Question Έρευνα σχετικά με τη διεθνή ναυτιλία και τις μεθόδους αθέατης συσκευασίας

RDXPSYÇHÊDELICS

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Γεια σε όλους,

Είμαι ο RDX, ένας νέος πωλητής εδώ, και επιθυμώ να επεκτείνω την εμβέλειά μου διεθνώς. Ήθελα να ζητήσω κάποιες συμβουλές σχετικά με:

1. Βέλτιστες πρακτικές για τη διεθνή αποστολή: Ποιες μέθοδοι έχετε βρει πιο αξιόπιστες για την αποστολή προϊόντων σε παγκόσμιο επίπεδο, ειδικά όταν πρόκειται για την αποφυγή τελωνειακών θεμάτων;


2. Αφανής συσκευασία: Γνωρίζω ότι η μυστικότητα είναι το κλειδί, αλλά θα εκτιμούσα κάθε πρόταση σχετικά με τις καλύτερες τεχνικές συσκευασίας που έχουν λειτουργήσει για εσάς. Υπάρχουν συγκεκριμένα υλικά, τεχνικές ή στρατηγικές που ελαχιστοποιούν τον κίνδυνο εντοπισμού;



Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε καθοδήγηση ή συμβουλές από πιο έμπειρα μέλη. Μη διστάσετε να στείλετε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αν προτιμάτε να το μοιραστείτε ιδιωτικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

RDX
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Έχουμε κάνει αυτή τη συζήτηση μέχρι αηδίας αρκετές φορές στο παρελθόν. Αν κοιτάξετε κάτω από αυτό το μήνυμα στα παρόμοια θέματα μπορεί να βρίσκονται εκεί. Συνήθιζα να πουλάω λαθραία προϊόντα διεθνώς και στην τελωνειακή δήλωση το ονόμαζα εμπορικό δείγμα. Ο λόγος είναι ότι αν δεν πρόκειται για δείγμα, μάλλον το πλήρωσες και μπορεί να οφείλονται φόροι ή να υπάρχουν επιβαρύνσεις που θα έριχναν έλεγχο στο πακέτο και ο παραλήπτης μπορεί να έτρωγε τα μούτρα του. Η καλύτερη μυστικότητα είναι η μη μυστικότητα. Δεν υπάρχει τίποτα όσον αφορά τα εμπορευματοκιβώτια, που να μην μπορούν να δουν κατευθείαν μέσα από αυτά. Μπορεί να σκέφτεστε, "χεχε, δεν μπορούν να δουν μέσα από το μόλυβδο!" Αυτός είναι ακριβώς ο λόγος για τον οποίο δεν θέλετε να το χρησιμοποιήσετε. Θα αναρωτηθούν τι στο διάολο προσπαθείτε να κρύψετε πίσω από αυτό το μόλυβδο. Το Μυλάρ δεν σταματάει τίποτα. Τα γκρίζα μηχανήματα που έχουν μπορούν να προσδιορίσουν αν πρόκειται για οργανική ουσία, μέταλλο μη οργανικό....my γνώμη είναι να κρύβεται σε κοινή θέα. Είναι έκσταση; Βάλτε το σε ένα βάζο και τυπώστε μια ετικέτα για το frankensense. Αν δεν έχετε παρατηρήσει ποτέ ότι είναι πανομοιότυπα με το μάτι. Βρες ένα όμοιο. Προσέξτε να μην το κάνετε κάτι που ρυθμίζεται, ή να μην βάλετε υλικό από κάτι που ρυθμίζεται σε αυτό. Όχι αλκοόλ καπνός μην το αποκαλείτε φυτό οποιουδήποτε είδους ( οι περισσότερες χώρες έχουν νόμους κατά των ξένων φυτών λόγω ανησυχιών για χωροκατακτητικά είδη) κάντε το την πιο πεζή μαλακία που μπορείτε να φανταστείτε. Εκτυπώστε ένα ψεύτικο τιμολόγιο και διαφημίστε το. Εκτυπώστε μια σελίδα με μαλακίες που μοιάζουν με οδηγίες ή άλλα ψεύτικα προϊόντα που η ψεύτικη εταιρεία σας πουλάει ψεύτικα.
Όλα αυτά είναι άποψη. 20 ακόμα απόψεις και θα αναπτύξετε μια θεωρία.
Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα
 

RDXPSYÇHÊDELICS

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Σας ευχαριστούμε για την ανταλλαγή τόσο πολύτιμων πληροφοριών. Η έννοια της απόκρυψης σε κοινή θέα, ιδίως με την προσέγγιση του "εμπορικού δείγματος", έχει πολύ νόημα. Η ιδέα ότι λιγότερη μυστικότητα μπορεί μερικές φορές να σημαίνει λιγότερη υποψία είναι κάτι που σίγουρα θα ενσωματώσω.

