Question Αναθυμιάσεις μεθυλαμίνης

Newbee

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Γεια σας, δύο ερωτήσεις.
1. Πόσο τοξικές είναι οι αναθυμιάσεις της μεθυλαμίνης; Αρκούν η μάσκα και το κοστούμι PP+PE;
2. Θέλω να κάνω την αντίδραση της μεθυλαμίνης μου σε growbox, είναι οι αναθυμιάσεις μεθυλαμίνης εντάξει με το υλικό του growbox; Επίσης, αν είναι εντάξει να χρησιμοποιήσετε φίλτρο άνθρακα για τη μεθυλαμίνη;
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Το φορτίο μου από μεθυλαμίνη 40% aq ήρθε σε μια ασημένια πλαστική σακούλα και όλη η ασημένια επίστρωση διαλύθηκε από τους καπνούς που περνούν μέσα από το κλειστό lit. Έτσι νομίζω ότι το growbox σας θα πεθάνει κατά τη στιγμή.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
52
Points
28
Χειρίστηκα τη μεθυλαμίνη μόνο σε υπαίθριο χώρο, οπότε δεν μπορώ να πω τίποτα για την τοξικότητα σε μικρούς χώρους.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Το MeNH2 είναι σίγουρα ανθυγιεινό, μόνο και μόνο που είναι μια ισχυρή βάση το κάνει να επιτίθεται στους ιστούς, αυτές οι αμίνες χρησιμοποιήθηκαν ως απολυμαντικά, σκοτώνουν τα μικρόβια και όχι μόνο αυτά. Και σε χαμηλότερες συγκεντρώσεις εξακολουθεί να βρωμάει μέχρι τον ουρανό, αλλά δεν θα σας βλάψει σοβαρά, αλλά είναι αηδιαστικό και μάλιστα άσχημα. Κλειστή διάταξη αντίδρασης, τα διαλύματα χειρίζονται ψυχρά και η όποια δυσοσμία απομακρύνεται εύκολα με τη χρήση φιάλης ψεκασμού με αραιωμένο διάλυμα κιτρικού οξέος. Ψεκάστε, ψεκάστε, ψεκάστε - τα νεκρά ψάρια εξαφανίζονται, γεια σας λεμόνια!
 
Top