra, és talán egy nap majd fogok.... Üdvözlettel!
 

HULKMAN

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 21, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Én is egy törekvő és lelkes kezdő kémikus vagyok, ez a szál nagyon hasznos volt, köszönöm,
 
Top