Fenüülatsetooni (P2P) sünteesid Grignardi reaktiivide abil

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1

Sissejuhatus

Fenüülatsetooni (P2P) sünteesimiseks Grignardi reagentide abil on kaks geniaalset meetodit, mida ma kirjeldan allpool.
Metüülketoonide suurepärase saagise võib saada Grignardi reagentide lisamisel äädikhappeanhüdriidi eetrilahusele umbes -70 °C juures. Primaarsete, sekundaarsete, tertsiaarsete alifaatsete ja aromaatsete Grignardi reagentidega saadakse 70-79% vastavaid metüülketoone, samas kui alüül- ja bensüülreagentidega saadakse vastavalt 42% ja 52%. Nende reaktsioonide edukus sõltub madalal temperatuuril ühe molekuli Grignardi reaktiivi lisamisel äädikhappeanhüdriidi ühele karbonüülrühmale moodustatud kompleksi termilisest stabiilsusest ja selle vähenenud lahustuvusest. Need mõlemad tegurid kalduvad vähendama kompleksi edasist reageerimist suurema hulga Grignardi reaktiiviga, et moodustada tertsiaarne alkohol. Madalal temperatuuril ei toimu tõenäoliselt selle kompleksi lõhustumist ketooni moodustamiseks, mis võib edasi reageerida.

Teisel meetodil atsetonitriili kaudu on mõningaid eeliseid. Fenüül-2-propanooni imiini magneesiumsoola vaheühendit saab valmistada ka metüülmagneesiumjodiidist ja bensüültsüaniidist. Mõlemad hüdrolüüsitakse lahjendatud soolhappega fenüül-2-propanooniks. Imiinsoola saab ka otse amfetamiiniks redutseerida naatriumborohüdriidi abil metanoolis suure saagisega. See meetod võib olla huvitav P2P tootmiseks atsetonitriilist, kuna see lihtsustab menetlust oluliselt, kuna välistab vajaduse ketooni ulatuslikuks ekstraheerimiseks
.

Menetlused vie äädikhappeanhüdriidi

Dewari kolbi 500 ml kolmekaelasesse kolbi, mis asus kuiva jää/atsetoonis, lisati äädikhappeanhüdriidi (40 g, 2,55 mol) lahus 100 ml dietüüleetris ning kolb oli varustatud magnetilise segisti, termomeetri ja lisamissahvliga (muudetud nii, et lisatud vedelikku jahutati väliselt kuiva jää/atsetooniga).
6tmqZP4UcC
Sellelelisati bensüülmagneesiumkloriidi eeterlik lahus, mis valmistati bensüülkloriidist (25,5 g, 0,2 mol) ja magneesiumlaastudest (4,9 g, 0,2 mol) bensüülmagneesiumbromiidi (Grignardi reaktiiv) valmistamiseks, kusjuures pärast esimest osa lisati joodikristall Grignardi reaktsiooni käivitamiseks.
MpOKLxC0P9
Pärast lisamist ühe tunni möödudes lastakse reaktsioonisegul 2-3 tundi segada kuiva jää temperatuuril (-78 °C), eemaldatakse jahutusvann ja reaktsioon kustutatakse küllastunud vesilahuse ammooniumkloriidi (NH4Cl) ettevaatliku lisamisega.
GSGCAfJhiQ
Vesikiht eraldati eraldussahtris, orgaanilist faasi pesti 10%-lise naatriumkarbonaadi (NaCO3 aq) lahusega, kuni pesud ei olnud enam happelised universaalsele pH-paberile, seejärel lisati 50 ml soolveesoola. Orgaaniline faas kuivatati MgSO4 peal, filtreeriti, eeter aurustati vesivannil ja jääk destilleeriti fraktsiooniliselt, et saada fenüül-2-propanoon (14 g, 52 %), bp 214-215 °C/760 mm Hg (100-101 °C/13 mm Hg).

Seadmed ja klaastooted.

500 ml kolmekandiline ümarpõhjaline kolb;
Kuivjää/atsetoonivann (-78 °C) koos Dewari kolbiga;
Magnetiline segisti;
Destilleerimisaparaat;
Retordi statiiv ja klamber aparatuuri kinnitamiseks;
Laboratooriumitermomeeter (-100 °C kuni 100 °C) koos kolbi adapteriga;
Labori kaal (0 °C).1 - 200 g sobib);
250 ml tilkekolb;
500 ml eraldussahtel;
universaalne pH-paber;
100 ml mõõtesilinder;
100 ml x2 ja 200 ml x2 Erlenmeyeri kolvid koos korgiga;
200 ml x2; 100 ml x2 keeduklaasid.

