Question bmk 718-08-1 az eljárás megegyezik az 5449-12-07 ?

TsssssXxX

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 8, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
ez egy új BMK só? valakinek van véleménye? 75%-os foszforsavval működik az eljárás? A kínai azt mondja, hogy jobb a hozam és olcsóbb, mint az 5449-12-07.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
MouxcOwDB6
S0a3TciHQy

Ezek az anyagok nem azonosak.
 

TsssssXxX

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 8, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Én a BMK 5449-12-07-et használom, 1kg BMK-ból 1,35L 75%-os foszforsavat kapunk. Én 70%-os hozamot kapok. BmK 718-08-1, Ön szerint az eljárás ugyanaz? 75%-os foszforsav 1,35L / kg BMk ? ugyanúgy savas hidrolízis.
 

hustlerkid

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2023
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Deals
3
Ebben a reakcióban vizet is használsz, vagy csak 1,35L sav 1kg bmk-hoz?
 

TsssssXxX

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 8, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Beszéltem a kínai beszállítóval, azt mondta, hogy a fent említett BMK cas nem BMK. Kaptam egy táblázatot, nem vagyok kémikus, nem értem, de biztos vagyok benne, hogy valakinek segíthet. Azt hittem, hogy ez valami új BMk, de nem az.
 

Mona857

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 2, 2023
Messages
39
Reaction score
16
Points
8
Deals
1
A kínai piacon valóban megjelent egy új BMK, de ez nem különbözik az eddigi BMK-tól, kivéve, hogy a végső folyamatban lesz néhány különbség.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
276
Points
63
Bázissal kell szappanosítani, majd savas körülmények között dekarboxilálni a savat.

Javasolt eljárás 200 g esetében:
Oldjunk fel 45 g NaOh-t legalább 1 liter vízben, ésmelegítsük fel 60-70 °C-ra. Ezután őrült keverés közben lassan adjuk hozzá a BMK-t por alakban (ha nem por, hanem darabos, akkor egy kávédarálón rángassuk át). Ilyen körülmények között a reakció azonnali. Keverjük még 10 percig 70 °C-on. Most már mindennek oldódnia kell, ha valami nem oldódik, adjunk hozzá még egy kis vizet, ha még mindig nem oldódik, az olyan szar, amit nem akarunk. Szűrjük le az oldatot (vákuumszűrés Celite párnával a legjobb, de egy kávéfilter is működik, csak ki kell cserélni, ha eltömődik).
Hagyjuk lehűlni rt-re (szobahőmérsékletre) vagy kevesebbre, és keverés közben adjunk hozzá 120 ml 37%-os HCl-t (ez 45 g HCl, a 37%-os HCl-ben 37 g HCl van 100 g-onként, a 30%-os HCl-ben 30 g HCl van 100 g-onként - figyeljük meg, hogy ez grammra van megadva, nem térfogatra!). Melegítsük addig, amíg habzani nem kezd, ez a dekarboxilezés során felszabaduló CO2, amikor a habzás alábbhagy, még 10 percig keverjük az elért hőmérsékleten. Állítsa le a fűtést, és adjon hozzá 200 g konyhasót (a legjobb a durva, mosogatógépben regenerálódó só), és addig keverje, amíg ez feloldódik (vagy legalábbis a nagy része). Ekkor már szintén jócskán lehűlt, és most adjunk hozzá nátrium-hidrogénkarbonátot (sütőport), ami sokkal több habzást fog okozni. Ezt addig csináld, amíg a hozzáadáskor már nem sok buborék képződik. Figyelem! Keverd meg és várj a két hozzáadás között, a reakció késleltethető, és ha túl gyorsan adod hozzá, akkor biztosan elhabzik!
P2P lesz a tetején. Válassza szét és mossa át kétszer vízzel és máris kész.

Ne hagyd ki a szűrést és a vízzel való mosást!
Ha a végső reakció hideg, a P2P szépen elválik a sós-vizes rétegtől, és nincs szükség oldószerre az extrakcióhoz. Ha oldószert akarsz használni, add hozzá a bikarbonát előtt. Megfelelő oldószerek a következők: Toluol, xilol, etilacetát/Nafta 1/1. A DCM itt nem jó.
A hozam (a BMK minőségétől függően) 200 g BMK-ból kb. 120 g P2P lesz.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Használható-e ez az eljárás az 5449 esetében is? Vagy a 718-08-1 esetében? Bár legutóbb, amikor ellenőriztem, a CAS 718-08-1 folyékony volt.
 

MISTERBLUEE

Don't buy from me
New Member
Language
🇳🇱
Joined
Aug 25, 2024
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Mi a képlet a foszforsavval, ha a bmk-t akarom vele megolvasztani?
 

Mona857

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 2, 2023
Messages
39
Reaction score
16
Points
8
Deals
1
Mivel számos kínai kereskedelmi weboldal elkezdte betiltani a BMK értékesítését, a korábbi CAS-szám 5449-12-7 már nem jelenhet meg ezeken a platformokon. Annak érdekében, hogy minél többen láthassák a BMK termékek megjelenítését, sok szállító a BMK-hoz hasonló megjelenésű más termékek CAS-számát jeleníti meg címként.
 
Top