Rejtse el adatait bármilyen USB-eszközön

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
A következő lépésekben egy nagyon egyszerű példán keresztül elmagyarázom, hogyan teheti az operációs rendszerét az összes adatával együtt hordozhatóvá és láthatatlanná a nem kívánt látogatók számára.

Mivel az átalakítás önmagyarázó, nem dokumentáltam képileg.



1. lépés:


Szerezzen be egy nagy olvasási sebességű és USB 3.1-es USB sticket.

Az én esetemben egy Samsung MUF-128AB-ot.

Ilyen méretekkel tökéletes erre a célra.

IrFBH3qk5h



Csak a pendrive-on lévő lenyomatot kell eltávolítani.

Ezután létrehoz egy bootolható pendrive-ot egy operációs rendszerrel, mint a Windows to go / Linux Mint a "Rufus" segítségével.

A Youtube-on rengeteg utasítás található.

Ha a telepítés befejeződött, menj be a biosba, indítsd el a sticket és helyezd át az összes releváns adatot az új rendszeredre.



2. lépés:


Rendeljen egy USB charching javító készletet, amely hitelesnek tűnik.



Azt hiszem, most már minden világosnak kell lennie.

Fogj egy szuperragasztót és ragaszd össze a kábelt először az USB C oldal aljzatával, majd magával a csatlakozóval.

Figyeljünk arra, hogy az aljzat és a csatlakozó között mekkora legyen a távolság, és hogy egyenesen igazodjon.

Fogj egy fogót és vágd le a falsh eszköz műanyag tokját.

Látni fogja, hogy nincs különbség a mérettől a pótalkatrészhez képest.

Ragassza fel a másik oldal burkolatát, és óvatosan próbálja meg oda helyezni a pálcát.

Ne nyomja túl erősen, távolítson el néhány műanyagot a fedél belsejéből.

Az én esetemben a pálca egy kicsit nagyobb volt, ezért a fedél megrepedt, ezért a pálca kicsit ferdén ül a tokban, mint a képeken.

Most már van egy különálló operációs rendszered, amelyhez csak akkor férhetsz hozzá, ha bedugod a "töltőkábelt" a számítógépbe, és a Bios-on keresztül indítod el, amit nem találnak meg és nem koboznak el semmilyen házkutatási parancs esetén, mert nem adathordozó.

Q5lIZbWzwF



Hogy biztos legyen benne, hogy nem történik semmi, minden használat után húzza ki a számítógépből, és dugja be a hálózati adapterbe.

Od76y8APoa
TS5pPjWqlB





Azok számára, akiknek még nagyobb biztonságra van szükségük, mint nekem, van még egy lépés.



3. lépés:



Vegyél egy másik USB sticket és egy KIS USB OTG adaptert.

WUPOvFbu1H



Ezen kívül szereztem egy OXVA xlim SE elektromos cigarettát.

PHW9Y3xlIk
NyVKcOgjoF



Ezt úgy lehet kinyitni, hogy kiveszem az oldalán lévő csapot, ahogy a videón látható.


Mindössze annyit kell tennie, hogy eltávolítja az akkumulátort, levágja az OTG-kábelt, és ráforrasztja az USB C portra.

FXzYoB37ON



Csatlakoztassa az új USB-sticket, szerelje össze, és csatlakoztassa a számítógéphez adatkábelen keresztül.

E5sdwoiFCE



Indítsa el a rendszereszközét a kábelről, titkosítja azt, és tegye a kulcsot a másikra.


