Otthoni laboratórium: DIY Fume Hood

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Ebben a szálban dokumentálni fogom egy szegény ember füstelvezetőjének építését. Lehet, hogy még nem úgy néz ki, de ez a kartondoboz néhány nap múlva funkcionális füstelvezetővé válik.
 

Attachments

  • iHUYZW8zMT.jpg
    iHUYZW8zMT.jpg
    1.5 MB · Views: 22

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Az 1. fázisú extrakcióhoz szükségünk lesz:
  • Párnahuzat, hogy megrostáljuk az átlátszó műanyag fóliát.
  • papírcső a legjobb skót whiskyből
  • 12V-os ventilátor 80x80 mm
  • 12V-os hálózati adapter
  • ragasztópisztoly
  • széles (50 mm) ragasztószalag
  • mérőszalag
  • használati kés
 

Attachments

  • JcVQbEyDrM.jpg
    JcVQbEyDrM.jpg
    1.9 MB · Views: 24

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Itt az ideje, hogy továbblépjünk az építéssel:
  1. Vágjon ki egy nagy ablakot a dobozba, amelyen keresztül a feladatokat a kész füstelvezetőben fogja elvégezni. Nem kell, hogy egészen az aljáig érjen.
  2. Vágjon ki egy lyukat az elszívónak az ellenkező oldalon, amely közelebb helyezkedik el a tetejéhez, hogy a felszálló füstöt el lehessen szívni.
  3. Vágjon olyan átlátszó műanyag fóliát (ennek vastagnak kell lennie, a fólia nem elegendő), hogy a munkaablakot oldalról oldalra teljesen befedje, de az alsó 10-15 cm-t szabadon hagyja, és ragasztószalaggal rögzítse azt a füstelszívó három oldalára (nem az aljára).
A kipufogó még némi munkát igényel, és az utolsó bejegyzésben lesz látható.
 

Attachments

  • mOhjBPFoZp.jpg
    mOhjBPFoZp.jpg
    1.3 MB · Views: 13
  • u8Jbar2B6q.jpg
    u8Jbar2B6q.jpg
    311.4 KB · Views: 15

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Közben mellékküldetésként megépítettem ezt a szerkentyűt is, mielőtt befejezném az elsődleges kimerítést. A papírcsövet az egyik végétől kb. 12 cm mélyen keresztben vágtam be. Az így kapott szegmenseket úgy hajlítottuk meg, hogy illeszkedjen egy 12V-os számítógépes ventilátorhoz, és a cső lényegében egy átalakító lett a kerek keresztmetszetből négyzet alakúvá. A ventilátort forró ragasztóval ragasztottam a helyére, és a hézagokat ragasztószalaggal tömítettem. Pokolian ronda, de valahogy működik, azonban a ventilátor túl gyenge, és nem biztosítja a várt légáramlást. Nem valószínű, hogy a füstelvezetőhöz fogom használni, de például néhány elektronika forrasztási munkálatai során a füst elszívásához megteszi a dolgát.
 

Attachments

  • nbWCIJXwhk.jpg
    nbWCIJXwhk.jpg
    839.3 KB · Views: 11

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,404
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Azt gondolom, hogy nem fogod elérni az ajánlott 100ft / perc légsebességed természetesen 100 cfm-re lenne szükséged, hogy elérd a 100 fpm-et egy 1'x1' nyílásban. Csak gondoltam, hogy dobom, hogy ott, amikor ablakvásárlás és nap álmodik a füstelvezetőkről, ez az, amit megpróbálsz lőni. Kevesebb és egy energikus reakció meghaladja a páraelszívó képességeit. Ez csak az, amit a fejembe sugároztak. Ne higgye el nekem🫨.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Ebben a konstrukcióban egy olyan ventilátort fogok használni, amely 1730 cfm-t mozgat, ennek még a veszteségeket figyelembe véve is bőségesnek kell lennie. Az eredményt néhány napon belül közzéteszem.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
74
Points
28
Deals
9
Mondtam, hogy a legolcsóbb megoldás 50 euró (igen most a 60 vagy úgy) 500 m3h 150mm fi PP made vent.
ez egy másik plusz. így a 2 madarak egy kő,,, akkor lehet szaporítani őket, mint 2-3 darab, így van kipufogógáz sok helyen, akkor lehet csatlakoztatni őket 3 csövek osztó (nem tudom a nevét) és lehet szívni a nyomás vent, hogy ezt a levegőt a szűrőbe (nem veszít semmilyen vent)
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
45
Points
18
Erre a pontra később még kitérek. Addig is befejezem ezt a rögtönzött építményt a már meglévő dolgok felhasználásával, és a tapasztalatokból megtanulom, hogy mit kell igazán beszereznem és javítanom.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,404
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Ez a következőképp néz ki. Ez pontosan az ellentéte a füstelvezetőnek. Ez egy lamináris áramlású szekrény . Ez fújja ki a levegőt ebből a 24x24x11,5 Neuclear tanúsított HEPA-szűrőből. A felső ház alatt van... egy kemencéből származó mókuskerék fúvóka. A füstelvezető megvédi Önt a vegyszerektől, de ez megvédi a cuccot az Ön gombáitól, de a növényeket gyakran klónozzák egy előtt, és a gyógyszerészek és a mikrobiológusok használják őket . A szűrő 99,997% -os hatékonysága a lamináris sebességnél jóval gyorsabban fújja a levegőt, hogy kiszorítsa a légköri levegőt, amely penészgombával vagy baktériumspórákkal szennyezett lehet. Ez a dolog jól szolgált nekem 10 évig gyakorlatilag 100% -os sikerrel. Tíz év után eladtam a 200 dollárért, amiért építettem. A lamináris csak egy fülbemászó kifejezés, a lamináris áramlás a légköri levegőben egy mese. , nem is beszélve arról, hogy a lamináris áramlás nem egy dolog, hanem egy mérőszám, és a mérőegységet Reynolds-számnak hívják.
KBI4526Zra
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
74
Points
28
Deals
9
milyen gyakran cserélik a szűrőket?
Gondolom, csak a szekrény van bent, és a levegőt kinyomja kifelé, ugye?
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
41
Reaction score
11
Points
8
Azt hiszem, egy kartondoboz és néhány forró ragasztó használata helyett jobb megoldás lenne egy kis növekedési doboz egy akf + rendkívül túlméretezett szellőzéssel. És javaslom, hogy a kivezetés levegőjét az ablakon kifelé fújja.
Ha sátorban dolgozol, akkor persze kell a normális védőfelszerelés (A2B2E2K2-HG-P3 szűrőmaszk !!!).

De egy igazi füstelvezető vásárlása helyett én ezt a lehetőséget használnám.
 
Top