Question Vannak az LSD-nek rossz mentális/fizikai mellékhatásai?

Grandthumb123

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 23, 2022
Messages
36
Reaction score
38
Points
18
Mindig arról olvasok, hogy az LSD-tripeken részt vevő emberek megszabadulnak a függőségüktől vagy meggyógyítják a depressziójukat. Ez arra engedett következtetni, hogy a drog teljesen rendben van, de szeretném hallani bárkitől, aki már kipróbálta az LSD-t, és elmondja, milyen volt, és mit érzett?
 

drZarah

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
A fejlécben feltett kérdésére válaszolva, legjobb tudásunk szerint a szisztematikus áttekintések és metaanalízisek azt mutatják, hogy az LSD nem károsítja az emberi egészséget. Azoknak a tanulmányoknak, amelyek ennek ellenkezőjére mutatnak rá, általában rosszul kidolgozott kísérleti tervük van (és gyakran az ezekben részt vevő kutatók hajlamosak megerősíteni az elfogultságukat). A második kérdésre viszont az egyetlen hiteles válasz az egyes ember sajátos tapasztalataira vonatkozik.
 

LurkingInSight

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 2, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
A pszichedelikus szerek hatásai hatalmas skálán mozognak, nem fog tökéletesen egyezni egy másik személy élményével. Javaslom, nézze meg ezt a weboldalt egy ideig:

A függőségtől való megszabadulás szempontjából ezt tanúsíthatom, 3 órán keresztül nem kívánom a nikotint, eléggé felszabadító. Gondolom a nálam nagyobb akaraterővel rendelkező embereknél ezt az érzést hordozzák magukban és soha nem hagyják abba.
A depresszió gyógyítása, az én szemszögemből nézve a depresszió azt jelenti, hogy a negatív gondolkodás rutinjába ragadtál, és a pszichedelikus szerek kivesznek ebből a gondolkodásmódból, és egy kis időre valami őrült dologba taszítanak, és utána még mindig ugyanaz vagy, ugyanazok a problémák és talán még ugyanazok az érzések is, de megmarad az az emlék, hogy más gondolkodásmóddal, érzelmekkel és perspektívával rendelkezel mindenről, és ez megváltoztatja a gondolkodásodat, mert nem tudod letagadni, hogy másképp gondoltad, és nagyon valóságosnak érezted.
Ez az LSD és a pszichedelikus szerek igazi terápiás haszna. Lehetővé teszik, hogy a dolgokat új módon lásd. Ha van valami nagyon erős dolog, mint például mentális betegség, bántalmazás és trauma, nagyon negatív gyermekkori tapasztalatok vagy tanulságok, amelyek az életedben a döntéseidet irányítják, és végül sikertelen és boldogtalan élethez vezetnek; akkor ha van valami, ami lehetővé teszi, hogy másképp lásd a dolgokat, talán nem helyesen vagy tartósan, csak egy időre másképp, akkor az embereket az önreflexió és végső soron a javulás útjára indítja.
Mi vagyunk a saját magunk legrosszabb kritikusai, és mi vagyunk a legrosszabbak is benne.
A saját tapasztalataim tekintetében.
Megváltozott, hogyan éreztem magam az érzékszervi bevitelemmel kapcsolatban, megváltozott, hogy milyen ételeket szeretek, a természetes ételek előnyben részesültek, de a gyártott ételek is lehetnek szépek, ha helyesen vagy sok cukorral/zsírral készültek. Vizuális dolgok ebben a világban, amelyek ember alkotta dolgok voltak, amelyek nem tükrözték a természetes szabályokat arra vonatkozóan, hogy hogyan kell kinézniük a dolgoknak (nem vagyok egészen biztos benne, hogy mit értek ez alatt, de a legtöbbször nyilvánvaló, ha valaki készített valamit, és a természet szépségéhez képest elhalványul a nyilvánvalósága.) A dolgok csodálatosnak tűntek, a hangok mintha távolabb lennének, de tisztábban hallottam őket. Az érzékek összehangolódtak más érzékekkel, mintha a maguk módján ugyanazt éreznék. Nem szinesztézia, gondolj inkább a táncra, hogyan kapcsolódik a mozgás a hallott hangokhoz.
Az időt lehetetlenné vált ténylegesen nyomon követni, az érzéked elbaszott, ha túl sokat veszel be, képtelen leszel nyomon követni, ha nem vettél be eleget ahhoz, hogy elveszítsd a gondolatok feletti kontrollt, akkor képes leszel kiszámolni, hogy mennyi idő telt el, ez nehezebb lesz.
Rekurzív gondolatok, ez a gondolatok újra és újra visszatérő gondolatok. Ez csodálatos lehet, ha egy mélyen személyes önreflexív és átalakító felismerésed van önmagaddal kapcsolatban, ami minden alkalommal euforikus érzés, ez pokoli lehet, ha egy traumatikus gondolatod van valami szörnyűségről az életedben, és hosszú időre megrekedsz a hurokban. (Néhányan azonban arról számolnak be, hogy utána jobban érzik magukat a negatív érzelmeket kiváltó dolgokkal kapcsolatban).
Görcsöket kaptam az egész testemben, ragyogó érzés volt.

Én nem ajánlanám és nem is ajánlanám a szedését, ha olyan mentális betegséged van, ami hallucinációkkal vagy téveszmékkel jár. Rontja az állapotodat, új dolgokat válthat ki és növelheti azok gyakoriságát. Ha a családodban előfordult mentális betegség, és úgy érzed, hogy lehet, hogy benned is ez van, csak ne tedd.
Ettől függetlenül a pszichedelikus szerek nekem is segítettek meglátni a legnagyobb problémámat magammal kapcsolatban, és ez a téveszmékkel kapcsolatos gondolatokkal és azzal volt kapcsolatos, hogy egyáltalán tudtam, hogy vannak ilyenek.

Őszinte véleményem, hogy az egyetlenek, akiknek valóban valódi hasznára válna az LSD és más pszichedelikus szerek szedése, azok a nagyon rosszul alkalmazkodó emberek. Fiúk, akik fiatal koruktól kezdve erőszakosak voltak, nők, akiket megerőszakoltak, emberek, akik vegyszerekbe fojtják a tudatukat, mert nem tudják elviselni a saját gondolataikat, mindezeknek az embereknek szükségük van egy pillanatra a normális élettől való elszakadásra, hogy más dolgokat is átgondoljanak, amiket eddig nem is gondoltak.
A normális, szabályosan beállított embereknek, akik megfelelő mennyiségű traumát éltek át, nincs rájuk szükségük, mivel életük során számos olyan élményben lesz részük, amely arra kényszerítette őket, hogy őszintén átértékeljék a világról való gondolkodásukat. Tudni fogod, hogy az utad ebben a világban működőképes-e vagy sem, mert a kudarcaidat folyamatosan javítod, nem pedig rontod.
Ha jól beilleszkedett ember vagy, még mindig kaphatsz tőlük pozitív mentális változásokat, de vajon szükséged van-e rájuk, vagy az élet kevésbé intenzív módon is megadta volna neked ugyanazt a leckét, mert természetes módon fogékony vagy az új gondolkodásmódokra.

Elnézést a spam falamért, én is, mint az összes evangélikus jellegű hosszú hajú hippi, aki a pszichedelikus szereket tolja a világra, sokat beszélhetek a tapasztalatainkról, és nem sokat fogsz tanulni, de tényleg úgy gondolom, hogy vannak előnyei, nem csodaszer, de néhány dologra jobb, mint bármely más eszköz, ami jelenleg az arzenálunkban van.
 
Top