Reaktiivid.

äädikhappeanhüdriid (40 g, 2,55 mol);
Dietüüleeter (Et2O) 100 ml;
bensüülkloriid (25,5 g, 0,2 mol);
magneesiumlaastud (4,9 g, 0,2 mol); magneesiumipuru (4,9 g, 0.2 mol);
Joodikristallide paar;
Ammooniumkloriid (NH4Cl) 50 g;
Destilleeritud vesi 2 l;
Naatriumkarbonaat (NaCO3) 50 g;
Naatriumkloriid (NaCl) 50 g.

Menetlused atsetonitriili abil

127 g bensüülkloriidi lahustati 250 ml Et2O-s, sellele lisati portsjonite kaupa 27 g Mg-koldeid, kusjuures pärast esimest portsjonit lisati joodikristall, et käivitada Grignardi reaktsioon. Paks valge sade tekkis ja ummistas osa Mg-st, kuid pärast kogu lisamist oli ülejääv ummistumata Mg, mis ei reageerinud. Kolvi kastmist külmas H2O-sse kasutati vajaduse korral lisamise ajal, et vältida Et2O ülemäärast keemistumist. Kui kogu Mg oli lisatud ja reaktsiooni enam ei toimunud, jahutati reaktsioonisegu jää-soolavannis. Lisati aeglaselt ja termomeetriga segades 62 g atsetonitriili lahus 100 ml Et2O-s. Reaktsiooni temperatuur tõusis 30 °C-ni.
TeBU8j3Nbk
Pärast lisamise lõpetamist tagasilöögiti segu ettevaatlikult, segati põhjalikult ja jäeti seejärel jahtuma toatemperatuurini. Segades lisati aeglaselt 500 ml 10% HCl. [MÄRKUS: See näis põhjustavat Et2O-kihi punaka varjundi. Ma arvan, et lõpptoote puhtus oleks suurem, kui reaktsioonisegu valataks esmalt jääle ja seejärel hapestataks].
3gAXVIf8NY
Kui kõik kihisemine oli lõppenud, eraldati orgaaniline kiht. Veealusele kihile lisati NaCl, mis seejärel ekstraheeriti Et2O-ga [MÄRKUS: ma arvan, et sellesse vesikihti jäi palju tooteid; see oli isegi pärast NaCl lisamist ja Et2O-ga ekstraheerimist (mis oli heledama oranži varjundiga kui vesikiht!) ikka veel väga oranžikas]. Kombineeritud Et2O-kihti pesti H2O-ga, kuivatati MgSO4 peal. Et2O ja väike kogus tolueeni aurustati, et saada 42 g toorfenüül-2-propanooni selge oranži õlina. Selle õli vaakumdestilleerimisel saadi puhas fenüül-2-propanoon (bp 91-96 °C 11 mm Hg juures).

Seadmed ja klaastooted.

1000 ml kolmekandiline ümarpõhjaline kolb;
vee- ja jää-soolavann (-10 °C);
magnetiline segisti;
destilleerimisaparaat;
retordi statiiv ja klamber aparatuuri kinnitamiseks;
laboratooriumitermomeeter (0 °C kuni 100 °C) koos kolbiadapteriga;
tagasivoolukondensaator;
veejoa-aspiratsiooniseadmed;
500 ml tilkekolb;
100 ml x2 ja 200 ml x2 Erlenmeyeri kolvid koos korgiga;
200 ml; 500 ml; 100 ml x2 keeduklaasid;
1 L eraldussahtel.

Reaktiivid.

Bensüülkloriid 127 g;
Dietüüleeter (Et2O) 350 ml;
Magneesium (Mg) 27 g;
Atsetonitriil (CH3CN) 62 g;
HCl 500 ml 10% aq.;
Naatriumkloriid (NaCl) 50 g;
Veevaba magneesiumsulfaat (MgSO4) 50 g;
Joodikristallid.
 
Last edited by a moderator:

lapgan1

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Kas keegi on seda meetodit proovinud? Ma arvan, et reaktiivid on kergesti kättesaadavad, kuid keegi ei ole veel sellest meetodist teatanud.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Tere, härra, teine meetod on atsetonitriil, millest üks on väga raske osta eetrit. Kas on mingeid reagente, mis võivad eetrit asendada? Eetri valmistamiseks vajalikku kontsentreeritud väävelhapet ei ole samuti lihtne saada.
 

Gerhard Schrader

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Jah. THF võib asendada eetrit ja seda isegi eelistatakse paljudel juhtudel eetrile, kuna sellega on üldiselt ohutum töötada.

