Σύνθεση του JWH-018 με Me2AlCl

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Σχήμα αντίδρασης:
V67l4PErX8


Σύνθεση:
1. Σε αναδευόμενο διάλυμα 10 g 1-πεντενινδολίου σε 25 ml ξηρού DCM στους 0 *C προστέθηκαν σταδιακά 100 ml Me2AlCl 1M σε εξάνια και αναδεύτηκαν 30 λεπτά στους 0 *C.
2. Φρέσκο διάλυμα 11,2 g 1-ναφθοϋλοχλωριδίου σε 25 ml DCM προστέθηκε σταγόνα-σταγόνα στους 0 *C και το μείγμα αναδεύτηκε σε θερμοκρασία περιβάλλοντος όλη τη νύχτα.
3. Η αντίδραση σβήστηκε με νερό και εκχυλίστηκε με τμήματα DCM.
4. Το διάλυμα DCM πλύθηκε με νερό και 1M KOH, ξηράνθηκε (MgSO4) και ο διαλύτης απομακρύνθηκε στο κενό για να δώσει το ακατέργαστο προϊόν, ως κίτρινο στερεό (69%).
 
Last edited by a moderator:

banana123

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 4, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Όταν λέτε "εκχυλίστηκε με DCM" στο βήμα 3, αναφέρεστε στην εκχύλιση από το στρώμα νερού; Νόμιζα ότι το JWH δεν ήταν διαλυτό στο νερό, οπότε σκέφτομαι ότι ίσως δεν καταλαβαίνω αυτό το βήμα μέχρι τέλους. Επίσης, ενημερώστε με αν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για να σας ρωτήσω σχετικά με τη δική μου σύνθεση του JWH018. Σας είδα να βοηθάτε πολλούς άλλους ανθρώπους στο φόρουμ. Ευχαριστώ!
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Νομίζω ότι το στρώμα dcm.
 

charmingcho

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
μπορεί εναλλακτικά me2alcl?
 

jayrockxiv

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
4
Reaction score
4
Points
1
Ποια ιστοσελίδα μπορώ να πήρα για να αγοράσω jwh-018 που δεν θα με κάψει για τα χρήματά μου Χρειάζομαι τη σκόνη για να αναμιχθεί και να αναμειχθεί με λευκό χαρτί Είμαι στις ΗΠΑ?????
 

Alex7920

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 17, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Το Me2AlCl είναι εξαιρετικά αντιδραστικό και ευαίσθητο στον αέρα, ακόμη και πυροφορικό. Πώς μπορώ να το χρησιμοποιήσω στην αντίδραση;
 
Top