Για κάτι όπως η κρυσταλλική μεθαμφεταμίνη, τι θα συνιστούσατε όσον αφορά τη συσκευασία για να το κρατήσετε εντελώς κάτω από το ραντάρ χωρίς να τραβήξετε περιττή προσοχή; Με ενδιαφέρει επίσης να ακούσω την άποψή σας για τη στρατηγική του "εμπορικού δείγματος" - έχει αντέξει σε έλεγχο ή υπάρχουν συγκεκριμένα σενάρια στα οποία μπορεί να αποτύχει;
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
68
Reaction score
46
Points
18
Εννοούσατε αλάτι μπάνιου; Εκτυπώστε ένα ωραίο αυτοκόλλητο με μια σαπουνόπετρα, κάποιο φανταχτερό όνομα, επιδράσεις (καταπραϋντική δράση, ενυδάτωση του δέρματος κ.λπ.), βάρος δείγματος και κολλήστε το στη σακούλα/φιάλη. Προσθέστε μια επαγγελματική κάρτα της φανταστικής επιχείρησής σας που ταιριάζει με τον δηλωμένο αποστολέα και συμπεριλάβετε ένα φύλλο προϊόντος με τη χρήση, τη δοσολογία, τα συστατικά (που αντιγράφετε από το πραγματικό προϊόν αλάτι μπάνιου) και τις οδηγίες ασφαλείας (πρόκληση εμετού κατά την κατάποση και συμβουλή γιατρού κ.λπ.).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Τίποτα δεν είναι βέβαια δεδομένο. Πουλούσα διεθνώςγια anpbout 8 χρόνια και έχασα 2 πακέτα, δεδομένο ότι το 95% των πωλήσεών μου ήταν εγχώριες, οπότε αυτό μάλλον αντιπροσωπεύει...ίσως το 5% κατασχέθηκε.
Έχεις ακούσει ποτέ για το msm; Είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής, αλλά είναι επίσης το πιο δημοφιλές κόψιμο στη μεθαμφεταμίνη. Μπορεί να είσαι ένα μπουτίκ κέντρο ευεξίας που πουλάει msm σε άτομα με αρθρίτιδα. Θα μπορούσες να αγοράσεις μερικά μικρά δοχεία, να τα αλλάξεις προσεκτικά και να τα ξανακλείσεις...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,407
Solutions
4
Reaction score
963
Points
113
Deals
1
Τώρα η μάρκα msm είναι στο Mercari για 5 δολάρια είναι ακριβώς το βάζο που θέλετε. Είδα πολλά σε καφέ ή mylar θερμοσφραγίδα με φερμουάρ bGs. Απλά πρέπει να κατεβάσετε μια καλή εικόνα μιας ετικέτας και να την κολλήσετε.
 

RDXPSYÇHÊDELICS

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
Ήθελα απλώς να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου για τις πολύτιμες ιδέες σας. Εκτιμώ όλες τις συνεισφορές σας!
 

marekzmarek

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 18, 2024
Messages
54
Reaction score
42
Points
18
Deals
14
Brother I dont know what to think about ur question? Δεν είμαι θυμωμένος φυσικά, αλλά μάλλον σοκαρισμένος😅. Στέλνω τα πράγματα παγκοσμίως με επιτυχία. Έχασα μόνο ένα πακέτο από την πλευρά της usps (όχι από το τελωνείο) στο carrer μου. Αλλά θέλετε πραγματικά να δείξω τις μεθόδους μου; Ή απλά αστειεύεστε; Για μένα η βάση σε αυτή τη δουλειά είναι να αναπτύσσω τον εαυτό μου. Δεν πήρα καμία βοήθεια στην αρχή. Όταν καταλαβαίνεις κάτι μόνος σου, δεν μπορείς να κατηγορήσεις κανέναν. Αυτός είναι ο σωστός τρόπος σκέψης για αυτή τη δουλειά για μένα. Και για σένα έχω μια συμβουλή: πάντα να προσπαθείς να είσαι μοναδικός. Αυτό θα πρέπει να είναι αρκετό. Εκτός αυτού είμαι σίγουρος ότι οι πράκτορες διαβάζουν επίσης το φόρουμ μας, οπότε μην περιμένετε ότι κάποιος θα σας δείξει κάτι, ειδικά όταν είναι μοναδικό 😉 bless u and good luck. Μπορείς πάντα να ρωτάς με DM 🥷
 

Pinkbay

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Έχω δει μια αόρατη συσκευασία που είναι βυθισμένη σε χαρτόνι.
 
Top