Μεγέθη εργαστηριακών σκευών για πειράματα προσωπικής σύνθεσης μικρής κλίμακας

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Δεν είμαι εδώ για να πλουτίσω και να βγάλω χρήματα, αλλά για την αναζήτηση της γνώσης. Σκοπεύω να κάνω μόνο συνθέσεις μικρής κλίμακας για πράγματα όπως η αμφεταμίνη, η mdma, η ghb, ίσως η μεφεδρόνη και κάποιες τρυπταμίνες. Όλα αυτά για προσωπική μου χρήση, οπότε τα πειράματά μου θα είναι μικρού πειραματικού μεγέθους.

Θα επιχειρήσω αυτή τη σύνθεση αρχικά με μόνο 5 g P2NP:


Τα 500ml είναι επαρκή; Πρέπει να πάρω μεγαλύτερα γυάλινα σκεύη; Είναι τα 500ml πολύ μεγάλα; Θα πρέπει να πάω σε μικρότερο μέγεθος; Θα κάνω μόνο μικροσκοπικά πειράματα όπως αυτό φαντάζομαι, οπότε απλά δεν προσπαθώ να κάνω υπερβολές στα γυάλινα σκεύη
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Ποτέ δεν θέλετε να έχετε τη φιάλη σας περισσότερο από μισογεμάτη, οπότε αν πείτε ότι θέλετε να μειώσετε 5g p2np σημαίνει ότι χρειαζόμαστε 200 ml διαλύτη πάνω-κάτω, οπότε τα 500ml είναι στο σημείο.

Σε ένα εργαστηριακό περιβάλλον είναι καλό να έχετε όλα τα μεγέθη από 10 ή 20 - μέχρι 2000 ml ποτήρια ζέσεως, erlenmeyers τουλάχιστον 1 από το καθένα και περισσότερα από ό, τι είναι συνηθισμένο. αυτό είναι ιδανικό, όχι υποχρεωτικό σε καμία περίπτωση.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Έχω ήδη μερικά από αυτά ευτυχώς για τη μέτρηση διαλυμάτων που συνήθιζα να κάνω σε ισχυρά χημικά.

Θα ήθελα τελικά να φτιάξω μια συσκευή απόσταξης, αλλά θα ήθελα πρώτα να δοκιμάσω κάποιες από τις συνθέσεις που δεν το απαιτούν, ώστε να αποκτήσω κάποια εμπειρία.

Ξέρω ότι το βίντεο δεν απαιτεί συμπυκνωτή παλινδρόμησης, αλλά πολλοί άνθρωποι στο νήμα φαίνεται να χρησιμοποιούν παλινδρόμηση. Ποιοι είναι κάποιοι καλοί τύποι συμπυκνωτών πολλαπλών χρήσεων; Τι μέγεθος πρέπει να εξετάσω για τη μικρή μου κλίμακα;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
το μόνο πράγμα που θα πρέπει πραγματικά να κοιτάξετε είναι τα κιτ απόσταξης vevor, είναι ιδιόκτητο κοινό γυαλί εδάφους ή κάποιο αμερικανικό πρότυπο, οπότε δεν θα είναι συμβατό με οτιδήποτε άλλο, αλλά είναι μια καλή τιμή για μια καλή γεύση με λίγη ταλαιπωρία. ενώ είστε εκεί πάρτε μια πλάκα ανάδευσης hotplate και σετ βάσης με σφιγκτήρες, ασυναγώνιστη αξία
Εκτός από αυτό μερικά ποτήρια ζέσεως, 1-2L διαχωριστικό χωνί, ένα πιάτο κρυσταλλοποιητή για να τρέχει ένα λουτρό, pp χωνιά τροφίμων λίγα μεγέθη, μικρή αντλία ενυδρείου για να ανακυκλοφορεί ένα κουβά με παγωμένο νερό, αυτά είναι περίπου όλα
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Ουάου, αυτές οι τιμές είναι απίστευτα χαμηλές. Έχω διαβάσει για κάποια προβλήματα με την καλωδίωσή τους. Εμπιστεύεστε τα ηλεκτρονικά τους ή πιστεύετε ότι αξίζει τον κόπο να προμηθευτείτε θερμότητα από αλλού;
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Όλο το γυαλί μου είναι μικρό και το αγαπώ, αγοράζω από το AliExpress για γυαλί και δεν έχω απογοητευτεί ποτέ.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Μπορείτε να προτείνετε έναν πωλητή; Το Ali, το Amazon και το eBay απαριθμούν όλους τους παρόμοιους αγοραστές, αλλά μερικοί έχουν πολύ υψηλή τιμή όπως η Vevor.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Πιθανότατα φθηνότερο να αγοράσετε απευθείας από το vevor .com παρά από το Amazon ή το Ali ή άλλα 3α μέρη
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
Η κεφαλή απόσταξης της σύντομης διαδρομής μου κόστισε μόνο 40 λίρες του ebay που είναι φτηνό Έχω κοιτάξει στο vevor και δεν τα πωλούν καν αυτά, όσον αφορά τις συστάσεις μπορώ μόνο να πω ότι σχεδόν όλα τα γυάλινα σκεύη μου προέρχονται είτε από το Amazon, το ebay είτε από το Ali. Όλα εκτός από την πρώτη μου παρτίδα γυαλικών που πήρα ήταν από το κολέγιο που ήμουν σε μου χάρισε έναν τόνο γυαλιού όταν έκλεισαν το τμήμα χημείας, τα έσπαγαν όλα σε έναν κάδο και ρώτησα αν θα μπορούσα να σώσω μερικά. Πήρα μερικά πραγματικά σπουδαία βιβλία οργανικής χημείας, υπάρχουν παλιά και ευθεία μέχρι να σας πω πώς να κάνετε τα περισσότερα χημικά αρκετά παλιά για να πω χρησιμοποιώντας μια γάζα αμιάντου!
 
Top