Teine hea tee P2P-le, alustades bensüülkloriidist, oleks selle muundamine PAA-ks Grignardi reaktsiooni abil, mille saagis on umbes 75%. Seejärel tuleb lihtsalt valida üks paljudest meetoditest PAA muundamiseks P2P-ks.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
THF ei ole paljudes riikides keelatud, odav ja kergesti kättesaadav. Härra, kui ma kasutan eetri asemel THF-i, kas THF-i kogus eetri asemel on sama?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Härra, ma olen mõned küsimused välja selgitanud ja need kohe välja saatnud. Loodan, et saate aidata.
ACN(CAS75-05-8)-P2P meetodi kaudu. Bensüülkloriid 127g (CAS100-44-7) lahustatud THF250ml (CAS109-99-9), seejärel lisage segatud lahusesse 27g magneesiumi (CAS7439-95-4) partiiden kaupa, lisage 7g esimesel korral ja seejärel lisage 2 joodi (CAS7553-56) -2) Pärast Grignardi reaktsiooni tekitamist lisage ülejäänud magneesium 2 korda (10gx2). ( Kontrollida temperatuuri, et vältida keemist, ja panna vajadusel jääveevanni) Pärast reaktsiooni lõppu lisada jäävannis segatud lahus ACN 62g ja THF100ml - segamine. ( CAS75-05-8) Lahuse temperatuur saavutab 30 kraadi.
Pärast kõigi ACN ja THF lahuste lisamist tagasilöögitakse segu segamise all (kui kaua on tagasilöögiaeg?) Seejärel jahutatakse toatemperatuurile. Lisatakse 500 ml 10% HCI vesilahust segades - aeglaselt - partiidena. ( Milline on reaktsiooniliikide hapestamise pH?) Pärast HCI lisamise lõpetamist lisatakse reaktsiooniliikidele 50 g naatriumkloriidi ja orgaaniline kiht (vedeliku eraldussahvri abil) ekstraheeritakse eetriga. ( Kas eetri asemel võib ekstraheerimislahustina kasutada DCM-i?)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Tere, ma arvan, et nii
Sa pead saavutama oma refluks, segada seda ja jahtuda.
Te teate täpset kogust, mida vajate, lisage see
 

Gerhard Schrader

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Jah, võrreldes eetriga peaksite kasutama sama palju THF-i. Olen lugenud, et neid mõlemaid kasutatakse enamikus grignard-reaktsioonides.

Mis puutub teie teise küsimusse, siis kahjuks ei saa ma teid väga palju aidata, sest ma ei ole kaugeltki ekspert ja ei taha teile öelda midagi, milles ma ei ole 100% kindel, sest see võib tõesti teie päeva ära rikkuda. On mõned teised allikad, mida ma olen leidnud selle reaktsiooni kohta. Võib-olla saavad need sind aidata.

https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/phenylacetone.html Mine "P2P via grignard-lisandumine nitriilidele". Seal on selle konkreetse reaktsiooni kohta põhjalikum wirte-up. Annan teile teada, kui leian rohkem.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Täname teid abi eest. Tänan teid väga. Ma jätkan katse alustamist pärast andmete kontrollimist ja täpsete andmete olemasolu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Kurb on seda lugeda pärast seda, kui olen kirjutanud iga meetodi jaoks üksikasjalikud reaktiivide ja seadmete loetelud
 

Gerhard Schrader

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Teie kirjutis oli hea ja tõesti kasulik, kuid mõnikord on lihtsam mõista mingi reaktsiooni üksikasju, kui ma võrdlen erinevaid allikaid, mis võivad reaktsiooni veidi erinevalt seletada. Ma austan teid, teie tööd ja seda foorumit tervikuna väga!
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
329
Reaction score
274
Points
63
Kahjuks annab BzMgCl ja atsetonitriili reaktsioon P2P-l parimal juhul ~40% saagise ja seda ka ainult siis, kui Grignardi reaktiivi valmistatakse eetris ja seejärel vahetatakse lahusti benseeniga. Eetris on see 28% ja THFis või tolueenis veelgi halvem. See on väga kurb.

Prantsuse artikkel ja tõlge lisatud.

uh, ei.
miks ma ei saa lisada .pdf ja .odt faile?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Täname teid aruande eest. Kahjuks on see Xeno platvormi miinused. Võite laadida raamatukogusse siin ja linkida.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
124
Reaction score
33
Points
28
Härra, kas te mõtlete, et eetrit võib asendada benseeniga? Atsetonitriili valmistamismeetodi kaudu?
 
Top