Fejezze be!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
A könyvtáramba mentve :) Ez elképesztő!
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Köszönöm, remélem, tudtam segíteni a biztonság növelésében.
Természetesen szívesen meghallgatnám személyes elképzeléseit is. A lehetőségek végtelenek, ha figyelembe vesszük, hogy USB-n keresztül szinte bármi csatlakoztatható.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Határozottan, nincs időm rn, hogy beállítsam, és nem 100%-ban szükséges, mivel nem vagyok eladó, de amint eljön az ideje, beállítom.
Valójában elég őrült lenne, hogy az egészet egy USB C-típusú és nem egy szokásos USB-típuson mentse, hogy illeszkedjen az androidos töltők megjelenéséhez! A legtöbb notebooknak amúgy is van C-Type portja...Kíváncsi vagyok, hogy az adatátvitel lehetséges lenne-e a notebookok c-típusú töltőportjain keresztül, de biztos vagyok benne, hogy ez lesz a legkönnyebben megvalósítható dolog.
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Sajnos a kétoldalas usb C kábel nem fog működni, mivel ebben a méretben még nincs tárolóeszköz, ezért a töltőkábelhez egy usb A portnak kell rendelkezésre állnia.
Ha magáért a csatlakozásért aggódsz, akkor természetesen a fent említett javítókészletet is használhatod rendeltetésszerűen, csakhogy a pálcát hátulról forrasztod be.

Vagy használhatsz egy usb C bemenettel rendelkező eszközt a 3. lépésben leírtak szerint, ahol a tárolóeszköz magában az eszközben található, ami csak akkor látható, ha OTG kábelen keresztül csatlakozik a számítógéphez.
Például egy mobiltelefon tápegység.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Mi lenne a cool aswell lenne valójában egy játék headset vagy valami ilyesmi, és elrejteni a stick benne..they általában jönnek a rendszeres USB portok
 

whey?

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
19
Reaction score
10
Points
3
Voltam én is gondolkodtam rajta. Ebben az esetben a csatlakozó típusa nem számítana, mivel egy adaptert kell használni, mint a fenti képen látható.

A hely elég lenne ehhez a projekthez.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
A forradalmat nem közvetíti a televízió :) Like your signature :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Köszönöm, hogy ezt a radaromra haver, hamarosan kapok néhány dolgot a kézművességhez, nagyon nagyon meglepett vagyok
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Van néhány Usb aljzat a falamon mindegyik fpr töltőeszközök. Csak az egyiket manipulálják egy sandisk micro usb-vel. kívülről ugyanúgy néz ki, és szerintem tényleg sok szart kellett csinálnod, hogy a popo kitépje a foglalatokat.
(is nagyon jó, mivel én egyfajta rendetlen, amikor jön a perifals már elvesztette 2 ilyen apró sticks).
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
(természetesen hordozható töltőkkel is lehetséges)Mindössze egy apró pálcikára van szükséged a coice-odból és erre:
 

Attachments

  • 3NakExlH54.png
    3NakExlH54.png
    192.6 KB · Views: 279

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Nagyon tetszik az ötlet, hogy elrejtsék egy játék headset vagy valami hasonló belsejébe, amelyet még mindig használni lehetne, bár manipulálták...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
529
Reaction score
246
Points
43
Ez aztán a ravaszság! Imádom! Elrontottál néhányat, mielőtt sikeresen megcsináltad? Kíváncsi vagyok, hogy meg tudnám-e csinálni ezt, és normálisan nézne ki (nem egy ragasztóval borított görbe massza).
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Könnyű. Csak vegyen 2 olcsó példányt arra az esetre, ha az egyiket elrontaná ;-)
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Ha több embert érdekel, bármikor közzétehetek egy howto-t, amikor csak időm engedi.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Nem vagyok eléggé tech savvy ahhoz, hogy ezt most megvalósítsam, és ma sincs nagy szükségem rá, de csak körülnézek a házamban, és hegyekben vannak a dolgok, amiket megtehetnék. Bluetooth hangszórók....A falamon vannak USB-csatlakozóval ellátott konnektorok. Vannak olyanok, amelyek csatlakoznak az autó szivargyújtókhoz, multiplex töltőkhöz, és a másik 2 USB-csatlakozót töltőként hagyom. Videojáték-vezérlők. USB-töltő szerszámok ( például van 3 rotoros szerszámom, amelyek USB-t töltenek..... Széles a piac, hogy valaki elkészítse és eladja ezt a kémprogramot.
 
Top