Question Αν κάποιος ξεκινούσε από το μηδέν, πού θα τον υποδείκνυες;

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Η χημεία των φαρμάκων με ενδιαφέρει απεριόριστα. Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ Χημεία όχι τόσο πολύ.

Θα ήθελα να καθίσω και να μάθω μερικά από τα βασικά. Έχω τον ελεύθερο χρόνο και το διαδίκτυο.

Πού πρέπει να πάω για τα βασικά της χημείας; Youtube;

Πόσο χρόνο θα μου πάρει να μάθω πώς να παρασκευάζω κάτι όπως η αλπραζολάμη;
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,649
Solutions
2
Reaction score
1,748
Points
113
Deals
666
Με αυτή τη διατύπωση της ερώτησης, κανείς δεν θα σας δώσει απάντηση. Μελετήστε, προσπαθήστε, διορθώστε τα λάθη, μελετήστε ξανά, προσπαθήστε ξανά.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Αγαπητέ μου φίλε, καταλαβαίνω απόλυτα τη νοοτροπία σας, αλλά αν μου επιτρέπετε, σας προτείνω από καρδιάς να προσπαθήσετε να κατανοήσετε και τα βασικά και στη συνέχεια για κάθε τεκμηρίωση που σχετίζεται με το φάρμακο να ενημερώνεστε για τα φαινόμενα που εμπλέκονται στην παρασκευαστική διαδικασία. Το youtube είναι μια καλή αρχή με έβαλε και εμένα στο σωστό δρόμο παράλληλα με την πρακτική οργανική χημεία του Vogel (είναι ένα μεγάλο .pdf μη φοβάσαι θα σε διδάξει πολλά) ξεκίνα από την κατανόηση των γενικών/ανόργανων βασικών εννοιών μετά προχώρησε στις βασικές εργαστηριακές τεχνικές (ανακρυστάλλωση, απόσταξη, εκχύλιση οξέων-βάσεων και φυσικά η ίδια η σύνθεση και άλλες μέθοδοι καθαρισμού διήθηση κενού, αλάτωση, διαλύτες, αντιδραστήρια κλπ...) μετά πρέπει να τα βγάλεις πέρα με τη συγγραφή μοριακών δομών και την ονοματολογία (ονομασία τους). Η αλπραζολάμη είναι ισχυρή και παρόλο που υπάρχει μια αρκετά νέα καυτή μέθοδος απλής σύνθεσής της από προσιτές πρόδρομες ουσίες (2-αμινο-5-χλωρο-βενζοφαινόνη + 2-βρωμο-προπιονυλο-χλωρίδιο + υδραζίνη + διαλύτες και εξοπλισμός), συνιστώ να ξεκινήσετε με κάποια πειράματα εξάσκησης προτού χειριστείτε επικίνδυνα χημικά και επίσης να φτιάξετε πρώτα διαζεπάμη (επειδή είναι λιγότερο ισχυρή και κινδυνεύετε κατά δέκα φορές λιγότερο από τυχαία υπερδοσολογία), επίσης δεν χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε υδραζίνη η οποία είναι αρκετά εκρηκτική. Ξεκινήστε με απλά πράγματα όπως η φλουορεσκεΐνη και προχωρήστε μέχρι την αμφεταμίνη συνθέτοντας το δικό σας 2-φαινυλ-νιτροπροπένιο και γιατί όχι και το νιτροαιθάνιο (μπορεί να είναι αποσυντονιστικά απογοητευτικό αλλά είναι κάτι που όλοι μας confrunt), τέλος πάντων, στο bitchute.com υπάρχει ένας χρήστης με το όνομα ChemPlayer... δείτε τα βίντεο του και μάθετε την πρακτική από αυτόν και χρησιμοποιήστε το Vogel's ως λεξικό για το Pihkal που θα πρέπει να είναι η βίβλος σας για να μελετήσετε τουλάχιστον μέχρι να αρχίσετε να βλέπετε και να καταλαβαίνετε τα μοτίβα και τι σημαίνει κάθε βήμα (ο Sasha έκανε εξαιρετική δουλειά εξηγώντας κάθε λόγο για τα βήματα που εκτελούνται). Καλή τύχη και καλή πρόοδο!

