RCH21 κανναβινοειδές από κινέζικο προμηθευτή έχει κανείς πληροφορίες σχετικά με αυτό;

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Δεν έχουν δώσει κανένα IUPAC ή CAS ξέρει κανείς αν αυτό είναι καλό; αμφιβάλλω αν έχει δράση Cb1 λόγω απαγόρευσης. είναι λευκό σε αντίθεση με άλλα νέα κίτρινα ανενεργά αλλά είναι πρόχειρο. το δοκίμασε κανείς;
OiBzTxOl1w
 

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Δεν μπορώ να πω ακριβώς τι είναι, αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι είναι ένα από τα κανναβινοειδή ανάλογα ινδόλης/ινδαζόλης με μεθυλο-διαστημόμετρο ή συνδεδεμένα με υδραζίδιο. Μετά την κινεζική καθολική απαγόρευση για τις κοινές δομές κανναβινοειδών, σχεδόν όλα τα εισαγόμενα κανναβινοειδή που αναλύσαμε ήταν κανναβινοειδή με μεθυλική γέφυρα. Σχεδόν παρόμοια με τα κλασικά ινδολικά/ινδαζολικά κανναβινοειδή, υψηλής συγγένειας με το CB1 και εύκολα στην παρασκευή. Για παράδειγμα - ADB-FUBIATA, ή αλλιώς AD-18
 

Attachments

  • 1tLiZbEKuD.jpeg
    1tLiZbEKuD.jpeg
    9.8 KB · Views: 508

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
έχει συγγένεια με Cb1 όχι μόνο με Cb2; Νόμιζα ότι όλα τα χημικά συγγένειας με Cb1 είχαν απαγορευτεί όχι μόνο η δομή των noids ισχύει αυτό; Επίσης έχω ακούσει αναφορές για το AD-18 και ότι είναι ανενεργό όπως όλα τα νέα κινέζικα. ίσως πάρω ένα δείγμα από αυτό για να δω.
 

halohydrin

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
21
Reaction score
22
Points
3
Η Κίνα απαγόρευσε μόνο αυτές τις δομικές τάξεις, απ' όσο έχω πληροφορηθεί. Είδα κάποια μέσα ενημέρωσης να το δημοσιεύουν ως "γενική ρήτρα", προφανώς χωρίς καμία χημική γνώση. Από τα σύντομα πειράματα που διεξήχθησαν με κανναβινοειδή με μεθυλικό διαχωριστή, έχουν κάπως ισχυρή συγγένεια και στους δύο υποδοχείς, όντας ελαφρώς λιγότερο ισχυρά από τα μη γεφυρωμένα ισοδύναμα. Άκουσα επίσης ότι ορισμένα νέα κανναβνοειδή/καθηνόνες είναι πολύ λιγότερο ισχυρά από τα προηγούμενα - τώρα απαγορευμένα. Αναλύσαμε πολλά εισαγόμενα υλικά με GC/MS και αρκετά από αυτά είτε κόβονται με μη συγγενείς ενώσεις είτε απλά είναι δομικά διαφορετικά. Νομίζω ότι αυτός μπορεί να είναι ένας λόγος για τη μειωμένη ισχύ και δραστικότητα. Ορισμένα πρόσφατα καταστήματα RC μπορεί να είναι αρκετά επιπόλαια στις μέρες μας. Κάπως λυπηρό.
 

Attachments

  • xVRvedtC0o.png
    xVRvedtC0o.png
    106.8 KB · Views: 508

rickyrick

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2021
Messages
91
Reaction score
48
Points
18
Ναι, φαίνεται να είναι συνήθης πρακτική για μεγάλο χρονικό διάστημα για τα καταστήματα RC. σας ευχαριστώ για την πολύτιμη διορατικότητά σας το εκτιμώ. επίσης, αν κάποιος έχει δοκιμάσει αυτό το RCH21 in vivo και έχει οποιεσδήποτε πληροφορίες και συγκρίσεις με απαγορευμένα θα ήταν φοβερό.
 

Jester8

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 24, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Έχω κάποια Έχω ένα δείγμα

αναμεμειγμένα 5 γραμμάρια με 48 γραμμάρια φύλλων.
Δεν είχε κανένα αποτέλεσμα. Το ίδιο με κάθε άλλο νουά από την Κίνα τον τελευταίο χρόνο.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Αντίθετα, πρόκειται περισσότερο για έναν μη ψυχοδραστικό αγωνιστή του υποδοχέα CB2
 

Jester8

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 24, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Σωστή αντιστοιχία. Δεν υπάρχει ψυχαγωγικό αποτέλεσμα
 
Top