Saagikus või aeg?

What would you prefer:

  • Increase reaction yield insignificantly (~5-15%)

  • Reduce reaction time and labor intensity, but loose some the product


Results are only viewable after voting.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Tere tulemast! Keemiliste sünteeside käigus tekivad sihtproduktide jäägid. Need tekivad mõningate manipulatsioonide, nagu pesemine, kihi eraldamine, dekanteerimine, hapestamine (soolade moodustamine) ja nii edasi. Selliseid tooteid saab koguda täiendavate ekstraheerimiste, destillatsioonide ja kristalliseerimiste abil, et suurendada sünteesi saagist ebaoluliselt. Need manipulatsioonid võtavad aega ja suurendavad kogu sünteesiprotsessi. Lisaks võtab see laboris rohkem aega, mis on seotud võimalike vargusohtudega.

UPD
Mõne populaarse sünteesi puhul on muda kaotatud.
 
Last edited:

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
kui u oskab teha, siis ei ole aeg probleemiks.
kui u tehtud 3/4mmc 3/4cmc apvp/bkndma 20kg või 100kg on max 2päeva tehtud pulber 2max nädalat tehtud kristall
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,405
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
Seda teemat 😬 ma ei nimetaks 15% tähtsusetuks. Ma arvan, et võib-olla Poolas, kus lähteained voolavad nagu vesi mööda tänavat, aga need meist, kelle pepu jääb nädalaks kõveraks, samal ajal kui nad loodavad, et nende post jõuab kasti, tahavad seda 15% koguda. Kui ma pean ostma plastmassist keevitust 40 $/tonni eest ja destilleerima sellest DCMi välja, siis tahan ma seda tagasi saada. Kui ma saan osta liitri 30 dollari eest, jätan selle tõenäoliselt maha.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Olen 2. arvamusel, et 15% on vaeva, aja ja raha raiskamine. Nähes, et reaktsiooni hinnang on selline, nagu ta on. 67,1% inimestest on minu arvates tõesti kraapimine, pärast sünteesi läbiviimist ja ekstraheerimist jne, isiklikult 15% ei ole midagi, kui esimene korduskristallisatsioon võib vähendada teie toote saagist vähemalt 20 kuni 35% kergesti võib-olla rohkem!
 

PNicole

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 18, 2023
Messages
18
Reaction score
28
Points
3
See sõltub. Mudaga tegelemine ei ole seda kuidagi väärt. Isegi juriidilistes tööstusharudes on muda üks kõige raskemini käsitletavaid asju. Originaalkirjelduses kasutab ta ainult 5ml 25% NaOH lahust. Iga gramm Ali hävitamiseks on vaja umbes 9-9,3 grammi NaOH-d. Nii et umbes 54-55 grammi NaoH (100%), ma luban teile, et seal ei jää palju muda järele.

Ka 65% on väga madala saagisega, selle meetodi puhul on paremaid nippe. Metanool on palju parem, Al terad ei foolida kunagi ja parem Al / Hg suhe.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
226
Reaction score
159
Points
43
Ma näen, millest see sõltub. Praegu kraapin ma iga sendi eest suurema riskiga põhja. Optimaalselt eelistaksin aja ja tööjõu vähendamist, kui soovite suuremat saagikust, lihtsalt suurendage skaalat.
Juhul, kui see ei ole mitte üldine protseduur ise, vaid valikuküsimus, kas võtta hetk 2. või 3. pesu tegemiseks ja seda saab teha ainult siis ja seal, olen selle poolt. Ma otsin pidevalt lühendusi ja multitasking - näiteks kui saab jätkata ja midagi tagaplaanile panna, siis minna tagasi ja uuesti pesta ja siis lisada see uuesti käimasolevale eksperimendile. Või lisage oma ümberpesud/väljavõtted oma ringlussevõtuhunnikusse - või oma "muda".
Kui tegemist on ringlussevõtuga - salvestage 10 või 20 ringi ja tehke see kõik korraga oma vaba aja jooksul või siis, kui asjad lähevad kitsaks. Väike kogus toodet läheb pesemise ja puhastamise tõttu kaduma, kuid üldine saagikus ei mõjuta seda kohutavalt. Üldine kaal aga kannatab lisandite kadumise tõttu, mida ma olen igati pooldanud. Prioriteet läheb ohutusest kvaliteedile ja seejärel tõhususele ja kadude minimeerimisele, vähemalt minu jaoks.
 
Top