Υ.Γ. Γνωρίζω ότι τα ηρεμιστικά είναι ο στόχος σας και ειλικρινά ελπίζω ότι ο πλουτισμός δεν είναι το σχέδιό σας, αλλά η αύξηση της αξίας σας ως άτομο για να είστε άξιος απόγονος του Προμηθέα, το GHB είναι ένα πολύ πιο εύκολο να φτιαχτεί ηρεμιστικό, αλλά έχει τους κινδύνους του στη χρήση.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
VITRIOL! (V.I.T.R.O.L.)
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Ocultum Lapidem.

Η σοφία είναι ο υπαρξιακός στόχος της κατανόησης του περιβάλλοντος κόσμου, και προέρχεται από την αντανάκλαση προς τα μέσα και την αναζήτηση βαθιά μέσα στον εαυτό σας. Ο πειραματισμός με την ύλη είναι μια μεταφορά για την εύρεση του ΕΑΥΤΟΥ.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
hello.thats μια πραγματικά σκληρή ειλικρινής ερώτηση εκεί.i πάρα πολύ μοιράζονται αυτή την επιθυμία να μάθουν αυτά τα πράγματα για πολύ περισσότερο από ό, τι, το ενδιαφέρον του.getting απαντήσεις σε βασικές ερωτήσεις θα μπορούσε να είναι λίγο δύσκολο εδώ.no disrespect,αυτό το φόρουμ είναι πολύ πιο προχωρημένη με διάφορους στόχους.my μέθοδοι έχουν αυτό μέχρι στιγμής.ξεκινήστε τρώει, αναπνέει και κοιμάται χημεία.Έχω θέσει το μυαλό μου σε ένα στόχο για να επιτευχθεί, περισσότερο από αυτό σε ένα πεδίο τόσο περίπλοκο και ποικίλο απλά δεν θα συμβεί. παρακολουθήστε κάθε βίντεο στο youtube που θα βρείτε, ακόμη και αν δεν φαίνεται να ισχύουν για intrest.you πρέπει να δημιουργήσετε μια βάση των basics.id λένε να πάρετε ένα online μάθημα για τη γενική χημεία. και ή chem.1/2.Αγοράστε όλες τις συσκευές, και απλά ελέγξτε τις για να δείτε πώς όλα ταιριάζουν και λειτουργούν μαζί.Αν υπάρχει ένα πράγμα που θα θέλατε να φτιάξετε, ίσως να αγοράσετε όλες τις χημικές ουσίες, απλά για να τις έχετε.Μελετήστε τα φύλλα msds και μάθετε όλες τις βασικές ιδιότητες και τα αντιδρώντα.τα does and donts βασικά.μελετήστε το ppe δει για να δείτε τι είναι εκεί έξω για saftey στοιχεία και να μάθουν γι 'αυτούς all.study τις συνθήκες αποθήκευσης και τις μεθόδους αποθήκευσης για αυτές τις χημικές ουσίες, ώστε να μην δημιουργήσουν μια χημική πτώση...γέλια..και το πιο σημαντικό, μοιραστείτε κάθε τρόπο που θα βρείτε, πιο αποτελεσματική από ό, τι παραπάνω, με me.im λίγο χαμένος πάρα πολύ..γέλια.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
έχετε μιλήσει σοφά! Παρακαλώ προσπαθήστε να μου στείλετε ένα PM που μπορεί να θεωρήσω ότι αξίζετε την ιδιωτική και προσαρμοσμένη καθοδήγησή μου Προκειμένου να επιτύχετε το στόχο σας, συμβουλεύοντάς σας στο σημείο. Ανάλογα με το πού βρίσκεστε εγώ, μπορεί επίσης να σας βοηθήσω να προμηθευτείτε όλα όσα χρειάζονται και να εργαστείτε μέχρι το προϊόν με τέτοια σειρά ώστε να έχετε κατανοήσει για πάντα αυτό που πρέπει να ξέρετε. Ευτυχώς εμφανίστηκε μια νέα και πιο σπάνια λιγότερο περίπλοκη μέθοδος για αυτό που θέλετε, αλλά θα χρειαστείτε βήμα προς βήμα καθοδήγηση για την οποία σας προσφέρω τις υπηρεσίες μου. Όλοι οι εκπαιδευόμενοι μου πέτυχαν επιτυχία σε διάφορους τομείς και είμαι με πάθος για την καταστολή, οπότε είμαι πρόθυμος να σας βοηθήσω τόσο hetre όσο και πιο επιθυμητά σε ιδιωτικό επίπεδο.
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Ξεκινήστε μαθαίνοντας πώς να εξάγετε την DMT. Στη συνέχεια, μάθετε πώς να μετατρέπετε την DMT σε χυμό ατμού. Μόλις το καταφέρετε αυτό, μπορείτε να μάθετε πώς να μετατρέπετε την CBD σε ενεργά κανναβινοειδή.

