• Vitajte v slovenskej časti fóra. Pamätajte, že publikácia kontaktov (Jabber, Telegram, Signal a ďalšie) spôsobí trvalý zákaz! Ak sa rozhodnete kupovať alebo predávať bez použitia väzby a strate peniaze, nebudeme vám môcť pomôcť.

Methamphetamine Ma - huang - ephedra - πάπλωμα, εξαγωγή, παραγωγή

Methamphetamine

random1

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Γεια σε όλους. Πολλές συζητήσεις εδώ σχετικά με το τι να φτιάξουμε, πού να βρούμε κιβώτια, ψευδο, αν πρέπει να πάμε με τη μέθοδο p2p και ούτω καθεξής... Έχω φορτώσει πολλά πράγματα, πατέντες για την παρασκευή βοηθημάτων ζύμης efa και βενζαλδεΰδης. Αλλά πριν γίνει με αυτόν τον τρόπο, το efa ανακινείται κατευθείαν από τη χοάνη. Υπάρχουν διάφοροι ζυθοποιοί και ίσως ο πιο αποδοτικός δίνει περίπου 10γρ. efa ανά 100γρ. ( ξηρή ύλη ? ) τώρα δεν ξέρω αν είναι ξηρή ύλη ή νωπή, αλλά μάλλον δεν έχει σημασία τώρα. Παρεμπιπτόντως, κάπου εδώ στο φόρουμ υπάρχει ένας οδηγός για την εκχύλιση. Θέλω μάλλον να ρωτήσω αν κάποιος έχει δοκιμάσει αυτή την εκχύλιση ? Κάποτε έφερα κάποια κολοκύθια από τις διακοπές μου, περίπου 50 γρ. αποξηραμένα, ίσως και περισσότερα. Έκανα εκχύλιση και κατέληξα με μια πράσινη γέλη, δεν μπόρεσα να την κάνω hcl ή μια διαυγή άχρωμη βάση. Αργότερα όμως αναρωτήθηκα αν το πράσινο τζελ θα μπορούσε να αντιδράσει και απευθείας με I/Rp ? Θα ήταν αυτό δυνατό; Έχει κανείς κάποια εμπειρία; Ευχαριστώ και καλή τύχη.
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Feb 12, 2022
Messages
91
Reaction score
93
Points
18
Σύνθεση μεθαμφεταμίνης με εφέδρα
Περίπου 425 γραμμάρια αλεσμένου φυτικού υλικού εφέδρας πλύθηκαν τρεις φορές με μεθανόλη. Το πλύσιμο με μεθανόλη συλλέχθηκε και αφέθηκε να εξατμιστεί για να παραχθεί μια πρασινωπή-καφέ πισσώδης ουσία. Σε αυτό το υλικό προστέθηκαν 250 ml διαλύματος 57% υδρογονοδικού οξέος και 9,5 γραμμάρια κόκκινου φωσφόρου σε φιάλη στρογγυλού πυθμένα 1000 ml. Η φιάλη ήταν εξοπλισμένη με συμπυκνωτή εργασίας και θερμαντικό μανδύα. Το μείγμα θερμάνθηκε και αφέθηκε να επαναρροφήσει για περίπου 5 ώρες. Το υδατικό διάλυμα της αντίδρασης διηθήθηκε, έγινε NaOH (pH > 12) και στη συνέχεια εκχυλίστηκε σε τριχλωροτριφθοροαιθάνιο (Freon-113). Το οργανικό διάλυμα ξηράνθηκε σε άνυδρο Na2tak4. Στη συνέχεια, αέριο χλωριούχο υδρογόνο διοχετεύθηκε με φυσαλίδες στο Freon, με αποτέλεσμα την κρυστάλλωση του τελικού προϊόντος ως υδροχλωρικό άλας812. Δείγματα του μίγματος αντίδρασης ελήφθησαν σε διάφορες χρονικές στιγμές κατά τη διάρκεια της σύνθεσης. Τα δείγματα αυτά βασικοποιήθηκαν, εκχυλίστηκαν για χλωριούχο μεθυλένιο και αναλύθηκαν με GC-IRD και GC-MSD. Τα δείγματα ελήφθησαν σε χρόνους αντίδρασης 60, 127 και 310 λεπτών της σύνθεσης. Μεταφράστηκε από την πηγή:
erowid*org/archive/rhodium/chemistry/ephedra.html
 

Fosforus

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Το έχει δοκιμάσει κανείς στην πραγματικότητα. ? Ξέρω πού φυτρώνει πολύ τσοβάνι στα νότια, δίπλα στη θάλασσα. Σύμφωνα με αυτό το TEKU, η πράσινη λάσπη θα πρέπει να είναι σε θέση να αντιδράσει κλασικά
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Feb 12, 2022
Messages
91
Reaction score
93
Points
18
Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά
 

Fosforus

Don't buy from me
New Member
Joined
May 21, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
3
Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση
 
Top