Isopropüülnitriidi süntees

Tere bb foorum, see on minu esimene postitus ja selles toon teile isopropüülnitriidi sünteesi, mis on tsüaniidi vastumürk, mis võib olla väga kasulik (jumal hoidku) mürgistuse korral nimetatud ühendiga. Samuti kasutavad seda ainet mõnel juhul LGBTQ+ inimesed meelelahutuslikult.
Tahan selgitada, et see süntees on koostatud üksnes teavitamise eesmärgil ja mitte selleks, et julgustada teatavate FBI mustas nimekirjas olevate keemiliste ühendite salajast paljundamist.
Samuti tahan selgitada, et ma ei ole ekspertkeemik, vaid pigem keemiaõpik, kellel on veidi rohkem teadmisi kui mu ülikoolikursusekaaslastel, kusjuures minu toodete puhtus on piisavalt vastuvõetav ja mitte kahetsusväärne.
PIQrRkE2Tm

Kasutatavad vahendid:

-2x500 ml keeduklaasid
-pipett (ekstraheerimiseks)
-200 ml katseklaas
-Kamberpudelid säilitamiseks
-kaalumasin

Kasutatavad ühendid

-180 ml isopropüülalkoholi (IPA)
-300 ml kontsentreeritud soolhapet (HCl)
-230 g naatriumnitriti (NaNO2)
-180 ml destilleeritud vett (dH2O)
- 1-2 lusikatäit naatriumbikarbonaati (NaHCO3)

Alustame, segame 500 ml keeduklaasis 300 ml 37% soolhapet ja 180 ml isopropüülalkoholi. (nimetame seda segu segu B). Paneme segu B umbes 30 minutiks külmkappi, et selle temperatuur langeks.
5g2vI1et03
ZL258VrHhD
HTRrUKYve2

Samal ajal segame teises keeduklaasis 180 ml destilleeritud vett ja 230 g naatriumnitriti. (Selle sünteesi jaoks ei olnud mul kaalukaalu, seega valasin NaNO2 lihtsalt dH2O-sse, kuni tekkis üleküllastunud reaktsioon. Segame seda hästi läbi. (Ma ei teinud pilti NaNO2 ja dH2O segust, ainult vee faasist (siis lisasin NaNO2)

MsZytm1znX
U7Nn2KyYg6


-Kui segu A on hästi segatud, lisame juba jahtunud lahust B tilkhaaval ja segame, kuni lisamine on täielik.


AUneoltPY0
H8hnswBkIM
JE5Mq24rPW


- Pärast lisamist moodustub kaks kihti (ülemine on toode, mida me otsime).
- Seejärel võtame ülemise kihi pipetiga välja ja hoiame seda 250 ml keeduklaasis (mul ei ole sellist, aga klaas on ok).

PBjtCHLm0p
U4fSMne3Rv


- Järgmine samm on eemaldada happejäägid, mis ei reageerinud täielikult. Selleks lisame oma tootele supilusikatäie naatriumbikarbonaati ja segame, kuni mullid puuduvad.

E90JvxoyU5


-Kui meie nitrit on juba puhtam, on järgmine ja viimane samm meie isopropüülnitriti dekanteerimine ja säilitamine merevaigukollases pudelis.
-Lõplik saagis on umbes 110 ml.

QyGNY9BZwO
AvsImolrBS

Täname teie tähelepanu eest.
~~TEHTUD AINULT HARIDUSLIKEL EESMÄRKIDEL~~
 

Attachments

  • W26AjiUrcs.jpeg
    W26AjiUrcs.jpeg
    496.8 KB · Views: 43
  • kWSMo0UZsy.jpeg
    kWSMo0UZsy.jpeg
    575.9 KB · Views: 42
  • O15RTPAzMm.jpeg
    O15RTPAzMm.jpeg
    637.7 KB · Views: 58
Top