Αυτό θα σας κρατήσει απασχολημένους για λίγο.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Η εκχύλιση της DMT είναι το πιο εκπαιδευτικό και επιτυχημένο σημείο εκκίνησης, υπάρχει πληθώρα μεθόδων σε όλο το διαδίκτυο και μπορώ να ελέγξω αν αυτή που επιλέγετε είναι κατάλληλη. Θα σας μάθει την εκχύλιση ενός αλκαλοειδούς από φυτικό υλικό (ο φλοιός της ρίζας της Mimosa hostilis είναι ο καλύτερος τρόπος για να πάτε), με έναν κάπως ξεκαρδιστικό τρόπο αυτή η προετοιμασία λειτουργεί καλύτερα με εργαστήριο και μεθόδους γκέτο (υποθέτω ότι όλα θα εξηγηθούν, αλλά η συμβουλή μου είναι ότι θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τον οργανικό διαλύτη όσο το δυνατόν πιο καθαρό και με αξιοπρεπώς χαμηλό σημείο βρασμού C6-C8 ή αλλιώς πετρελαϊκό αιθέρα, θα πρέπει επίσης να πάρετε μια σύριγγα όσο πιο μεγάλη μπορείτε να βρείτε, όπως αυτές που χρησιμοποιούνται για τον καθαρισμό των αυτιών 60-150mL μπορείτε να βρείτε σε ένα παραϊατρικό κατάστημα παρά σε ένα κανονικό φαρμακείο, μια πιπέτα μαγειρικής είναι επίσης μεγάλη βοήθεια) εκτός από τα βάζα και τα λοιπά, μπορεί να χρειαστείτε και έναν μύλο του καφέ (μπορεί να χρησιμοποιηθεί για το μαγείρεμα φαγητού αφού τον καθαρίσετε), μην ξεχάσετε ένα μεγάλο χωνί (το πλαστικό είναι εντάξει το πολυμερές τύπου HDPE είναι καλύτερο) και ίσως μια υποβρύχια θερμάστρα ενυδρείου ώστε να διατηρείτε το μείγμα στους 40C περίπου (το θερμόμετρο είναι χρήσιμο), το χαρτί pH είναι καλό να το έχετε αλλά όχι απαραίτητο, και τέλος ένα πιάτο pyrex για να το βάλετε στην κατάψυξη και τη σέσουλα και το τσιμπιδάκι για να μαζέψετε τους κρυστάλλους σας, το χαρτί φίλτρου (αυτό του καφέ είναι αρκετά καλό) είναι για να τοποθετήσετε τους κρυστάλλους και να τους αφήσετε να απορροφήσουν το υγρό στην επιφάνεια. Μόλις μαζευτεί η σοδειά των κρυστάλλων από την κατάψυξη μπορείτε να αφήσετε το πιάτο με το υγρό που έχει απομείνει να εξατμιστεί μέρος του (προσεκτικά μπορεί να χρησιμοποιηθεί ένα σεσουάρ) πριν το τοποθετήσετε ξανά και να έχετε άλλη μια σοδειά. Όσον αφορά τη χημεία της CBD δεν την έχω δοκιμάσει ακόμη, αλλά με ελκύει και ίσως μια μέρα το κάνω... Με τους καλύτερους χαιρετισμούς!
 

HULKMAN

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Oct 21, 2024
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
Είμαι επίσης ένας φιλόδοξος και ενθουσιώδης αρχάριος χημικός, αυτό το νήμα ήταν πολύ χρήσιμο, σας ευχαριστώ,
 
Top