Különbség a Leuckart-reakcióban a formamiddal és ammónium-formiáttal

kosingo

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 9, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
Helló srácok!
Először is azt akarom mondani, hogy milyen szép fórum ez! igazán érdekes!
Lenne egy kérdésem az amfetaminok előállítására irányuló Leuckart reakcióval kapcsolatban és talán valaki itt tud nekem segíteni:
A szakirodalom két különböző módszerről beszél a Leuckart-reakcióra: az egyik ammónium-formiáttal, a másik formamiddal (esetleg hangyasav hozzáadásával). Egyes forrásokban megemlítik, hogy az ammónium-formiáttal végzett változat állítólag hatékonyabb, de itt leginkább formamiddal végzett leírásokat látok. Miért van az, hogy a formamidos változatot részesítik előnyben? Mit kell figyelembe venni a Leuckart-reakcióban ammónium-formiáttal a hőmérséklet és a BMK-hoz való keverési arány tekintetében?
Előre is köszönök minden segítő választ.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Talán jobb, ha a Leuckart-módszerre vonatkozó szálon kérdezzük meg...
Kerestem a vegyi anyagokat az amfetaminok Leuckart-módszerrel történő előállításához, és érdeklődtem a kalcium-formiát iránt, mert olcsóbb, mint az ammónium-formiát. Mindegyik formamid előállítására való, azt hiszem?
De megálltam a Leuckart módszerrel, most megpróbálom a bórhidrid módszert :)
Ha lesz egy névtelen címem, ahova vegyszereket kapok, megpróbálom a Leuckart módszert formamiddal, mivel a formamid legális és nagyon olcsó, de nem lehet postai úton szállítani 5l-nél nagyobb rendelés esetén.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Hol van az amin a kalciumformiátban? Az amidot ammóniából (amin), és hangyasavból (az amid előállításához) kell előállítani. De azon is elgondolkodtam, hogy miért a formamidot részesítik itt előnyben, mert sok cikk szerint az ammónium-formiát útvonal hatékonyabb útvonal. Még Fester bácsi is beszél formamidról és persze N-metilformamidról a benzedrin metilváltozatának előállításához. Nagyon furcsa, de most próbálom először a Leuckartot formamiddal, mert nagyon könnyen előállítható ammónium-formiátból.
 
Top